Dieta Na co pomaga zielona herbata?

Na co pomaga zielona herbata?

-

Zielona herbata jest przede wszystkim bogatym źródłem antyoksydantów, dlatego wspaniale wpływa na cerę, spowalnia procesy starzenia, a jej regularne picie zmniejsza ryzyko schorzeń układu krwionośnego (m.in. zawału serca, powstawania miażdżycy, zakrzepów), chorób nowotworowych oraz choroby Alzheimera. Zalecana jest także osobom z podwyższonym cholesterolem.

Osoby, które chcą zrzucić parę kilo, często sięgają po zieloną herbatę jako środek odchudzający. Jednak jak pokazały ostatnie badania, zielona herbata takich właściwości nie ma! Owszem, przyspiesza metabolizm, ale nieznacznie. Można ją natomiast potraktować jako dodatek do diety i ćwiczeń fizycznych. Zieloną herbatę zaleca się przy problemach żołądkowych i wzdęciach.

Zielona herbata może zarówno pobudzać, jak i uspokajać. Wszystko zależy od sposobu, w jaki ją zaparzymy. Przy czym należy pamiętać, żeby nigdy nie zalewać jej wrzątkiem, lecz dopiero po kilku minutach od zagotowania wody. Jeśli będziemy zaparzać zieloną herbatę przez trzy minuty, to podziała na nas pobudzająco, ale kiedy przedłużymy ten czas, to napar będzie miał właściwości odprężające.

Jeśli decydujemy się włączyć zieloną herbatę do naszej diety, to zdecydowanie lepiej wybrać tę w postaci liści niż w granulkach czy w torebce.

Pijecie zieloną herbatę czy jesteście „tradycjonalistami”?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co warto zobaczyć w Polsce? – Szlaki turystyczne Podlasia

Wśród wielu ciekawych miejsc na Podlasiu warto wybrać kilka, które chcemy zobaczyć. Dlatego możemy podróżować zgodnie ze szlakami wyznaczonymi w tym pięknym regionie Polski.

Paproć doniczkowa – sadzenie, pielęgnacja, pielęgnacja

Powszechna domowa paprotka, pomimo to, że nie kwitnie i tak ma w sobie dużo uroku. Jej bujne liście oczyszczają powietrze z toksyn i dostarczają do niego wiele powietrza oraz wilgoci. Oto kilka cennych rad, jak odpowiednio dbać o te kwiaty i jak sprawić, żeby mogły nam towarzyszyć przez wiele lat.

Zobacz też

Teksty na podryw dziewczyny

Jeśli chcesz poderwać dziewczynę, musisz przede wszystkim wiedzieć, jak z nią rozmawiać. Kobiety zwykle cenią romantycznych i dowcipnych mężczyzn, dlatego dobrze zastanów się, zanim się do niej odezwiesz.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: