Prowadzenie domu Jak usunąć plamy ze szpinaku?

Jak usunąć plamy ze szpinaku?

-

Po pierwsze i najważniejsze – działaj niezwłocznie!

Kiedy plama ze szpinaku zaschnie, usunięcie jej będzie niemal niemożliwe, dlatego musisz działać jak najprędzej. Pod prawą stronę plamy podłóż złożony w kilkoro ręcznik papierowy. Na niewidocznym fragmencie tkaniny wypróbuj izopropanol lub inny czysty alkohol – czy nie odbarwia materiału. Jeśli przejdzie próbę pomyślnie, nanieś czystą gąbką alkohol na plamę.

Następnie nalej na plamę odrobinę płynu do naczyń lub do prania, wmasuj palcami i wypłucz. Jeśli plama jest nadal widoczna, przyłóż do niej papkę zrobioną z łyżki sody oczyszczonej i kilku kropli wody, po czym wmasuj ją w materiał małą szczoteczką. Jeśli plama zniknęła, wypierz odzież zgodnie z zaleceniami producenta. Jeżeli nadal widać na materiale ślady szpinaku, powtórz powyższe kroki aż do zniknięcia plamy.

A Ty jak pozbywasz się plam ze szpinaku z odzieży? Znasz jakieś inne sposoby?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Zwyrodnienie stawów – czynniki ryzyka

Choroba zwyrodnieniowa stawów jest bardzo powszechnym problemem w społeczeństwie. Uważa się, że stanowi ona drugą, co do częstości przyczynę bólu w obrębie układu ruchu u ludzi. Kiedy może się rozwinąć choroba zwyrodnieniowa stawów?

Jakie kwiaty wybrać na taras?

Osoby mieszkające w wielkim mieście, często miewają chwile, w których chcieliby uciec na łono natury. Rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy posadzić kilka drzewek i roślin kwitnących na naszym balkonie czy tarasie i już dysponujemy swoim małym, ale własnym mini laskiem. Nawet kilka krzewów ozdobnych, od razu poprawia nam nastrój, zapewni lepsze samopoczucie i gwarantuje szybki oraz przyjemny relaks.

Zobacz też

Jak zaprosić na kolację?

Jeśli na kolację zaprasza się bliską osobę, wystarczy ustne lub telefoniczne zaproponowanie jej zaproszenia. Kiedy natomiast adresatami są ludzie, z którymi łączą relacje oficjalne, biznesowe, wypadałoby wysłać pisemne zaproszenie.

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem...

Jak nosić pierścionki? Krótki poradnik

Styl biżuterii i sposób jej noszenia ciągle się zmieniają wraz ze zmieniającymi się trendami. Obecnie bardzo popularne stały się...

Może Cię zainteresuje: