Ważniejszym problemem jest chyba wybór głównej koncepcji na aranżację kuchni. Połową sukcesu jest odpowiedź na pytanie jaki efekt chcemy uzyskać i czego tak naprawdę poszukujemy. Samo znalezienie akcesoriów o wymarzonych kolorach, kształtach i funkcjach jest chyba mniej kłopotliwe.
Zacznijmy od opanowania stylu kuchni i jej kolorystyki. Jedną z głównych zasad jest niewprowadzanie do pomieszczenia zbyt wielu mocnych akcentów, dlatego też zdecydujmy się na 2-3 kolory, nie więcej. Wówczas kuchnia nabierze ciekawego charakteru, konsekwencji i spowoduje, że projekt kuchni i cała aranżacja wyda się bardziej przemyślana. Większa ilość różnokolorowych detali spowoduje, że w kuchni zapanuje chaos.
Powinniśmy również odpowiedzieć sobie na pytanie, czy nasza kuchnia wydaje nam się na tyle nudna, że potrzebuje ożywienia w postaci ciekawych detali, kształtów i intensywnych kolorów. Wtedy postawmy na kontrast – jeśli mamy kuchnię utrzymywaną w stonowanej kolorystyce, np. szarościach, bieli, czy brązie, wówczas dołóżmy do niej kilka elementów kontrastujących w odcieniach np. czerwieni, zieleni, brodo, fioletu.
photoxpress.com
Dodatki kuchenne mogą pojawić się nie tylko w postaci przyrządów kuchennych (łyżki, noże, młynki do przypraw), ale także jako elementy wystroju kuchni w postaci rolety, zasłony, obrusów, podkładek, ściereczek, tkaniny jaką obszyjemy krzesła, zastawy stołowej, wiszących na ścianie zegarów, kolorystyki obrazów, zdjęć, itd.
Zwykle to detale i z pozoru mało ważne elementy podkreślają styl pomieszczenia.
Innym sposobem na ciekawy wygląd kuchni, jest dobieranie akcesoriów zgodnych z głównym kolorem – jeśli np. nasza kuchnia jest biała, akcesoria dobrane w tym samym kolorze z pewnością zaintrygują, będą wyglądać elegancko, a także pomogą nam konsekwentnie podtrzymać styl.
W jakim stylu chcecie zaaranżować kuchnię? Skąd taki pomysł na aranżację?