Jak już zostało to wspomniane wyżej, urlop pod namiotem jest znakomitym pomysłem na spędzenie czasu w gronie rodzinnym. Podczas takiej wyprawy mamy okazję nie tylko odpocząć i poznać okolicę, lecz także zacieśnić relację z dziećmi. Nasze pociechy mogą się na campingu wiele nauczyć – przede wszystkim, podczas rozbijania namiotu, samodzielnego szykowania posiłków, wzniecania ogniska czy zmywania naczyń, poznają one podział obowiązków i staną się bardziej samodzielne. Tych wartości na pewno nie wyniosłyby z luksusowego hotelu, gdzie każdą naszą prośbę i życzenie spełniałby personel obiektu.

Nie można też nie wspomnieć, że wakacje na campingu są z całą pewnością najtańszym sposobem na spędzenie urlopu. Jeżeli więc nie możemy sobie pozwolić na dalekie wojaże, aby oderwać się od szarej codzienności, warto jest pojechać pod namiot choćby na weekend. Wakacje na campingu są też znakomitą okazją na polepszenie zdrowia i kondycji fizycznej. Z uwagi na fakt, iż zmuszeni jesteśmy przebywać właściwie przez całą dobę na świeżym powietrzu, z chęcią organizujemy sobie takie rozrywki jak wyprawy po lesie, granie w badmintona czy też siatkówkę. Warto też wspomnieć o tym, że przebywając pod namiotem jesteśmy zupełnie niezależni. Sami decydujemy o tym, kiedy zjemy dany posiłek, pójdziemy na plażę, wstaniemy czy pójdziemy spać. Nie ogranicza nas żaden sztywno ustalony przez biuro podróży plan wyprawy czy regulamin hotelowy.

Z drugiej strony, wyprawa na camping wielu osobom kojarzy się z licznymi niedogodnościami i trudami. Po pierwsze, wakacje pod namiotem wiążą się z koniecznością zabrania ze sobą wielu niezbędnych sprzętów jak stoliki, naczynia, kuchenka gazowa, śpiwory itd. W związku z tym, potrzebujemy samochód z odpowiednio dużym bagażnikiem, w przeciwnym razie wyprawa może być nieco męcząca. Nie każdy też lubi „tracić” słoneczny dzień na rozbijanie namiotu, dmuchanie materaców czy samodzielne przygotowywanie posiłków. Niektórzy też rezygnują z wyprawy na camping ze względów bezpieczeństwa. Obawiamy się perspektywy kradzieży, przeraża nas także prognoza pogody zapowiadająca deszcze. Jak więc zminimalizować niewygody urlopu pod namiotem?

Ważne jest przede wszystkim nasze pozytywne nastawienie. Jeżeli nie mamy ochotę sami gotować, zawsze można się przecież wybrać na tradycyjny obiad – rybkę nad morzem czy góralskie przysmaki na południu Polski. Pamiętajmy, że samo rozkładanie namiotu też nie jest takie skomplikowane i męczące, jak to się może wydawać – obecnie produkowane modele skracają tę czynność dosłownie do kilku minut. Jeżeli zaś przeraża nas perspektywa deszczowej pogody i konieczności załadowania całego samochodu niezbędnymi sprzętami – skorzystajmy z ofert biur podróży, które specjalizują się w najmie komfortowych, wyposażonych namiotów zlokalizowanych na campingach południowej Europy.

Co Was zniechęca, kiedy myślicie o wakacjach na kempingu? Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułRejsy wycieczkowe – czy warto?
Następny artykułJak zadbać o zdrowie na wakacjach?

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here