Prowadzenie domu Jak usunąć plamy ze szpinaku?

Jak usunąć plamy ze szpinaku?

-

Po pierwsze i najważniejsze – działaj niezwłocznie!

Kiedy plama ze szpinaku zaschnie, usunięcie jej będzie niemal niemożliwe, dlatego musisz działać jak najprędzej. Pod prawą stronę plamy podłóż złożony w kilkoro ręcznik papierowy. Na niewidocznym fragmencie tkaniny wypróbuj izopropanol lub inny czysty alkohol – czy nie odbarwia materiału. Jeśli przejdzie próbę pomyślnie, nanieś czystą gąbką alkohol na plamę.

Następnie nalej na plamę odrobinę płynu do naczyń lub do prania, wmasuj palcami i wypłucz. Jeśli plama jest nadal widoczna, przyłóż do niej papkę zrobioną z łyżki sody oczyszczonej i kilku kropli wody, po czym wmasuj ją w materiał małą szczoteczką. Jeśli plama zniknęła, wypierz odzież zgodnie z zaleceniami producenta. Jeżeli nadal widać na materiale ślady szpinaku, powtórz powyższe kroki aż do zniknięcia plamy.

A Ty jak pozbywasz się plam ze szpinaku z odzieży? Znasz jakieś inne sposoby?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie zabawki wybrać dla małego dziecka?

Półki sklepów dla dzieci uginają się od zabawek. Zanim zakupisz coś w takim sklepie warto pomyśleć o tym, jaka powinna być zabawka dla naszej pociechy. Pierwszym i najważniejszym kryterium jest to, czy zabawka jest bezpieczna.

Kolka u noworodka – jak pomóc?

Bardzo ważne jest, aby rodzice zachowali spokój i cały czas troskliwie zajmowali się dzieckiem. W przeciwnym razie będzie ono niespokojne.

Zobacz też

Jak dobrze zacząć gimnazjum?

Rozpoczęcie nauki w gimnazjum dla zdecydowanej większości uczniów jest trudnym i ważnym doświadczeniem. Sam wiek, w którym podejmuje się edukację gimnazjalną, obfituje w silne emocje, burze hormonów i ogromną wręcz potrzebę akceptacji ze strony rówieśników. Jak zadbać o dobry początek?

Aranżacja salonu: gdzie najlepiej ustawić telewizor?

Urządzając salon i wybierając do niego meble, często myślimy także o telewizorze. Nie da się ukryć, że ten sprzęt...

Co zrobić, gdy uszkodzi się matryca do laptopa?

Laptop to dla wielu z nas sprzęt codziennie wykorzystywany do pracy. Dlatego nie powinno być zaskoczenia, że wiele osób...

Może Cię zainteresuje: