Gry Jaki kontroler do gier wybrać? Najlepszy pad do pc

Jaki kontroler do gier wybrać? Najlepszy pad do pc

-

W pierwszej kolejności musimy sobie zadać pytanie, na jakim sprzęcie gramy. W przypadku konsol takich jak Xbox 360, Playstation 3 czy Nintendo Wii, zostały stworzone specjalne kontrolery dedykowane. Nie przeszkadza to jednak w zaopatrzeniu się w specjalną przejściówkę. Jeśli, przykładowo, chcemy grać na joypadzie od Playstation 3 na konsoli X360. Jeśli chodzi o PC to wybór jest nawet większy, głównie przez support innych firm tworzących akcesoria do gier. Na pewno jednym z najlepszych wyborów będą pady od Logitecha. Charakteryzują się dobrą jakością wykonania, precyzyjnym krzyżakiem i bardzo trwałymi przyciskami.

Jeżeli jednak dobrze rozejrzymy się na rynku to dostrzeżemy, że architektura większości kontrolerów przypomina bardziej te od Sony Playstation. Wynika to po prostu z niemal idealnego wyprofilowania pada, który leży dobrze w każdej dłoni. Można zatem powiedzieć, że to właśnie pad od Sony wyznaczył standardy, za którymi podąża konkurencja.

Wyjątkiem jest Microsoft, którego pad od X360, pomimo nieco cięższej wagi, sprawuje się dobrze niemal przy każdego rodzaju grach. Niewątpliwym atutem są wklęsłe gałki analogowe, które na pewno są bardziej precyzyjne do gier z gatunku FPP. Ich wadą jest krzyżak otoczony plastikowym kółkiem, który z kolei gorzej sprawuje się przy grach z gatunku Bijatyki. Tutaj prym wiedzie zdecydowanie Sony, którego pad pozbawiony jest kółka, przez co jest bardziej precyzyjny przy wciskaniu skomplikowanych kombinacji ciosów, takich jak ukosy czy półkola. W przypadku pozostałych gier różnice są praktycznie niewyczuwalne, więc w tym wypadku pozostaje kierować się osobistymi preferencjami.

Kontrolery Sony i Microsoft gwarantują bardzo dobrą jakość, która pozwoli na cieszenie się grami nawet do kilku lat. Ich cena jednak wynosi w granicach 100 – 150 zł. Jeśli uważamy, że jest to za drogo na naszą kieszeń, warto rozejrzeć się za tańszą alternatywą. W większości przypadków mamy zbliżoną jakość i podobne możliwości, choć często możemy np. zaobserwować inny zestaw materiałów, z którego zostały zrobione, nieco zmienione rozłożenie przycisków czy – w przypadku klonów pada Sony – plastikowe kółko otaczające krzyżak.

Poniżej najciekawsze alernatywy dla oryginalnych padów. W nawiasie podany sprzęt kompatybilny z danym kontrolerem:

Dual Shock Joypad Analog – cena ok 30 zł (PC, PS3)
Manta MM 823 PS3 GAME PAD – cena od 35 zł (PC, PS3)
Saitek Gamepad Dual Analog – cena od 70 zł (PC, PS3)
Joypad ART Omikron Gamepad – cena od 40 zł (PC, PS3 )
Mad Catz Gamepad Wired Controller – cena od 90 zł (PC, X360)
Intec Xbox 360 Wireless Controller – cena od 90 zł (PC, X360)
DragonPro – cena od 40 zł (PSX, PS2, PS3, PC)
Big Ben BB4657 – cena od 90 zł (X360,PC)
NATEC Natec Fox Black Feedback – cena od 20 zł (Nintendo WII)

Jakiego pada używacie i dlaczego? Podzielcie się opinią

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Oddzielny rachunek czy subkonto dla dziecka?

Generalnie nie ma to większego znaczenia jeżeli chodzi o funkcjonowanie rachunku. Jako osoba małoletnia dziecko zakładając rachunek musi mieć zgodę opiekuna prawnego – czyli najczęściej rodzica.

Czy można zakochać się drugi raz w tej samej osobie?

Heraklit z Efezu mawiał, że nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Jednak czasami nieoczekiwanie osoba byłego partnera przyprawia nas o szybsze bicie serca. Zastanawiamy się wtedy, jak to jest możliwe, że nadal coś nas do niego przyciąga. Czy można zakochać się drugi raz w tej samej osobie?

Zobacz też

Jak zainstalować All Playera?

Instalacja nowych programów nie powinna nikogo przerażać, gdyż współczesne instalatory są tak opracowane, by przeprowadzić przez ten proces nawet komputerowych laików. Co bardzo ważne, większość popularnych programów jest dostępnych w języku polskim, a co za tym idzie, również ich instalacja przebiega „po polsku”, co znacznie ułatwia ten proces. Wystarczy tylko dokładnie czytać pojawiające się w nowych oknach wskazówki i stosować się do nich.

Ginekomastia – gdzie szukać pomocy

Zaburzenia hormonalne pojawiają się w populacji dość często. Niektóre z nich mogą być bardzo poważne dla naszego zdrowia, inne...

Czym jest work-life balance i jak go osiągnąć?

Wielu osobom wydaje się, że udane życie zawodowe oraz prywatne jednocześnie nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego, a dowodem...

Może Cię zainteresuje: