Najważniejsze jest, aby trafić w gust i potrzeby osoby, którą chcemy obdarować takim prezentem. W tym celu warto dyskretnie wypytać najbliższych czy przyjaciół o zainteresowania czy pracę zawodową obdarowywanej osoby. Dysponując taką bazą, można udać się na poszukiwania prezentu. Czy będzie to trudne zadanie? W tym przypadku sukces uzależniony jest od kilku czynników, takich jak dostępność określonych zajęć oraz finanse. Na szczęście, wiele firm szkoleniowych czy placówek organizujących czas wolny ma w swojej ofercie możliwość wykupienia oferowanych usług dla kogoś, kogo chcemy obdarować. Mogą to być vouchery czy specjalne karty prezentowe.

Jeśli chcemy sprawić komuś taki prezent, należy się upewnić, czy nie wiąże się to z wystąpieniem potencjalnych problemów. Należy zdobyć jak najwięcej informacji na temat tego szkolenia czy warsztatów. Mogą one być ważne dla posiadacza prezentu. W przypadku, gdy obdarowana osoba będzie musiała podpisać umowę, należy ją dokładnie przeczytać. Właśnie wtedy sensowym wydaje się poinformowanie o naszym pomyśle i zapytanie jej, czy akceptuje zapisy tego dokumentu. Tym bardziej, że to przecież ona będzie ją podpisywać. Następny elementem, na który należy zwrócić uwagę jest terminowa ważność voucheru, w którym można skorzystać z zajęć. Najlepszym rozwiązaniem są te, które mają długi czas ważności, przynajmniej pół roku.

Z pragmatycznego punktu widzenia najlepszym wyjściem jest wykupienie voucheru o określonej wartości. Wówczas nie ponosimy ryzyka wyboru niewłaściwej propozycji, pozostawiając podjęcie najważniejszej decyzji obdarowanej osobie. Można ja również poinformować, że chcemy jej sprawić taki prezent (podając wysokość kwoty przeznaczonej na ten cel), ale nie chcielibyśmy popełnić błędu. Prezent przestaje być w tym momencie niespodzianką, ale zyskujemy pewność, że obie strony będą zadowolone i usatysfakcjonowane. Wydaje się jednak, że – w przypadku osoby bardzo nam bliskiej – wybór drugiego sposobu jest sensowny. Natomiast, gdy obdarowywany pochodzi z nieco dalszego otoczenia, lepiej wykupić voucher na określoną kwotę. Oczywiście, nie jest to zasadą.

A jaka jest Wasza opinia na ten temat? Myślicie, że ufundowanie szkolenie w ramach prezentu do dobry pomysł? Dajcie znać.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzkolenia dofinansowane w ramach projektów unijnych
Następny artykułZarządzanie ryzykiem podczas szkoleń

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here