Makijaż Arabski makijaż oczu - krok po kroku

Arabski makijaż oczu – krok po kroku

-

 • Krok pierwszy

  Należy przygotować cerę pod makijaż – umyć odpowiednim produktem, nawilżyć, nałożyć bazę pod podkład.
 • Krok drugi

  Konieczne jest zastosowanie korektora – by wyeliminować cienie i zasinienia pod oczami.
 • Krok trzeci

  Nakładamy podkład, utrwalamy go pudrem.
 • Krok czwarty

  Na całą powiekę nakładamy cień bazowy – jasny beżowy, lekko różowy lub kremowy.
 • Krok piąty

  Tuż nad linią rzęs, na górnej powiece rysujemy czarną kredką kreskę. Rozcieramy ją pędzelkiem, co zagęści optycznie rzęsy.
 • Krok szósty

  Na zewnętrzną część górnej powieki, aż do załamania powieki nakładamy intensywny cień w kolorze np. czarnym (można zastosować inne kolory). W załamaniu powieki rozcieramy delikatnie granicę cienia.
 • Krok siódmy

  W wewnętrznej części górnej powieki nakładamy jaśniejszy cień, który będzie współgrał z cieniem już nałożonym. Dodajemy zatem grafitowy cień z drobinkami brokatu i rozcieramy granicę, by kolory się połączyły.
 • Krok ósmy

  Tuż pod brwiami aż do granicy zastosowanych cieni nakładamy jasny cień (złamana biel, kremowy) i rozcieramy granice.
 • Krok dziewiąty

  Obrysowujemy całe oko czarną kredką, kohlem lub eyelinerem – kreskę nanosimy wzdłuż linii rzęs. Górną i dolną linię wyprowadzamy poza kontur oka, nadając im w ten sposób koci kształt.
 • Krok dziesiąty

  Wewnętrzną część dolnej powieki, tuż nad zarysowanym czarnym obrysem możemy zaznaczyć kremową lub białą kredką – co optycznie powiększy oczy.
 • Krok jedenasty

  Doklejamy kępki sztucznych rzęs, mocno tuszujemy rzęsy dolne i górne.
 • Krok dwanasty

  Podkreślamy brwi – wyczesujemy je i podkreślamy kredką lub skośnym pędzelkiem i cieniem – kolory kredki i cienia dobieramy o ton ciemniejsze niż naturalny kolor brwi.
 • Krok trzynasty

  W wewnętrznych kącikach oczu naklejamy maleńkie srebrne kryształki Svarowskiego – po jednym na każde oko.
 • Krok czternasty

  Usta malujemy delikatną pomadką w naturalnym kolorze lub podkreślamy błyszczykiem.
 • Jak Wy wykonujecie swój ulubiony makijaż arabski? Pochwalcie się!

Maya Studio

Firma Maya Studio - Katarzyna Ledwoń-Śleziak wykonuje makijaże ślubne, okazjonalne, dzienne i dziecięce. Makijaż wykonywany jest przez dyplomowaną wizażystkę z użyciem profesjonalnych kosmetyków, które nie uczulają, są odporne na ścieranie i utrzymują się na ciele przez wiele godzin. Do każdego makijażu dobierana jest indywidualna pielęgnacja skóry.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co zrobić, kiedy warzywa się rozgotują?

Ugotowanie warzyw tak, aby nie były zbyt miękkie, ani zbyt twarde czasami okazuje się nie lada wyczynem. Jednak kiedy przydarzyło się nam przegapić optymalny moment wyłowienia warzyw z wrzątku, można wykorzystać w zupełnie inny sposób.

Nauka języka angielskiego metodą Wilka

Metoda Wilka nie należy do jednych najpopularniejszych – większość z nas pewnie w ogóle nie zdawała sobie sprawy z istnienia tej metody.

Zobacz też

Kanarek – hodowla

Kupując kanarka rozważmy przede wszystkim nasze oczekiwania wobec posiadania tego ptaka: czy będziemy spędzać z nim wiele czasu, dążąc do tego, by stał się naszym małym oswojonym przyjacielem, czy może bardziej pociąga nas możliwość obserwacji zachowań ptaków. Musimy sobie odpowiedzieć na te pytania zanim zdecydujemy ile ptaków i jakiej płci będziemy hodować.

Jak wybrać wózek widłowy wysokiego składowania? Sprawdź!

Planujesz zakup wózka widłowego wysokiego składowania? Zanim zaczniesz szukać, dowiedz się, jak wybrać sprzęt, który idealnie nada się do...

Ciąża a zapotrzebowanie na potas i magnez

Spodziewasz się dziecka i masz świadomość, że w tym okresie zwiększa się zapotrzebowanie na wiele składników odżywczych. Suplementujesz kwas...

Może Cię zainteresuje: