Prowadzenie domu Jak usunąć plamy z coli?

Jak usunąć plamy z coli?

-

1. Ubrania i bielizna stołowa.

Namocz zaplamione miejsce w zimnej wodzie na około 30 minut. Po tym czasie rozprowadź po plamie odplamiacz odpowiedni do danego materiału. Wypierz odzież zgodnie z zaleceniami producenta. Dopóki nie upewnisz się, że plama zniknęła, nie susz danej odzieży w suszarce automatycznej, ponieważ wysoka temperatura utrwala plamy.

2. Tapicerka.

Odciśnij w papierowy ręcznik tyle płynu, ile to możliwe. W dwóch szklankach zimnej wody rozprowadź łyżkę płynu do naczyń. Z czystej szmatki skręć mały tamponik i nasącz plamę przygotowanym roztworem, po czym odciśnij wilgoć w ręcznik papierowy. Powtarzaj te dwie czynności, aż plama zniknie, po czym zmocz czystą wodą i osusz ręcznikiem.

3. Ściana.

W szklance wody rozprowadź łyżkę detergentu, na przykład płynu do naczyń. Szczoteczką do zębów zamoczoną w miksturze delikatnie szoruj plamę, starając się nie uszkodzić farby. Jeśli to nie pomoże, zmieszaj 1 łyżkę octu z 2 łyżkami wody i zamocz w tym tamponik skręcony z czystej szmatki. Delikatnie umyj zabrudzone miejsce i zostaw do wyschnięcia.

A jaki jest Twój pomysł na plamy z coli?

2 KOMENTARZE

  1. oblałam się colą i szybko przeprałam woda z mydłem na stacji benzynowej i zeszło! idealnie!! plamy z coli są niegrożne a przynajmniej te na świeżo „zaprane”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zostać ratownikiem górskim?

Ratownictwo górskie jest misją społeczną. Nie brakuje jednak chętnych, a droga, aby nim zostać jest długa i żmudna. Jednak w tym przypadku nie powinno to wcale dziwić i powinni tam trafiać najlepsi. Osoby dysponujące odpowiednimi, szeroko rozumianymi predyspozycjami i umiejętnościami. Może ty jesteś jedną z nich…

Dosza – przepis

Dosza jest to naleśnik indyjski, jego delikatny smak sprawi, że będzie to ulubione śniadanie małego, jak i dużego łasucha. Dosze można podawać z startym żółtym serem oraz pomidorami.

Zobacz też

Jak spędzić majówkę? Pomysły

Majówka a także inne okazje, kiedy można sobie przedłużyć weekend są czasem, gdy chętnie wybieramy się na krótkie wycieczki. Dawniej kilka dni wolnego oznaczało głównie wyprawy nad polskie morze czy w góry lub też korzystanie z atrakcji i uczestnictwo w imprezach, które przygotowało miasto, w którym mieszkamy. Obecnie, wraz z coraz większą popularnością podróży samolotem i cenową dostępnością tego środka transportu, krótki urlop wykorzystać możemy na odbycie zagranicznych wojaży.

Paczki do Anglii – tania wysyłka kurierem

Anglia jest popularnym kierunkiem wysyłek paczek zagranicznych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się ze...

Jaka karma dla psiego alergika?

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a...

Może Cię zainteresuje: