Zroszone kwiaty na łące wyglądają pięknie, sprawiając dodatkowo wrażenie świeżości. Warto pokusić się także o utrwalenie uginającej się od rosy pajęczyny rozpiętej pomiędzy gałęziami. Do tego typu zdjęć przyda nam się obiektyw umożliwiający robienie zbliżeń. Rosę możemy także fotografować na liściach lub trawie, starajmy się przy tym, żeby światło padało na nie od tyłu, dzięki czemu krople rosy będą ładnie lśnić.

zdjęcia na wiosnę

sxc.hu

Wiejskie pejzaże również ładnie się prezentują o tej porze roku. Łąki pełne są maków, tulipanów czy jaskrów, w lasach natomiast swoimi kolorami kuszą żonkile i przebiśniegi. Takie pejzaże możemy fotografować zarówno obiektywem szerokokątnym jak i pokusić się o zbliżenia przy użyciu zoomu lub obiektywu stałoogniskowego o długiej ogniskowej. Spróbujmy zestawić kolorowe kwiaty z zielenią łąki. Wypróbujmy różne perspektywy. Kwiaty ślicznie wyglądają sfotografowane pod słońce. To trik, z którego często korzystają zawodowcy. Spróbujcie sfotografować kwiat ustawiając aparat pod nim, tak żeby światło słoneczne przenikało przez płatki kwiatu, a będziecie wiedzieli dlaczego.

jak robić zdjęcia wiatówsxc.hu

Aby dodatkowo uwydatnić kolory kwiatów, zieleń łąki czy błękit nieba, możemy skorzystać z filtra polaryzacyjnego. Chociaż bez niego kolory wiosny również będę wspaniałe, filtr polaryzacyjny dodatkowo podniesie ich nasycenie.

zdjęcia wiosną jak robićsxc.hu

Uwaga!

Wiosną, fotografowanie w ciągu dnia nie będzie wymagało mocnego otwierania przysłony. Z dużego otworu przysłony możemy jednak skorzystać chcąc zmniejszyć głębię ostrości naszego zdjęcia. Dla poprawnej ekspozycji będziemy musieli w tym przypadku wydatnie skrócić czas naświetlania. Czasami, czas może być tak krótki, że nasz aparat nie będzie mógł zaoferować takiej wartości. Wówczas konieczne stanie się skorzystanie z filtra połówkowego szarego, który przyciemni obraz. Ten mały gadżet przydaje się także, jeśli chcemy wydłużyć czas naświetlania, tak żeby, na przykład, rozmyć wodę spadającą z wodospadu. W tym przypadku także bez szarego filtra się nie obejdzie. Kupując filtr połówkowy szary, raczej nie wybierajmy tego okrągłego nakręcanego na obiektyw, tylko kwadratowy, który montuje się w specjalnych uchwytach.

Robiliście kiedyś zdjęcia wiosenne? Jakie były efekty?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zarobić na robieniu zdjęć?
Następny artykułJak stworzyć portfolio fotograficzne?

Dawid Markiewicz – fotograf i dziennikarz. Specjalizuje się przede wszystkich w fotografii ślubnej oraz fotografii mody. Właściciel firmy fotograficznej „Wonderland”

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Tajna jednostka do zadań specjalnych. Autor fotograficznych świadectw obecności. W swoich fotograficznych poszukiwaniach obiektyw kieruję głównie na ludzi.

Wykonuję sesje modowe, reklamowe, profesjonalne portfolia dla modelek i modeli oraz fotoreportaże i plenery ślubne. Należę do prestiżowych, międzynarodowych organizacji, zrzeszających najlepszych fotografów i fotoreporterów ślubnych na świecie: The Wedding Photojournalist Association (WPJA) oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Asociation ([AG]WPJA).

Zainteresowanych zapraszam do współpracy przy tworzeniu fotograficznych opowieści, zarówno ze świata mody, jak i wszystkich, którzy planują zmienić stan cywilny - www.dawidmarkiewicz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here