Zasady pielęgnacji fiołków alpejskich:
1. Lubią chłodniejsze miejsca i świeże powietrze dlatego w mieszkaniach, szczególnie zimą (ze względu na kaloryfer) jest im za ciepło. Dlatego na noc lepiej wynosić je do chłodniejszych pomieszczeń.
2. Gleba fiołków powinna być stale wilgotna, lecz nie mokra, a do ich podlewania zawsze używajmy miękkiej wody (odstaną).
3. Podlewając starajmy się nie zamoczyć liści ani pęków kwiatowych, ważne jest również systematyczne wylewanie wody z podstawki.
4. Należy wyrywać, a nie wycinać przekwitłe kwiaty i liście, które zaczynają żółknąć (pozostałości ogonków będą gnić).
5. Gdy wszystkie kwiaty przekwitną, a liście pożółkną zupełnie przestaniemy podlewać roślinę – wcześniej stopniowo to ograniczyć.
6. Pozostawiamy bulwę w chłodnym miejscu, np. w piwnicy do maja, a pod koniec miesiąca przesadzamy do świeżej ziemi i umieszczamy w skrzynce na balkonie lub w ogrodzie.
7. Gdy nadejdzie październik – wówczas przenosimy fiołka do domu.

Dbajmy w ten sposób o roślinę, a fiołek alpejski będzie kwitł, ciesząc nasze oczy przez kilka lat. Są to kwiaty popularne, dlatego często można je zobaczyć w ozdobnych koszach lub przystrojonych doniczkach.
Niektóre odmiany cyklamenów możemy uprawiać w naszych ogrodach. Należą do nich:
cyklamen bluszczolistny (Cyclamen hederifolium)
cyklamen dyskowaty (Cyclamen coum)
cyklamen neapolitański (Cyclamen neapolitanum)
Bardzo dobrze się czują w ciepłym i lekko ocienionym miejscu. Pamiętajmy, aby na zimę okryć je gałązkami drzew.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułO czym rozmawiać na pierwszej randce?
Następny artykułJak zakończyć toksyczny związek?

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here