Poniżej kilka wskazówek:

Cena:

Zarówno PSP jak i Nintendo DS można kupić nowe w przedziale 500 – 520 zł. W ciągu ostatnich kilku miesięcy PSP sprzedawany jest również w pakiecie z dwiema grami (m.in Tekken DR i Gran Turismo). Nintendo DS można znaleźć nawet taniej, gdyż niedawno miała miejsce premiera (póki co znacznie droższego) Nintendo 3DS. W tej kategorii jednak można postawić znak równości.

Możliwości sprzętowe:

Pod tym względem zdecydowanie przoduje PSP. Grafika możliwościami dorównuje stacjonarnej konsoli Playstation 2. NDS z kolei ma znacznie uboższą grafikę, która nie każdemu może się spodobać. Ponadto PSP daje możliwość odtwarzania filmów w formacie UMD, przeglądania zdjęć w lepszej jakości. Ma również zewnętrzny aparat, którego możemy podpiąć do konsoli, który możliwościami przewyższa ten, który obecny jest w NDS. Ponadto na PSP jest bardzo dużo emulatorów i programów użytkowych, dzięki bardzo rozbudowanej scenie fanów tego sprzętu. Również jakość dźwięku jest zdecydowanie lepsza w PSP.

Jakość wykonania:

Tutaj dużo zależy od preferencji. Jeśli chodzi o krzyżak to ten w DS jest lepiej wykonany, ale jego wadą jest wielkość (osoby z dużymi palcami mogą mieć problemy z precyzją). Z kolei na PSP ogromną wadą jest bardzo niewygodna gałka analogowa, która sprawia problemy w grach, gdzie wymagane jest używanie półobrotów – lekka przewaga po stronie NDS.

Innowacyjność:

Przewaga zdecydowanie po stronie NDS. Dwa ekraniki z czego jeden jest dotykowy, dużo innowacyjnych gier (ale też fajnych wyłącznie dla niedzielnych graczy), które zapewniły konsoli lepszą sprzedaż. PSP z kolei nastawione jest na lepszą grafikę i bogata bibliotekę sprawdzonych tytułów z Playstation 2. 

Podsumowanie:

Jeśli ufacie marce Sony i chcielibyście zagrać w najlepsze, sprawdzone tytuły z PS2 z dobrą grafiką to inwestujcie w PSP. Z drugiej strony, jeśli chcecie innowacyjności i niebanalnych pomysłów oraz powrotu do klasyki (sporo tytułów na DS jest w 2D), możecie śmiało wybrać NDS.

A Wy którą konsolę wolicie?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAutoryzacja transakcji kodem SMS
Następny artykułNajlepsze gry RPG

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here