Makijaż Jak szybko się odświeżyć?

Jak szybko się odświeżyć?

-

Podczas całonocnych tańców w nierzadko zatłoczonym i dusznym klubie, nietrudno o utratę świeżości i estetycznego wyglądu. Dlatego raz na jakiś czas należy udać się w ustronne miejsce i szybko poprawić makijaż.

Kropelki potu na twarzy możesz zebrać delikatnym przetarciem chusteczką higieniczną. Inną metodą odświeżenia skóry jest użycie chłodzącego serum w sprayu. Kiedy zauważysz, że Twój podkład nieco „spłynął”, a niedoskonałości cery wyszły na światło dzienne (a raczej nocne), postaraj się go delikatnie i równomiernie rozprowadzić, zwracając szczególną uwagę na miejsca przebarwione czy zaczerwienione. Nie przesadzaj jednak z jego ilością, bo zamiast poprawy wizerunku – zarzucisz na twarz niezbyt estetyczną maskę.

Na policzki nałóż odrobinę różu. Dzięki niemu uwydatnisz kości policzkowe, a całej twarzy dodasz promienności i świeżości. Szczególnie warte polecenia są róże rozświetlające z drobinkami brokatu, które odciągają uwagę od makijażowych uchybień. Popraw wygląd oczu. Energicznie wytuszuj rzęsy, dolną linię powiek przeciągnij jasną kredką lub rozjaśnij cieniem do powiek, natomiast kąciki potraktuj czarnym eyelinerem. Jeśli jednak nie masz tej praktyki w małym paluszku, lepiej zrezygnuj z tuszowania rzęs, gdyż niestaranne i szybkie wytuszowanie może jedynie zepsuć twój wygląd – sklejone rzęsy, to chyba jeden z podstawowych mankamentów makijażu. Zamiennie możesz podkręcić rzęsy zalotką.

Kluczem do odświeżenia zmęczonej twarzy jest pomadka do ust. Dobrze dobrana może być kosmetykiem wystarczającym do poprawienia imprezowego wyglądu w przerwie pomiędzy jednym a drugim tańcem. Jeśli Twoje proste włosy nieco się nastroszyły, natomiast loki oklapły – zwilż je delikatnie przecierając dłonią.

Odświeżające jest także zażycie świeżego powietrza. Chwila relaksu na zewnątrz pozwoli Ci ochłonąć. W chłodniejsze noce zrezygnuj jednak z tej formy odpoczynku, chyba że zabierzesz ze sobą kurtkę. Kojące jest także przetarcie karku zimną wodą, ma ono niejako cucący charakter.Na koniec pokrop się swoim ulubionym zapachem. Pełna energii i powabu wróć na parkiet.

A jakie są Wasze sposoby na ekspresowe odświeżenie się? Podzielcie się nimi!

Joanna Nieć

Joanna Nieć – kulturoznawca i menager kultury. Dziennikarskie kroki stawiała w kilku redakcjach. Zaczynała w miesięczniku studenckim, potem weszła z piórem do krakowskiej prasy. Współpracowała także z lokalną telewizją internetową. Opisywała, relacjonowała, komentowała. Zawsze stawia na rzetelność komunikatu i jednoczesne przekazanie go z polotem. Laszka sądecka od kilku lat związana z Krakowem.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Dotychczasowa edukacyjna i zawodowa ścieżka pokazała mi, że pisanie sprawia mi największą frajdę. Pisałam o krakowskich wydarzeniach codziennych, mam na swoim koncie kilka felietonów i wywiadów. Najbardziej cieszyło mnie pisanie o kulturalnych imprezach w Krakowie.

Podpatrywanie studenckiego życia i uczestniczenie w nim pozwoliło mi wychwycić kilka smaczków z imprezowego życia studenta. Każdą obserwację pointowałam w głowie odpowiednimi wnioskami i rozwiązaniami, czego wyrazem są moje porady na Spec.pl. Okazało się, że imprezowanie ma swoje zagwozdki, na które trzeba znaleźć patent.

W swoich poradach staram się podpowiedzieć, jak w danej sytuacji należy się zachować – żeby zabłysnąć, lub się nie zachowywać – żeby nie zbłaźnić się. Podaję na tacy propozycje imprezowego menu oraz sposoby zorganizowania domówki czy parapetówki. Sprawy z pozoru proste. Z pozoru, bo zazwyczaj okazuje się, że rzeczy proste są najbardziej skomplikowane.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zajęcie komornicze alimentów z konta firmowego

Komornik ma prawo do zajęcia alimentów z konta firmowego, nie obowiązują tutaj żadne ograniczenia. Z konta przedsiębiorcy komornik może egzekwować kwoty alimentów w pełnej ich wysokości. Bez znaczenia pozostaje fakt, że może być ono jedynym źródłem utrzymania osoby prowadzącej działalność.

Jak zainstalować GG w komórce?

Jeżeli posiadamy swój numer telefonu komórkowego w jednej z sieci Play, Plus, T-Mobile, Orange lub Heyah chcąc zainstalować komunikator na swoją komórkę, skorzystamy z wersji komunikatora przeznaczonego dla danej sieci. Unikniemy w ten sposób u niektórych operatorów opłat z transfer danych.

Zobacz też

Makijaż ust – krok po kroku

Zmysłowe i piękne wargi dodają kobiecie atrakcyjności. Teoretycznie umalowanie ust wydaje się być zabiegiem nieskomplikowanym a jednak wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego jak umalować, w sposób profesjonalny usta. Istotną sprawą, jak w przypadku każdego makijażu, jest dobór kolorów tak, aby harmonizowały z urodą danej osoby.

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Jak rozmawiać o zaburzeniach osobowości z bliskimi: jak uniknąć stigmatyzacji i jak zbudować zrozumienie dla problemów emocjonalnych

Zaburzenia osobowości są jednym z najtrudniejszych do zrozumienia problemów emocjonalnych. Chociaż nie są one rzadkie, wiele osób nadal nie...

Może Cię zainteresuje: