Edukacja Nauka języków obcych dla dzieci

Nauka języków obcych dla dzieci

-

Dzieci uczą się języków znacznie szybciej, niż dorośli. Im młodsze, tym lepiej przyswajają język w sposób naturalny. Lepsza jest ich wymowa, akcent, a użycie języka wydaje się bardziej naturalne. Zdecydowanie bardziej korzystne dla naszych maluchów jest rozpoczęcie nauki języków obcych jak najwcześniej.

Dzieci w młodszym wieku traktują naukę języka jako rodzaj zabawy. Taki też sposób okazuje się najbardziej skuteczny w przekazywaniu im wiedzy. Nasze potomstwo uczy się języka poprzez gry i zabawy, nauka języka na pewno nie stanowi dla niego dodatkowego psychicznego obciążenia.

Pojawia się coraz więcej szkół i projektów otwarcia nowych placówek, w których stosuje się nauczanie dwujęzyczne. Takie nauczanie znacznie różni się od nauki języka w tradycyjnej szkole. W ramach nauczania dwujęzycznego dzieci uczestniczą w lekcjach prowadzonych zarówno w języku polskim, jak i obcym (zazwyczaj angielskim). W ten sposób angielski jest nie tyle przyswajany podczas 45-minutowej lekcji, ale sam staje się narzędziem, dzięki któremu dzieci poznają świat i zdobywają wiedzę.

W wyniku tego, że zajęcia w szkołach dwujęzycznych prowadzone są nie tylko w języku polskim, ale i obcym, język ten staje się dla dzieci naturalnym. Przyswajane jest również słownictwo określające zjawiska należące do wielu różnych płaszczyzn rzeczywistości.

W szkole z nauczaniem dwujęzycznym dzieci mają zapewniony stały kontakt z językiem, a jak wiadomo, systematyczność jest najważniejsza w jego opanowaniu. Pomaga to nie tylko w poznaniu nowych treści językowych, ale też w ich przyswojeniu oraz w nabyciu praktycznych umiejętności wykorzystywania znajomości języka obcego.

Jeżeli zdecydujemy się na to, że nasz maluch będzie się kształcić w tego typu szkole pamiętajmy, że po zakończeniu nauki w dwujęzycznym przedszkolu czy podstawówce, należy kontynuować naukę języka. Wówczas nasze dziecko osiągnie perfekcję we władaniu nim.

W myśleniu o przyszłości swojej czy dziecka, opanowanie języka okazuje się bardzo istotnym elementem. Znajomość angielskiego jest coraz częściej wymagana w miejscach pracy, w szkołach. W dzisiejszym świecie znaczenie łatwiej rozpocząć studia na wybranej uczelni, nawet zagranicznej, jeżeli doskonale opanowany jest język obcy. Łatwiej też znaleźć upragnioną posadę. Nauczanie dwujęzyczne przygotowuje dziecko do dalszej edukacji oraz do dorosłego życia.

Czy Wasze dzieci uczą się języków obcych? Uważacie, że warto uczyć dzieci języków od najmłodszych lat?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Tadżin z kurczaka – przepis

Tadżin czy tażin to specjalne naczynie z gliny, o wysokiej, stożkowatej pokrywie, służące do pieczenia mięs. Jest to również nazwa tradycyjnej marokańskiej potrawy z kurczakiem, kuskusem i aromatycznymi przyprawami. Zaskocz swoich gości tym niezwykłym daniem i daj im szansę na głębsze poznanie Afryki.

Zobacz też

Czy można sprzedać nieruchomość z niespłaconym kredytem?

Tylko co piąte gospodarstwo domowe może pozwolić sobie na zakup upragnionego mieszkania bez skorzystania z kredytu. W związku z tym pokaźna grupa nieruchomości jest obciążona długoterminowymi zobowiązaniami. Mimo że Ich zakup z reguły stanowił przemyślaną decyzję, zmienne koleje życia mogą sprawić, że zajdzie potrzeba sprzedaży domu lub mieszkania, które w dalszym ciągu obciążone są długoterminowym długiem.

Brandit, czyli niemiecka marka za rozsądna cenę

Praca w trudnych warunkach czy odbywanie wyczerpującej, lecz dającej wiele satysfakcji aktywności fizycznej poza domem, może być powodem, dla...

W poszukiwaniu pozytywów – czyli na jaką maseczkę się zdecydować, żeby wyglądać dobrze?

Obecna sytuacja związana z koronawirusem, zaskoczyła wszystkich. Nikt nie spodziewał się, że życie przeniesie się prawie w całości do...

Może Cię zainteresuje: