Dieta Czy można schudnąć szybko i zdrowo? Sprawdzamy

Czy można schudnąć szybko i zdrowo? Sprawdzamy

-

Dążenie do wymarzonej sylwetki jest niezwykle popularne. Można uzyskać ją szybko, jednak trzeba pamiętać o zachowaniu odpowiednich zasad. W ten sposób uchronisz się przed efektem jojo czy niedoborami. Jak szybko schudnąć, zachowując zdrowie? Jaka dieta sprawdzi się najlepiej?

Jak szybko schudnąć, pamiętając o zdrowiu?

Podczas redukcji masy ciała najważniejszy jest umiar. Często wiąże się to z koniecznością przeznaczenia nawet kilku lat na uzyskanie swojej wymarzonej sylwetki. Nie można przesadzać z restrykcyjnymi dietami czy aktywnością fizyczną ponad swoje możliwości. Do całego procesu należy podejść w sposób rozsądny.

Jak schudnąć szybko, ale zachować zdrowie? Najlepszym rozwiązaniem jest postawienie na połączenie aktywności fizycznej ze zbilansowaną dietą. To deficyt kaloryczny odpowiada za zrzucanie zbędnych kilogramów, jednak nie powinien on wiązać się z niedoborami. Warto zadbać o to, by w skład posiłków wchodziły składniki mało kaloryczne, ale o dużej zawartości cennych substancji.

Najważniejsze zasady podczas chudnięcia:

  • daj sobie czas – zbyt szybkie gubienie kilogramów może wiązać się z efektem jojo,
  • postaw na aktywność fizyczną co najmniej 3 razy w tygodniu – jeśli masz dużą nadwagę, zacznij od spacerów. Inne ćwiczenia mogą bowiem zbyt mocno obciążać stawy,
  • nie stosuj diet mocno jednorodnych – postaw na zbilansowane posiłki pełne różnych składników,
  • pij dużo wody – pamiętaj, by pić minimum 2 litry wody. Jeśli uprawiasz sport lub chcesz schudnąć podczas gorącego lata, pij jeszcze więcej,
  • jedz regularnie – ustal stałe pory posiłków, które pozwolą na uniknięcie głodu. Warto jeść co najmniej 4 razy dziennie, w małych porcjach,
  • licz kalorie – w tym celu warto skorzystać z mobilnych aplikacji, które zbierają dane, porównują je i pozwalają na stworzenie ciekawych statystyk.

Zbędne kilogramy da się zrzucić szybko, ale nie można nastawiać się, że efekt będzie spektakularny już po tygodniu ćwiczeń. Organizm musi tracić tkankę tłuszczową stopniowo, z zachowaniem zbilansowanej diety. Warto więc zacząć od głowy i uświadomić sobie, że skuteczność chudnięcia wymaga czasu.

Gotowy catering a chudnięcie

Jeśli nie umiesz samodzielnie liczyć kalorii lub boisz się, że dieta będzie wiązała się z podjadaniem, najlepszym rozwiązaniem okazuje się postawienie na gotowy catering. W ten sposób możesz mieć pewność, że liczba kalorii zgadza się z tymi wybranymi podczas zamówienia. Wówczas nie musisz kupować żadnych produktów spożywczych czy samodzielnie przygotowywać dietetycznych potraw. Wystarczy regularnie spożywać posiłki dostarczone w cateringu.

Jeśli nie wiesz, jaka liczba kalorii sprawdzi się w Twoim przypadku, warto zapytać specjalistów. Nie można zaniżać bilansu kalorycznego zbyt mocno. Należy zachować umiar, ale zapewnić sobie niewielki deficyt. Pamiętaj, że zapotrzebowanie rośnie także w sytuacji, gdy uprawiasz sport. Dobrym pomysłem okazuje się udanie do dietetyka, który wykona odpowiednie pomiary i określi optymalną liczbę kalorii dla danej osoby.

Posiłki podczas chudnięcia muszą być smaczne! Inaczej zniechęcą Cię do praktykowania diety. Warto pamiętać również o rozłożeniu ich w taki sposób, by jeść o stałych porach. Jeśli decydujesz się na samodzielne gotowanie, postaw na różnorodność. Gdy wybierzesz catering, nie musisz martwić się tym problemem.

Aktywność fizyczna

Dieta pozwala na skuteczne zgubienie zbędnych kilogramów, ale wówczas ciało jest mało jędrne i nieumięśnione. Jeśli chcesz uzyskać spektakularny efekt, znacznie lepszym pomysłem jest połączenie odpowiednio zbilansowanego sposobu jedzenia z aktywnością fizyczną. Dobrym pomysłem są zarówno spacery, jak i wizyty na siłowni czy jazda na rowerze.

Aktywność warto realizować nawet poprzez zmianę swoich przyzwyczajeń. Warto zrezygnować z jeżdżenia windą, a raz na jakiś czas udawać się na zakupy pieszo. Konieczne jest także robienie listy zakupów jeszcze przed wyjściem z domu. W ten sposób nie ulegniesz pokusie kupna dodatkowych produktów, co pozwoli Ci na jeszcze łatwiejsze utrzymanie diety.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak usunąć plamy po dezodorancie?

Plamy na ubraniu są często skutkiem stosowania dezodorantów. Jednak, podobnie jak z wieloma rodzajami plam, te również są do usunięcia. Warto jednak pamiętać, żeby zakładać ubrania dopiero wtedy, kiedy skóra będzie już sucha. Zapobieganie jest zawsze najlepszą metodą na plamy.

Cannelloni wegetariańskie – przepis

Makaron cannelloni to jeden ze specjałów kuchni włoskiej. Wersja bezmięsna z pewnością zasmakuje nie tylko miłośnikom warzyw, ale i zwolennikom klasycznej wersji tego dania.

Zobacz też

Agent ubezpieczeniowy a broker – różnice

Agent ubezpieczeniowy i broker to osoby działające w branży ubezpieczeniowej. Na pierwszy rzut oka wydawać się może, że zawody te są do siebie bardzo podobne, ponieważ wykonują tą samą profesję, czyli pośrednictwo ubezpieczeniowe, jednak różnice pomiędzy agentem a brokerem są dość wyraźne.

Czym jest wizualizacja i jak działa?

Wizualizacja to tworzenie w wyobraźni obrazów pożądanej rzeczywistości. Jest to jedno z najpotężniejszych narzędzi do osiągania celów. Wizualizacja jest...

Jakie wino na karnawał? 14 pomysłów

Karnawał to niezwykła część roku, przepełniona dobrą zabawą – magiczny czas, który często dodatkowo umilamy sobie szklanką lub kieliszkiem...

Może Cię zainteresuje: