Dobierając koraliki najlepiej przyłożyć je do siebie, co pozwoli nam wyobrazić sobie ukończony projekt.

Kolczyki czarne wykonane są z dwóch sześcianów z kamienia Noc Kairu. Charakteryzują je lśniące drobinki, co samo w sobie jest na tyle ozdobne, że kamienie te nie potrzebują już żadnych dodatków, by wyglądać pięknie i zachwycająco. Zawieszone są one na srebrnej lince jubilerskiej w oplocie nylonowym. Potrzeba nam 9,5 centymetra takiej linki. Zginamy ją tak, by uzyskać dwa ramiona nierównej długości – jedno ma mieć 6 cm, drugie natomiast 3,5 cm. Linkę tę przekładamy przez oczko bigla. Na każde z ramion nadziewamy po jednym koraliku, a ich końcówki zabezpieczamy srebrnymi kuleczkami zaciskowym. Zagięcie żyłki ma być zahaczone o oczko bigla. Drugi kolczyk musi być identyczny.

kolczykiFot. Dominika Olszewska

Następny model zrobiony jest ze szklanych paciorków. Na górze umieszczona jest przeźroczysta kulka. Poniżej zaś wisi koralik w kształcie łezki z intensywnie zielonego, matowego szkła. Koralik ma otwór przewiercony w poprzek, tuż przy szpicu. Do wykonania tego kolczyka użyjemy miedzianej linki (ok. 10 cm długości). Najpierw zawieszamy na niej zieloną łezkę. Ustawiamy łezkę w taki sposób, by dzieliła linkę na fragment o 4 cm długości, drugi o ok. 5,5 cm. Oba końce żyłki przeciągamy przez kulkę nie dociskając jej do poprzedniego paciorka. Linka utrzyma je w odległości od siebie. Z krótszego końca linki robimy pętelkę na wysokości 1 cm od kulki, a jego szpic chowamy w otworze górnego koralika, dzięki czemu będzie on niewidoczny. Drugim końcem linki oplatamy ją kilkakrotnie mocno zaciskając. Okręgi muszą do siebie przylegać. Pętelkę z linki zawieszamy na oczku miedzianego bigla. W analogiczny sposób tworzymy drugi kolczyk do pary.

Uwaga!

Ładne kolczyki nie oznaczają wcale skomplikowanego wzoru. Ładne kolczyki to kolczyki zbudowane z paciorków, które dobrze wyglądają w swoim towarzystwie, z paciorków, które same w sobie są ładne. To takie kolczyki, których projekt był przemyślany. A przede wszystkim, to kolczyki starannie wykonane.

Lubicie nosić ręcznie robioną biżuterię? Do czego założyłybyście takie kolczyki? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułNaszyjnik z koralików krok po kroku – jak zrobić?
Następny artykułJak zrobić proste kolczyki?

Dominika Olszewska – absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej pasją jest język hiszpański i szeroko pojęty Handmade: haftuje, wykonuje biżuterię; entuzjastka decoupage. W naszym serwisie mają Państwo okazję podziwiać jej prace.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Przygoda z własnoręcznie robioną biżuterią rozpoczęła się zupełnie niespodziewanie – od kolczyków stworzonych z uszkodzonego naszyjnika. Jako że efekt był zadowalający, zaczęły powstawać kolejne kolczyki, zawieszki, bransoletki z koralików, stopniowo dodawałam do nich inne elementy: piórka, muszelki, itp., by biżuteria była coraz ciekawsza i niepowtarzalna. W ten sposób zapełniłam całą szufladę i obdarowałam nimi mnóstwo koleżanek. Potem przyszła kolej na figurki z masy solnej, modeliny oraz haftowanie. Ostatnio odkryłam urok ozdób wykonanych z filcu.

Oprócz tego, zajmuję się tłumaczeniami z języka hiszpańskiego, który od wielu lat jest moją wielką pasją. Fascynuje mnie wszystko, co związane z kulturą śródziemnomorską, mediami oraz rozwojem osobistym

W każdej wolnej chwili zakładam rolki i robię rundkę po pobliskim parku, co mnie odstresuje i daje mnóstwo energii. Od niedawna stanowię rodzinę zastępczą dla kociąt ze schroniska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here