Ważniejszym problemem jest chyba wybór głównej koncepcji na aranżację kuchni. Połową sukcesu jest odpowiedź na pytanie jaki efekt chcemy uzyskać i czego tak naprawdę poszukujemy. Samo znalezienie akcesoriów o wymarzonych kolorach, kształtach i funkcjach jest chyba mniej kłopotliwe.

Zacznijmy od opanowania stylu kuchni i jej kolorystyki. Jedną z głównych zasad jest niewprowadzanie do pomieszczenia zbyt wielu mocnych akcentów, dlatego też zdecydujmy się na 2-3 kolory, nie więcej. Wówczas kuchnia nabierze ciekawego charakteru, konsekwencji i spowoduje, że projekt kuchni i cała aranżacja wyda się bardziej przemyślana. Większa ilość różnokolorowych detali spowoduje, że w kuchni zapanuje chaos.

Powinniśmy również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nasza kuchnia wydaje nam się na tyle nudna, że potrzebuje ożywienia w postaci ciekawych detali, kształtów i intensywnych kolorów. Wtedy postawmy na kontrast – jeśli mamy kuchnię utrzymywaną w stonowanej kolorystyce, np. szarościach, bieli, czy brązie, wówczas dołóżmy do niej kilka elementów kontrastujących w odcieniach np. czerwieni, zieleni, brodo, fioletu.

jak wybrać akcesoria do kuchniphotoxpress.com

Dodatki kuchenne mogą pojawić się nie tylko w postaci przyrządów kuchennych (łyżki, noże, młynki do przypraw), ale także jako elementy wystroju kuchni w postaci rolety, zasłony, obrusów, podkładek, ściereczek, tkaniny jaką obszyjemy krzesła, zastawy stołowej, wiszących na ścianie zegarów, kolorystyki obrazów, zdjęć, itd.

Zwykle to detale i z pozoru mało ważne elementy podkreślają styl pomieszczenia.

Innym sposobem na ciekawy wygląd kuchni, jest dobieranie akcesoriów zgodnych z głównym kolorem – jeśli np. nasza kuchnia jest biała, akcesoria dobrane w tym samym kolorze z pewnością zaintrygują, będą wyglądać elegancko, a także pomogą nam konsekwentnie podtrzymać styl.

W jakim stylu chcecie zaaranżować kuchnię? Skąd taki pomysł na aranżację?

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułAdaptacja piwnicy na mieszkanie
Następny artykułJak urządzić kawalerkę?

Anna Jabłońska – projektantka wnętrz. Ukończyła Architekturę na Politechnice Białostockiej. Od kilku lat realizuje projekty we współpracy z biurami projektowymi, a także pod szyldem własnej firmy. Również u nas dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Mimo  iż ukończyłam studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki, moją pasją stało się projektowanie wnętrz. Od dziecka lubiłam stale coś zmieniać, poprawiać, projektować. I tak mi zostało.

Projektowanie wnętrz to wbrew pozorom nie tylko przyjemność i dobieranie kolorów, ale również ciężka praca, pełna kompromisów i ciągłego poszukiwania. Jednak uwielbiam ten moment, kiedy po wielu trudach i tygodniach pracy, widzi się efekt końcowy.

Od dwóch lat prowadzę własną firmę, która zajmuje się projektowaniem, głównie w województwie mazowieckim i podlaskim. Obecnie pracuję nad napisaniem książki i własnym sklepem internetowym, zajmującym się sprzedażą artykułów wyposażenia wnętrz, który wystartuje już wkrótce.

Moją pasją jest również malarstwo, fotografia i  pisanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here