Ciąża Pierwsze objawy ciąży?

Pierwsze objawy ciąży?

-

Brak krwawienia miesiączkowego jest podstawowym objawem ciąży, choć w przypadku pań mających problem z nieregularnymi okresami, nie będzie to symptom jednoznaczny. Z drugiej strony w początkowym okresie ciąży mogą pojawiać się krwawienia. Jeśli wiec podejrzewasz, że możesz być w ciąży mimo tego, że miesiączka wystąpiła lub się spóźnia, powinnaś wybrać się do lekarza w celu potwierdzenia swoich przypuszczeń lub rozwiania wątpliwości.

Wiele mówiącym objawem jest obrzęk piersi oraz związany z tym ból. Często taki ból pojawia się również przed miesiączką, może to jednak być jeden z pierwszych sygnałów ciąży.

W pierwszym etapie ciąży pojawiają się nudności i wymioty. Nudności dokuczają paniom szczególnie rano, towarzyszą im czasem osłabienie i zawroty głowy. Do tego pojawiają się problemy z trzymaniem moczu. Dziecko rosnąc, uciska narządy jamy brzusznej, w tym pęcherz. Kobieta w ciąży znacznie częściej musi oddawać mocz.

Pojawiają się dziwne upodobania do potraw, smaków, zapachów. Kobieta zaczyna odczuwać niechęć do papierosów, a organizm przejawia zapotrzebowanie na pewne składniki, których powinno mu się dostarczyć, co widoczne jest w różnego rodzaju „zachciankach”.

Wszelkie jednak objawy mogą też być związane z innymi dolegliwościami i wcale nie oznaczać tego, że jesteś w ciąży. Zmęczenie i osłabienie mogą być oznaką przepracowania, mdłości niedoboru magnezu, a częste chodzenie do toalety, problemów z pęcherzem.

Zawsze należy więc potwierdzić swoje przypuszczenia. Możesz bowiem być w błędzie myśląc, ze spodziewasz się dziecka lub być w ciąży, nie podejrzewając tego. Jak najszybciej zrób test ciążowy, który z bardzo dużym prawdopodobieństwem określi twój stan już kilkanaście dni po zapłodnieniu lub udaj się z wizytą do lekarza, aby zrobić niezbędne badania.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Weekend majowy w górach – pomysły

Góry są piękne o każdej porze roku. Na początku maja możemy obawiać się jeszcze chłodnych nocy i dość niskich temperatur na szczycie, ale poza tym nie ma żadnych przeciwwskazań. Wypad w góry w majowy weekend to doskonały sposób na spędzenie wolnego czasu. Odnajdą się tu zarówno osoby, które chcą spędzić majówkę w ruchu, jak i ci którzy chcą poleżeć nic nie robiąc.

Zaburzenia miesiączkowania – przyczyny

Temat miesiączkowania jest niewątpliwie doskonale znany każdej kobiecie z własnego doświadczenia. Chociaż według wiedzy podręcznikowej, cykl powinien trwać około 28-30 dni, to dobrze wiadomo, że w praktyce mogą się pojawić różne odstępstwa od tych danych.

Zobacz też

Kara za podpisanie się cudzym nazwiskiem

W Polsce często stosuje się zasadę podpisywania się cudzym nazwiskiem przy załatwianiu drobniejszych spraw, takich choćby jak odbiór poczty. Niewiele osób wie, że nawet jeśli mamy stosowne upoważnienie, podpisanie się nie swoim nazwiskiem może zostać zakwalifikowane jako przestępstwo. Jak definiuje się fałszerstwo? Co za nie grozi?

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: