Oto klika porad dla tych, którzy wybierają się w góry z dziećmi i chcą się jak najlepiej przygotować:

– zanim zdecydujemy się, w jakie miejsce w góry się wybierzemy, pamiętajmy o wieku naszego dziecka. Najlepszym wyjściem jest wybieranie tras, które nie są zbyt długie. Jeśli planujemy pchać wózek, wtedy szlak nie powinien być stromy. A jeśli już, to wybierajmy te z łagodnymi podejściami;

– pamiętajmy, żeby ubrać dziecko we właściwe ubrania oraz wygodne obuwie. Jeśli chodzi o ubiór, to najlepiej na cebulkę. Przyda się także krem do twarzy, ponieważ w górach też mogą doskwierać upały;

– zadbajmy o zawartość plecaka. Jak najwięcej zakąsek i wody. W tym dniu wyjątkowo można pozwolić na zwiększenie ilości czekolady. Raz na jakiś czas warto zatrzymać się na dłuższy posiłek. Gwarantujemy, że dziecko wszystko zje. Nic tak nie poprawia apetytu jak świeże górskie powietrze;

– jeśli chodzi o tempo, to w tym przypadku musimy iść tempem dziecka, a nie dorosłego. W związku z tym lepiej sprawdzają się krótsze trasy od dłuższych. Po prostu dysponujemy wtedy większym zapasem czasu. Warto co 20 minut robić krótkie przerwy. Niech tych krótszych będzie więcej, a dłuższych mniej;

– przyda się mała apteczka;

– należy zadbać o dodatkowe atrakcje. Mogą to być np. gry zabrane z domu lub atrakcje, które oferuje szlak (np. drzewa, kładki, mostki nad rzeczkami). Gdy widzimy, że dziecko się nudzi, natychmiast proponujemy my coś interesującego.

Uwaga!

NAJWAŻNIEJSZA ZASADA – NIE RUSZAMY BEZ ULUBIONEGO MISIA CZY LALKI. NAWET NAJWIĘKSZE ATRAKCJE NIE ZASTĄPIĄ OBECNOŚCI UKOCHANEJ ZABAWKI.

Co jeszcze Waszym zdaniem mogłoby okazać się pomocne podczas podróży w góry z dzieckiem? Wypowiadajcie się w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzczawnica – atrakcje
Następny artykułWydmy w Polsce

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here