Jest to bardzo seksowny makijaż polecany raczej na wielkie wyjścia wieczorową porą. W świetle dziennym może już nie być taki efektowny.

Jak zrobić mocny makijaż? – krok po kroku:

Uwaga!

Jeśli chcemy, aby nasz makijaż był bardzo drapieżny, możemy mocniej zaznaczyć brwi, kości policzkowe i usta. Uważajmy jednak przy tym, ponieważ łatwo tutaj o przesadę i zamiast wyglądać uwodzicielsko, będziemy wyglądać, jakbyśmy wybierały się na bal przebierańców.

 • Krok pierwszy

  W tym makijażu dobrze jest odwrócić kolejność malowania, tzn. zaczynamy od makijażu oczu, dopiero później reszty twarzy. Unikniemy dzięki temu cieni pod oczami spowodowanych osypującymi się z oczu kosmetykami.

 • Krok drugi

  Na początku połóżmy na powiekę bazę pod makijaż, utrwali i zwiąże nam cienie, które będziemy dalej nakładać.

 • Krok trzeci

  Teraz czarnym cieniem najlepiej w postaci tłustej malujemy całą ruchomą powiekę. Jeśli nie posiadamy takiego cienia, nałóżmy czarny cień w kamieniu metoda „na mokro” i poczekajmy, aż cała powieka dobrze wyschnie. Przy nakładaniu cienia pamiętajmy o modelunku oka, a także o tym, aby jedno i drugie oko było równo pomalowane.

 • Krok czwarty

  Teraz cieniem w kamieniu w kolorze czarnym lub grafitowym za pomocą pędzelka rozcieramy granice. Róbmy to tak, aby trochę nachodzić na wcześniej nałożona warstwę, a trochę na niepomalowaną jeszcze powiekę.

 • Krok piąty

  Teraz czarną kredką obrysowujemy oko dookoła (dla dużych oczu) lub w 3/4 na górnej i 2/3 długości na dolnej (dla oczu średnich).

 • Krok szósty

  Delikatnie rozetrzyjmy kreskę (zwłaszcza tą na dolnej powiece) za pomocą pędzelka z odrobiną cienia do powiek.

 • Krok siódmy

  Na środek ruchomej powieki nałóżmy cień z mieniącymi się drobinkami. Nasze oko nie będzie takie „ciężkie” i ładnie się „otworzy”.

 • Krok ósmy

  Pozostaje wytuszowanie rzęs. Dla wzmocnienia efektu można użyć pogrubiającej maskary. Rzęsy malujmy od nasady aż po same końce zygzakowatym ruchem (nie posklejają się). Mocniej wytuszujmy rzęsy w zewnętrznym kąciku.

 • Krok dziewiąty

  Jeśli nasze oko wydaje się małe, możemy jasną kredką (białą, jasnoszarą lub srebrną) obrysować wewnętrzna stronę dolnej powieki. To trik, który optycznie powiększa oko.

 • Krok dziesiąty

  Teraz dokładnie zmywamy to, co osypało nam się na policzki i wykonujemy makijaż cery. Pamiętajmy o dokładnym zatuszowaniu cieni pod oczami. Przy mocnym makijażu oczu nieskazitelna skóra wokół nich to podstawa!

 • Lubicie intensywne makijaże? Na jakie okazje najczęściej malujecie się w ten sposób? Dajcie znać 🙂

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułUwodzicielski makijaż dla brunetki
Następny artykułWordPress – wtyczki (dodatki) zwiększające wydajność

Barbara Habieda - absolwentka szkoły wizażu i stylizacji „Artystyczna Alternatywa”, zdobywała doświadczenie na planach zdjęciowych do teledysków oraz filmów, a także podczas sesji zdjęciowych. Współrealizatorka projektu fotograficznego "Sisteria", współpracuje z Klubem Kuźnia. Jest autorką ciekawych prac ceramicznych.


Nasz specjalista pisze o sobie:


Choć jestem osobą o różnych zainteresowaniach i ciągle staram się doskonalić w coraz to nowszych dziedzinach, to od zawsze kręci się to wokół pasji malowania i ubierania ludzi. W 2007 roku ukończyłam szkołę wizażu i stylizacji. Od tamtej pory uczestniczyłam w różnych sesjach zdjęciowych i pracowałam na planach filmowych.

Traktuję moje zajęcia jako wyzwanie, ale również jako źródło przyjemności. To dziedzina, która wymaga ciągłego uczenia się i szukania inspiracji. Nie ma tu miejsca na nudę, może dlatego tak bardzo lubię się tym zajmować.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here