– w takich zajęciach warto wziąć udział z kliku powodów. Zawód dziennikarza wiąże się z posiadaniem kilku cennych umiejętności, które mogą przydać się w życiu codziennym czy pracy. Warto tu wymienić kompetencje komunikacyjne, zdobywania i selekcjonowania informacji. To również sposób na rozwijanie umiejętności pracy w zespole kreatywnego oraz twórczego myślenia. Nie wspominając o doskonaleniu sprawności językowej czy nauki dbałości o kulturę słowa. I co najważniejsze, ta miła forma spędzania czasu może uatrakcyjnić nasze CV;

– decydując się na wybór tego rodzaju zajęć mamy do wyboru kursy dziennikarstwa radiowego, telewizyjnego oraz prasowego. Są one organizowane przez redakcje gazet i czasopism, uczelnie wyższe, ośrodki kultury, stacje radiowe czy telewizyjne. Można się spotkać z kursami, które uzyskały dofinansowanie z funduszy unijnych. W takiej sytuacji udział w zajęciach jest bezpłatny lub wiąże się z małymi kosztami. Specyfika tych warsztatów polega na połączeniu zajęć teoretycznych z praktyką dziennikarską. Słuchacze zawsze wykonują konkretne zadania, np. piszą artykuł, przygotowują audycję radiową lub telewizyjną. Bywa to także okazja, aby odwiedzić redakcję, studio telewizyjne czy radiowe. Decydując się na udział w kursie dziennikarskim warto dowiedzieć się, kto będzie prowadził zajęcia. Często są to ludzie, pracujący w tej branży. W takim przypadku udział w zajęciach może wiązać się ze sporym wydatkiem;

– podczas warsztatów dziennikarskich słuchacze zapoznają się z historią i rozwojem mediów, rodzajami gatunków dziennikarskich i ich specyfiką. Prezentowane są zagadnienia, dotyczące etyki dziennikarskiej, sposoby oddziaływania na odbiorcę informacji, kwestie manipulacji i perswazji czy prawa. W ostatnim przypadku szczególny nacisk kładzie się na kwestię prawa autorskiego w kontekście rozwoju Internetu.

Czy byliście kiedyś na takich warsztatach? Czego się nauczyliście? Jakie były Wasze wrażenia? Dajcie znać w komentarzu.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPuzzle Quest – jak szybko zdobyć 50 level?
Następny artykułXenogears – Jak najszybciej rozwinąć postacie?

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here