Hobby Jak zrobić opakowanie na prezent?

Jak zrobić opakowanie na prezent?

-

Pieczątki możemy zakupić lub samodzielnie wykonać, np. wycinając kształty w korkowych zakrętkach lub surowych ziemniakach. Tkaniny również mogą posłużyć za pieczątki. Zamoczoną w farbie szmatkę odciskamy na papierze. Powstają w ten sposób bardzo ciekawe, niepowtarzalne wzory. Jeśli posiadasz drucianą myjkę do mycia naczyń – zamocz ją w farbie i użyj jako stempelka. Możesz używać własnego ciała (np. palców) oraz przedmiotów o różnych fakturach i kształtach.

Szablon możesz wyciąć w tekturze lub plastiku. Szablon należy przyłożyć dokładnie do powierzchni i wałkiem lub pędzlem zamalować wycięty w szablonie motyw.

Papierem możemy owinąć prezent, możemy także wykonać z niego torebkę. Do wykonania torebki, oprócz samodzielnie ozdobionego papieru, potrzebna jest tekturka, gazeta lub papier o grubszej gramaturze, dziurkacz, klej i sznurek oraz dowolne pudełko lub książka (posłuży nam za formę).

Zaczynamy od nałożenia na siebie papierów. Papier o grubszej gramaturze wzmocni konstrukcję torebki i będzie znajdował się wewnątrz. Nałożonymi na siebie papierami owijamy pudełko (książkę) i zaginamy tak, jakbyśmy pakowali prezent. Wyraźnie zaginamy wszystkie boki i wyjmujemy pudełko. Odtwarzamy kształt, który uformowaliśmy na pudełku i sklejamy w odpowiednich miejscach.

Torebka jest prawie gotowa. Trzeba wzmocnić dno, przyklejając wewnątrz odpowiedniej wielkości tekturowy prostokąt, oraz te boki, w których zrobimy dziurki. Zawijamy więc do środka górną część torebki, a między warstwy wkładamy tekturkę, którą przyklejamy. Dziurkaczem robimy dziurki. Pozostaje nam jedynie przewlec przez dziurki sznurek i związać w odpowiednich miejscach. Opakowanie jest gotowe.

Fanom recyklingu polecam gazety, mapy lub plakaty. Z nich także można wykonać estetyczne torebki.

Jeśli dysponujemy tkaniną i maszyną do szycia, możemy uszyć woreczek lub torebkę, które również wyśmienicie nadają się na opakowania. Uszycie takiej torebki jest banalnie proste. Wystarczy zszyć ze sobą boki i spód. Na koniec doszywamy uchwyty i torebka jest gotowa. Do woreczka natomiast nie doszywamy uchwytów. Zanim zszyjemy ze sobą boki, najpierw należy podwinąć do wewnątrz fragment materiału i dwukrotnie, w niezbyt dużej odległości, przeszyć na maszynie. Pomiędzy szwami umieścimy na końcu sznurek. Tak robi się troczki. Na końcu zszywamy boki i dno. Woreczek jest gotowy.

Bardzo lubię małe pudełeczka ze sklejki. Zbieram je po niektórych produktach spożywczych. Można je pomalować, ozdobić techniką decoupage lub okleić tkaniną. Wkładam do nich najczęściej biżuterię. Nadają się do tego idealnie.

Pomysłów na własnoręczne opakowanie jest wiele, wystarczy rozejrzeć się wokół siebie.

Który pomysł wydaje się Wam najfaniejszy? A może macie jeszcze inne propozycje? Podzielcie się opiniami!

Monika Piotrowska

Monika Piotrowska - z zawodu pedagog, animator kultury. Entuzjastka wszystkiego, co jest eko, etno oraz hand-made. Bardziej crafter'ka, niż projektantka; szydełkuje, szyje, haftuje, “dekupażuje”, maluje, fotografuje...

 

Autorka Mika Kośka Projekt - inicjatywy twórczo-przetwórczej poświęconej hendmejdowi, recyklingowi i etnodizajnowi. Czasem także wokalistka i producent muzyczny - Miss Brefka.

Projekty Moniki Piotrowskiej:


http://mikakoska.pl/
https://www.facebook.com/mikakoska

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Hearts – jak grać? Zasady

Hearts (kierki) to popularna gra dostępna w systemie Windows. Do gry potrzebna jest pełna talia - pięćdziesiąt dwie karty. Gra toczy się między czterema uczestnikami. W wersji dostępnej w Windows rolę trzech rywali odgrywa komputer. Celem gry jest zdobycie jak najmniejszej liczby punktów. Przeciwnicy, których odgrywa tutaj komputer, umieszczeni są po lewej i prawej stronie, a także na górze ekranu. Każdemu graczowi przyznaje się trzynaście kart.

Jakie powinno być zachowanie dziecka przy stole?

Czego Jaś się nie nauczy, tego Jaś nie będzie umiał. W myśl tego powiedzenia powinno się już od wczesnych lat- przywiązywać szczególną uwagę do szlifowania umiejętności naszych dzieci. Kulturalne zachowanie pociechy przy stole będzie świadczyło dobrze o nas samych.

Zobacz też

Jaką bieliznę wybrać na noc poślubną?

Każda panna młoda przygotowując się do małżeńskiej uroczystości, musi się zastanowić nie tylko nad wyborem sukni ślubnej, ale także bielizny na noc poślubną. Jest to zawsze nie lada dylemat – postawić na delikatną niewinność czy raczej na zmysłowy erotyzm? Jaką bieliznę zatem wybrać?

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: