Osoby, które nie ukończyły 25 roku życia, mogą skorzystać z następujących form wsparcia w postaci szkoleń czy warsztatów:

aktywne poszukiwanie pracy – warsztaty z zakresu aktywnego poszukiwania pracy. Zajęcia obejmują tworzenie dokumentów aplikacyjnych (CV i list motywacyjny), przygotowanie do rozmowy kwalifikacyjnej czy właściwe odczytywanie informacji zawartych w ofertach pracy. Podobnie wygląda sytuacja, jeśli chodzi o indywidualne konsultacje z doradcą zawodowym lub psychologiem. Można uznać, że stały się one normą, jeśli chodzi o szkolenia dla osób poniżej 23 roku życia. Jeśli chodzi o tematykę twardych szkoleń, to wybór jest bardzo duży. Z nowinek warto wymienić zarządzanie projektami czy funduszami unijnymi;

kursy specjalistyczne – przygotowujące do wykonywania pracy na konkretnym stanowisku, czyli przekazujące twardą wiedzę. Do najpopularniejszych należą kursy związane z szeroko rozumianą administracją biurową, szkolenia komputerowe oraz kursy języków obcych. Co ważne, w obu przypadkach najczęściej kończą się one zdobyciem odpowiednich certyfikatów. Koszty ich pozyskania refundowane są z funduszy unijnych. „Popularność” tych zagadnień została wymuszona zmianami, jakie zaszły na rynku pracy w ciągu ostatnich lat. Często umiejętności w zakresie obsługi programów komputerowych i internetu czy znajomość języków obcych są tymi, które po prostu trzeba posiadać. W ramach europejskich środków istnieje również możliwość sfinansowania kursu prawa jazdy. Z praktyki wynika, że największym zainteresowaniem cieszą się kursy komputerowe;

warsztaty przygotowujące do prowadzenia własnej działalności gospodarczej – charakterystycznymi rysami tych warsztatów jest kompleksowe spojrzenie na owo zagadnienie oraz zatrudnianie jako trenerów osób, które już założyły firmy. Uczestnik zajęć zdobywa wiedzę i przyswaja umiejętności będące adekwatnym odniesieniem do realiów polskiej przedsiębiorczości.

Braliście kiedyś udział w jakimś szkoleniu? Czego dotyczyło i czy uważacie, że było przydatne? Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułZarządzanie ryzykiem podczas szkoleń
Następny artykułRozwój osobisty poprzez szkolenia, warsztaty

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here