Edukacja Jakie warsztaty dziennikarskie wybrać?

Jakie warsztaty dziennikarskie wybrać?

-

– w takich zajęciach warto wziąć udział z kliku powodów. Zawód dziennikarza wiąże się z posiadaniem kilku cennych umiejętności, które mogą przydać się w życiu codziennym czy pracy. Warto tu wymienić kompetencje komunikacyjne, zdobywania i selekcjonowania informacji. To również sposób na rozwijanie umiejętności pracy w zespole kreatywnego oraz twórczego myślenia. Nie wspominając o doskonaleniu sprawności językowej czy nauki dbałości o kulturę słowa. I co najważniejsze, ta miła forma spędzania czasu może uatrakcyjnić nasze CV;

– decydując się na wybór tego rodzaju zajęć mamy do wyboru kursy dziennikarstwa radiowego, telewizyjnego oraz prasowego. Są one organizowane przez redakcje gazet i czasopism, uczelnie wyższe, ośrodki kultury, stacje radiowe czy telewizyjne. Można się spotkać z kursami, które uzyskały dofinansowanie z funduszy unijnych. W takiej sytuacji udział w zajęciach jest bezpłatny lub wiąże się z małymi kosztami. Specyfika tych warsztatów polega na połączeniu zajęć teoretycznych z praktyką dziennikarską. Słuchacze zawsze wykonują konkretne zadania, np. piszą artykuł, przygotowują audycję radiową lub telewizyjną. Bywa to także okazja, aby odwiedzić redakcję, studio telewizyjne czy radiowe. Decydując się na udział w kursie dziennikarskim warto dowiedzieć się, kto będzie prowadził zajęcia. Często są to ludzie, pracujący w tej branży. W takim przypadku udział w zajęciach może wiązać się ze sporym wydatkiem;

– podczas warsztatów dziennikarskich słuchacze zapoznają się z historią i rozwojem mediów, rodzajami gatunków dziennikarskich i ich specyfiką. Prezentowane są zagadnienia, dotyczące etyki dziennikarskiej, sposoby oddziaływania na odbiorcę informacji, kwestie manipulacji i perswazji czy prawa. W ostatnim przypadku szczególny nacisk kładzie się na kwestię prawa autorskiego w kontekście rozwoju Internetu.

Czy byliście kiedyś na takich warsztatach? Czego się nauczyliście? Jakie były Wasze wrażenia? Dajcie znać w komentarzu.

Małgorzata Łyczak

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak naprawić główny błąd w Medieval Total War?

Posiadacze Złotej Edycji Medieval: Total War mają nie lada zmartwienie. W momencie ładowania kampanii dla jednego gracza program odmawia posłuszeństwa i wyrzuca nas do Windowsa. Jest jednak prosty sposób, dzięki któremu możemy temu zaradzić.

Jak opiekować się królikiem?

Królik jest inteligentnym, energicznym zwierzęciem, które może być wspaniałym domowym pupilem pod warunkiem, że poświęcimy mu trochę czasu, uwagi i zadbamy o zaspokojenie jego podstawowych potrzeb.

Zobacz też

Mieszkanie w stylu afrykańskim – jak je urządzić?

Styl afrykański wdarł się przebojem do branży aranżacji wnętrz kilka lat temu i jak na razie nie zapowiada się, by miał szybko wyjść z mody. Skąd tak duża popularność takiego klimatu? Być może powodem jest możliwość wykreowania w czterech kątach gorącej atmosfery tropików, być może ze względu na przyjemne skojarzenia z dalekimi krainami i podróżami, być może dzięki ciepłu i energetyczności, która charakteryzuje w ten sposób urządzone wnętrza – a może tajemnicą sukcesu jest umiejętne połączenie wszystkich powyższych składników.

Jak dobrać buty narciarskie dla dziecka? 5 rad

Przygotowania do nowego sezonu narciarskiego czas zacząć. Dzieci uwielbiają zabawę na stoku i szybko nabywają nowych umiejętności. Jednym z...

Jak udekorować swój dom na Święta? 5 pomysłów

Z całą pewnością różnego rodzaju dekoracje są jednym z najważniejszych elementów odpowiedzialnych za tworzenie świątecznej atmosfery w każdym domu...

Może Cię zainteresuje: