Dieta Jogurt naturalny w diecie - dlaczego i w jakiej...

Jogurt naturalny w diecie – dlaczego i w jakiej formie należy go spożywać?

-

Mleko i jego przetwory odgrywają bardzo ważną rolę w żywieniu człowieka. Są skarbnicą białka, które jest podstawowym budulcem organizmu. Zawierają także wapń, pomagający utrzymać zdrowe, mocne kości i zęby. Jednym z popularniejszych mlecznych przetworów jest zaś jogurt naturalny. Kto powinien po niego sięgać i jak wybrać najlepszy?

Zalety spożywania jogurtu naturalnego

Korzyści, jakie wywiera na organizm częste spożywanie jogurtu naturalnego jest naprawdę wiele. Wystarczy wymienić tu m.in. wysoką zawartość białka i wapnia, niewielką zawartość tłuszczu, bogactwo witamin i żywych kultur bakterii. Wnioski? Jogurt pomaga zachować zdrowie, dba o ogólną kondycję organizmu oraz dodatkowo wpływa korzystnie na funkcjonowanie układu pokarmowego. Co ważne, jogurty naturalne zawierają maksymalnie 2-3 proc. tłuszczu, mogą więc je spożywać osoby z nadwagą lub starające się zachować szczupłą sylwetkę. Dzięki żywym kulturom bakterii, jogurty usprawniają trawienie i chronią błonę śluzową żołądka, działają też osłonowo na jelita. Mogą nawet wzmacniać odporność i choćby dlatego należy po nie sięgać każdego dnia. Oczywiście, ważne żeby wybierać jak najlepsze jakościowo jogurty, bez konserwantów i sztucznych dodatków. Dobrym wyborem będą te jogurty https://www.krasnystaw.eu/produkty/jogurty-naturalne/jogurt-naturalny.

Wartościowa przekąska dla małych i dużych

Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska Krasnystaw łączy w sobie bogatą historię i nowoczesne zaplecze technologiczne, a jej produkty posiadają sprawdzone receptury. Jogurt naturalny OSM Krasnystaw jest kremowy i cieszy podniebienie delikatnym smakiem. Uwielbiają go zarówno dzieci, jak i dorośli. Na bazie tego produktu można też przygotować wiele, smakowitych potraw. Oczywiście, można go zjadać samodzielnie lub z dodatkiem miodu, musli czy świeżych owoców (np. na śniadanie). Jogurt ten warto dodać też do koktajlu (z owocami i pełnoziarnistymi płatkami), otrzymując pełnowartościową i sycącą przekąskę. To znakomity pomysł na białkowy koktajl potreningowy – w sam raz dla sportowców. Naturalny przysmak od OSM Krasnystaw sprawdzi się też jako dodatek do sosu i dipu sałatkowego. A efekty jego częstego spożywania będą miłą niespodzianką.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Kiedy iść z dzieckiem do logopedy?

Mowa jest podstawą rozwoju osobowości i prawidłowego przebiegu procesów myślowych u dziecka, dlatego szczególnie ważnym zadaniem, które spoczywa na barkach nie tylko rodziców, ale w późniejszym czasie także szkoły jest czuwanie nad prawidłowym przebiegiem jej rozwoju. Pojawiające się zaburzenia mowy powinny być korygowane u logopedy.

Prezent na Dzień Ojca – pomysły

Po kilku latach pomysły na prezenty mogą się nam skończyć, tak jest z każdą okazją. Nie ważne czy szukamy prezentu na urodziny, pod choinkę czy z okazji Dnia Ojca. Tak naprawdę prawie każdy prezent będzie dobry, oby nie był to taki sam prezent jak rok temu albo coś, czego tato na pewno nie lubi.

Zobacz też

Przyczyny odmowy udzielenia kredytu konsolidacyjnego

Kredyt konsolidacyjny jest utożsamiany z produktem dla osób bardzo zadłużonych. Generalnie tak właśnie jest, ale klienci nadinterpretują słowo zadłużenie. Banki bowiem przygotowały ten specyficzny produkt dla klientów, których przerosły miesięczne płatności, ale na moment składania wniosku o kredyt nie maja zobowiązań przeterminowanych, to znaczy na bieżąco regulują swoje raty.

Wybieramy blender ręczny — czym się kierować?

W domowej kuchni wykorzystuje się na co dzień liczne sprzęty, które w znacznym stopniu ułatwiają przygotowywanie poszczególnych potraw. Doskonałym...

Pierwsza pomoc przy oparzeniach. Podstawowe zasady

Oparzenie to uraz, na który narażone są osoby w każdym wieku. Wszyscy pacjenci wymagają tak samo pilnej pomocy medycznej....

Może Cię zainteresuje: