Taki koralik pięknie się mieni i nie potrzeba mu żadnych dodatkowych elementów, by stworzyć z niego ładnie wyglądający kolczyk. Ten koralik nie jest duży, więc nie będzie wystawał znacząco poza płatek ucha. Jego wysokość to zaledwie 3 cm, a szerokość 1,5 cm.

Na początek, żeby znacząco ułatwić sobie pracę, rysujemy na nim ołówkiem dwie linie – jedna przebiegać będzie wzdłuż wysokości paciorka, druga natomiast prostopadle do niej, przez jego najszerszy fragment. W miejscu przecięcia się obu linii znajduje się środek koralika.

Klips jest koloru srebrnego. Typ klipsa, który został użyty w tym projekcie, posiada niewielką śrubkę, dzięki której można zmniejszać lub zwiększać siłę, z jaką zaciska się on na uchu.

Na płaski, okrągły fragment klipsa, znajdujący się po jego zewnętrznej stronie, umieszczamy odrobinę mocnego, uniwersalnego kleju i bezzwłocznie kładziemy go na koraliku w taki sposób, by środek metalowego okręgu znajdował się w miejscu przecięcia się narysowanych wcześniej linii. Zapięcie koniecznie musi być umieszczone tuż nad najdłuższą linią. Jeśli o to zadbamy, po założeniu kolczyka, koralik nie będzie przekrzywiony. Ściskami palcami koralik i zapięcie, dopóki klej nie wyschnie. Jeśli jego nadmiar wypłynie poza elementy, które mają zostać sklejone, trzeba go jak najszybciej usunąć chusteczką. Po kilku minutach, gdy tylko upewnimy się, że elementy są trwale połączone, kolczyk będzie gotowy. W taki sam sposób zrobimy drugi kolczyk używając identycznych elementów.

Taki prosty kolczyk na pewno przypadnie do gustu osobom ceniącym skromną, ale oryginalną biżuterię, takim które nie przepadają za wiszącymi kolczykami, a także osobom, które nie mają przekłutych uszu. Rodzaj zapięcia, jakiego użyto nie wymaga tego.

Wykonanie tej biżuterii zajmuje zaledwie kilka minut, składa się z paru bardzo prostych czynności i akcesoriów, a efekt końcowy jest imponujący.

płaski, bladoniebieski koralik z masy perłowej w kształcie owalnym

Lubicie nosić ręcznie robioną biżuterię? Do czego założyłybyście takie kolczyki? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPomysły na kolczyki z koralików
Następny artykułJak zrobić czerwone kolczyki ze szkła?

Dominika Olszewska – absolwentka dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego. Jej pasją jest język hiszpański i szeroko pojęty Handmade: haftuje, wykonuje biżuterię; entuzjastka decoupage. W naszym serwisie mają Państwo okazję podziwiać jej prace.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Przygoda z własnoręcznie robioną biżuterią rozpoczęła się zupełnie niespodziewanie – od kolczyków stworzonych z uszkodzonego naszyjnika. Jako że efekt był zadowalający, zaczęły powstawać kolejne kolczyki, zawieszki, bransoletki z koralików, stopniowo dodawałam do nich inne elementy: piórka, muszelki, itp., by biżuteria była coraz ciekawsza i niepowtarzalna. W ten sposób zapełniłam całą szufladę i obdarowałam nimi mnóstwo koleżanek. Potem przyszła kolej na figurki z masy solnej, modeliny oraz haftowanie. Ostatnio odkryłam urok ozdób wykonanych z filcu.

Oprócz tego, zajmuję się tłumaczeniami z języka hiszpańskiego, który od wielu lat jest moją wielką pasją. Fascynuje mnie wszystko, co związane z kulturą śródziemnomorską, mediami oraz rozwojem osobistym

W każdej wolnej chwili zakładam rolki i robię rundkę po pobliskim parku, co mnie odstresuje i daje mnóstwo energii. Od niedawna stanowię rodzinę zastępczą dla kociąt ze schroniska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here