Wnętrza Jakie meble do kuchni?

Jakie meble do kuchni?

-

Wybór kuchennych mebli to przede wszystkim decyzja, czy kupimy te gotowe, czy też robione na zamówienie. Zaletą tego pierwszego rozwiązania jest dokładność przy wykonaniu szafek, możliwość dokupienia kolejnych modułów i części, gwarancje i certyfikaty jakości. Oczywiście, wybór nie jest tak duży jak w przypadku mebli na zamówienie, jednak ilość dostępnych na rynku producentów oraz ich rozbudowana oferta na pewno spełni oczekiwania większości klientów.

W przypadku, gdy nasza kuchnia ma nietypowe wymiary, lub mamy oryginalną wizję jej aranżacji, warto rozważyć meble na zamówienie. Pamiętajmy tutaj o starannej analizie poszczególnych ofert – aby uniknąć rozczarowań, najlepiej jest wybrać wyspecjalizowane studio.

Kolejną ważną kwestią jest wybór stylu naszej kuchni. Chociaż taki a nie inny charakter pomieszczenia można uzyskać za pomocą odpowiednich dodatków, trudno np. wyobrazić sobie kuchnię rustykalną z nowoczesnym systemem meblowym. Wybierając szafki, nie kierujmy się tylko i wyłącznie obecną modą – postawmy na meble, które podobają nam się dziś i najprawdopodobniej podobać się też będą za kilkanaście lat. Pewne style aranżacji kuchni są atrakcyjne niezależnie od zmieniających się trendów – są to m.in. minimalizm, styl rustykalny czy tradycyjny.

Decydując się na meble kuchenne, zwróćmy także uwagę na ich fronty. Mamy tutaj do wyboru różne materiały – od niedrogiej laminowanej płyty wiórowej, przez sprasowaną ciśnieniowo i pokrytą folią PCV płytę MDF (charakteryzuje się ona dużą trwałością, a pasuje przede wszystkim do kuchni nowoczesnych), po drewno (polecane do kuchni rustykalnych) czy nadające zabudowie lekkości szkło. Wykorzystanie ostatniego rodzaju frontów będzie prezentowało się wyjątkowo ciekawie, gdy szafki zostaną oświetlone od wewnątrz. Warto też wspomnieć o lekkim i estetycznym wykończeniu mebli nierdzewną stalą. To rozwiązanie sprawdzi się w szczególności w industrialnych i nowoczesnych kuchniach.

Ostatnią, lecz nie mniej ważną kwestią, jest blat. Jego głównymi cechami powinny być: odporność, solidność, łatwość czyszczenia. Materiały, spośród których możemy wybierać, to m.in. kamień, płyta wiórowa pokryta laminatem, ceramika, drewno, szkło czy stal. Na koniec pamiętajmy, że bez względu na styl, kolor i wykończenie kuchennych mebli, muszą one zapewniać możliwość wygodnego przechowywania żywności i różnych sprzętów.

Na jakie meble kuchenne zdecydowaliście się? W jakim stylu? Czym się kierowaliście? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Poprzedni artykułJaki dywan do sypialni?
Następny artykułJakie rośliny do łazienki?
Monika Magda

Monika Magda – z zawodu licencjonowany pośrednik nieruchomości, z zamiłowania wielka pasjonatka aranżacji wnętrz. Od jakiegoś czasu zawodowo związana z zupełnie odmienną branżą (turystyka), jednak stara się być zawsze na bieżąco z nowymi trendami i rozwiązaniami z dziedziny urządzania wnętrz.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Chociaż zawodowo związana jestem obecnie z branżą turystyczną (prowadzę własną działalność gospodarczą), od kiedy sięgam pamięcią, moją wielką pasją była aranżacja i architektura wnętrz.

Pracując jako pośrednik nieruchomości, miałam okazję odwiedzać wiele mieszkań i domów. Zdałam sobie sprawę z faktu, że chociaż w naszym kraju właściciele nieruchomości mieszkaniowych zazwyczaj sprzedają je bez wyposażenia, ma ono ogromny wpływ na ostateczną decyzję o kupnie. Oglądając mieszkanie z rynku wtórnego, zwykle wyobrażamy sobie, jak sami je urządzimy, a ciekawe pomysły i rozwiązania zastosowane przez dotychczasowych właścicieli mogą zachęcić do nabycia danego lokum.

Wbrew obiegowej opinii, aranżacja wnętrz nie sprowadza się tylko i wyłącznie do wyboru odpowiednich kolorów czy materiałów wykończeniowych. Niezwykle istotna, o ile nie najistotniejsza, jest tutaj wiedza o ergonomii i umiejętność kreatywnego spojrzenia na – z pozoru zwykłe – cztery ściany. Zawsze fascynowało mnie, jak umiejętne połączenie ogólnie przyjętych zasad z dziedziny aranżacji z indywidualnym podejściem do każdego wnętrza może wyczarować zachwycający efekt końcowy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

I filar emerytalny – co to?

Reforma emerytalna, która została wprowadzona w 1999 roku podzieliła system emerytalny na trzy filary. Pierwszy z nich jest obowiązkowy, zarządzany przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych i do niego trafia większość naszych emerytalnych świadczeń.

Wady i zalety samodzielnej nauki języka

Jeśli na swój sposób czujesz (lub masz złe doświadczenia), że kursy językowe nie są przeznaczone dla Ciebie, możesz spróbować uczyć się sam. Jeśli jesteś jednak zdeterminowany, aby nauczyć się języka angielskiego i zależy Ci na tym, jak na niczym innym, możesz spróbować. Przed podjęciem ostatecznej decyzji odnośnie samodzielnego uczenia się, warto zapoznać się poniższymi wadami, jak i zaletami takiego właśnie toku nauki. Pamiętaj jednak, że samodzielna nauka nie jest dla wszystkich.

Zobacz też

Jaka muzyka na studniówkę?

Studniówka to szczególna impreza i wymaga szczególnej muzyki, by przyszli maturzyści na długo ją zapamiętali. Kawałki, które będą na niej puszczane, powinny być próbą pogodzenia gustów starszej części słuchających, nauczycieli i komitetu rodzicielskiego, optujących za tradycją a wymaganiami młodych, z powodu których przecież cały ten ambaras ma miejsce!

Brandit, czyli niemiecka marka za rozsądna cenę

Praca w trudnych warunkach czy odbywanie wyczerpującej, lecz dającej wiele satysfakcji aktywności fizycznej poza domem, może być powodem, dla...

W poszukiwaniu pozytywów – czyli na jaką maseczkę się zdecydować, żeby wyglądać dobrze?

Obecna sytuacja związana z koronawirusem, zaskoczyła wszystkich. Nikt nie spodziewał się, że życie przeniesie się prawie w całości do...

Może Cię zainteresuje: