Wraz z coraz większym zainteresowaniem Polaków zagranicznym wojażami, w ofertach touroperatorów zagościły już na stałe rejsy wycieczkowe. Taki sposób spędzenia urlopu proponują większe biura podróży, pojawia się też coraz więcej firm specjalizujących się tylko i wyłącznie w organizowaniu urlopu na luksusowych statkach. Decydując się na rejs wycieczkowy powinniśmy wiedzieć, że jako cel podróży wybrać możemy praktycznie każde miejsce na ziemi. Wśród Europejczyków największą popularnością cieszą się oczywiście wyprawy w basenie Morza Śródziemnego, chociaż nie brakuje też amatorów dalszych wycieczek, np. wzdłuż Wysp Kanaryjskich czy nawet Karaibów. Jeżeli chcemy zaznać niezapomnianej przygody, warto też, w ramach możliwości finansowych, rozważyć rejs wokół Europy a nawet całego świata.

Czego możemy się spodziewać po wycieczkowym rejsie? Zapomnijmy o niewygodnych kajutach i jedynej atrakcji w postaci widoku bezmiaru wód przez okrągłą dobę. Statki wycieczkowe to luksusowe maszyny, na których znajdziemy wszelkie udogodnienia i sprzęty potrzebne w czasie wypoczynku. Podczas rejsu nie będą nudzić się zarówno miłośnicy aktywnego wypoczynku (na statkach korzystać bowiem można m.in. ze sportowych boisk, kortów, basenów pływackich a nawet pól golfowych) jak i amatorzy przyjemnego leniuchowania w atmosferze luksusu. Ci drudzy mają do dyspozycji profesjonalnie wyposażone gabinety masażu i spa z jacuzzi, saunami czy gabinetami piękności.

Statki wycieczkowe oferują też zróżnicowaną ofertę gastronomiczną – ich wnętrza kryją zazwyczaj kilka eleganckich restauracji specjalizujących się w przygotowywaniu dań określonych kuchni świata, lokale z przekąskami, kawiarnie i bary serwujące szeroki wybór alkoholi i bezalkoholowych koktajli. Miłośnicy rozrywkowego życia nie będą zawiedzeni różnymi imprezami i dyskotekami odbywającymi się podczas rejsu właściwie co wieczór.

Sam statek niczym nie różniłby się jednak od typowego hotelu wyższej kategorii, gdyby nie fakt, że każdego dnia mamy możliwość zawinięcia do innego portu. Nie należy bowiem zapominać, że głównym celem wycieczkowego rejsu jest zwiedzanie – i to zazwyczaj nie jednego kraju, a kilku, na których poznanie, w innym wypadu, musielibyśmy poświęcić kilka lat z rzędu. Statki zatrzymują się zwykle w najciekawszych pod względem turystycznym portach, gdzie uczestnicy wycieczki mają okazję wyjść na ląd i poznać uroki, atrakcje i zabytki danego miejsca. W ciągu zaledwie tygodnia czy dwóch tygodni rejsu jest więc możliwość poznania różnorodnych miast o odmiennych kulturach i architekturze a także sposobność do podziwiania niezapomnianych krajobrazów.

Uwaga!

Chociaż ogrom zalet i atrakcji wycieczkowych rejsów jeszcze do niedawna był niedostępny dla przeciętnego turysty, obecnie rosnąca konkurencja firm organizujących ten rodzaj urlopu sprawia, że jego koszty zaczynają zbliżać się do tych, jakie musimy ponieść w przypadku „tradycyjnej” wycieczki zagranicznej. Nie ulega wątpliwości, że morskie podróże są spełnieniem marzeń niejednego z nas, więc planując kolejny letni wypoczynek, może warto rozważyć tego typu wyjazd.

Wybralibyście się w taki rejs? Co mogłoby Was ewentualnie zniechęcić? Podzielcie się opiniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCo zabrać na wędrówkę? Piesze wędrówki po Polsce
Następny artykułWakacje na kempingu – czy warto? Zalety, wady

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here