WordPress oferuje wiele rodzajów dodatków. Poniżej znajduje się lista tych, którym warto się przyjrzeć.

Bardzo dobrze działającą wtyczką jest W3 Total Cache. Lista stron, na których ta wtyczka jest zainstalowana, wskazuje na fakt, że korzystają z niej specjaliści, co jest dobrą rekomendacją. Wtyczka przyspiesza działanie serwisu oraz skraca czas pobrania plików.

Dodatek można pobrać pod tym adresem: http://wordpress.org/extend/plugins/w3-total-cache/

Kolejną wartą rozważenia wtyczką jest DB Cache Reloaded

Dzięki tej wtyczce wszystkie zapytania do bazy są buforowane, dzięki czemu strona ładuje się szybciej, jako że cache zajmuje mniej miejsca na dysku. Ponadto odwiedzający stronę otrzymują aktualną informację na pasku przeglądarki dotyczącą ładowania.

Wtyczkę można pobrać stąd: http://wordpress.org/extend/plugins/db-cache-reloaded/

Innym rozwiązaniem jest zainstalowanie wtyczki WP Super Cache. Wtyczka ta zawiera system buforowania. Podobnie jak w przypadku wtyczki DB Cache Reloaded czas załadowania strony jest krótszy. Wtyczkę można pobrać stąd: http://wordpress.org/extend/plugins/wp-super-cache/

Jeżeli korzystamy z wielu widgetów na stronie, warto zainstalować wtyczkę WP Widget Cache, która pomaga zmniejszyć liczbę zapytań i przyspieszyć działanie stron z większą ilością widgetów.

Udało Wam się przyspieszyć WordPressa? Jakie inne wtyczki byście polecili? Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułJak zrobić mocny ciemny makijaż? Krok po kroku
Następny artykułJak policzyć ilość znaków w Wordzie, PDF, na stronie?

Anna Liszewska - ukończyła Politechnikę Wrocławską na kierunkach: Technologie Internetowe oraz Zarządzanie i Marketing. Jej praca magisterska dotyczyła użyteczności aplikacji internetowych. Doświadczenie zdobywała, pracując w agencjach interaktywnych m.in. jako kierownik sekcji usability, specjalista ds. inżynierii przemysłowej, specjalista ds. projektów społecznościowych.

Nasz specjalista o sobie:

Na co dzień badam i projektuję serwisy internetowe oraz aplikacje webowe. Prowadzę również szkolenia w tym zakresie. Poza tematyką usability interesuję się przede wszystkim mediami społecznościowymi i ich wykorzystaniem w marketingu i reklamie. Wolny czas poświęcam na czytanie książek, turystykę górską oraz jeździectwo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here