Dieta Mąka migdałowa - jakie są jej właściwości i do...

Mąka migdałowa – jakie są jej właściwości i do czego jej używać?

-

We współczesnej kuchni dużo się eksperymentuje i używa różnych alternatywnych produktów. Powstałe w ten sposób potrawy są bardziej oryginalne i mają ciekawy smak. Nierzadko są też zdrowsze i mają inne wartości odżywcze. Do pieczenia ciast często używa się mąki migdałowej lub kokosowej zamiast tradycyjnej mąki pszennej. Z kolei białka jaj często są zastępowane siemieniem lnianym, a zwykły biały cukier ksylitolem. W poniższym artykule skupimy się na mące migdałowej. Powiemy jakie ma właściwości i do czego można jej używać.

Jakie są właściwości mąki migdałowej?

Mąka migdałowa powstaje ze zmielonych migdałów. Zawdzięcza temu swój śnieżnobiały kolor i cenne właściwości zdrowotne. Migdały są źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i antyoksydantów. Dzięki temu wpływają korzystnie na profil lipidowy, zapobiegają powstawaniu wolnych rodników i rozwojowi procesów zapalnych. Może to nas uchronić przed rozwojem miażdżycy. Migdały są też bogate w mikroelementy, takie jak magnez, żelazo wapń, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mięśni, metabolizmu kości oraz w procesie powstawania krwinek czerwonych i innych elementów morfotycznych krwi.

Dla kogo w szczególności nadaje się mąka migdałowa?

Ze względu na korzystny wpływ na układ krążenia, z pewnością korzyści z jej stosowania odniosą osoby chorujące na miażdżycę, niewydolność naczyń tętniczych, chorobę niedokrwienną serca oraz inne choroby układu sercowo-naczyniowego. Zauważmy jednak, że jest też doskonałą alternatywą dla osób chorujących celiakię i dla wszystkich tych, którzy z innych powodów nie mogą jeść zwykłej mąki, ze względu na zawartość glutenu. Mąka migdałowa jest często składnikiem wielu mieszanek mąk bezglutenowych. Można też z powodzeniem używać czystej mąki bezglutenowej, ponieważ świetnie nadje się do przyrządzania wielu ciast i wypieków. Kolejną ważną grupą, dla której w szczególności nadaje się mąka migdałowa są osoby na diecie ketogenicznej. Mąka migdałowa zawiera bardzo niedużą ilość węglowodanów, a znacznie więcej tłuszczów. Jest więc dla tych osób idealnym zamiennikiem zwykłej, pszennej mąki.

Do czego używać mąkę migdałową?

Mąka migdałowa ze sklepu https://naturalniezdrowe.pl/55-maka-migdalowa jest doskonałym zamiennikiem zwykłej mąki pszennej. Możemy jej użyć do każdego ciasta. Świetnie smakują naleśniki, gofry, babeczki, kruche ciasteczka, ciasta czekoladowe i inne słodkie wypieki, do których przygotowania użyto mąkę migdałową. Nadaje się nawet do pizzy i do zagęszczania zup. Jedynym ograniczeniem jej zastosowania jest praktycznie tylko nasza wyobraźnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak założyć sklep na Allegro?

Błędnym jest myślenie, że aby założyć sklep na Allegro trzeba mieć otwartą działalność gospodarczą. Serwis nie ma w swoich zapisach regulaminowych takiego obostrzenia. Sprzedaż za pomocą sklepu na Allegro, może odbywać się do pewnej kwoty obrotów miesięcznych. Po jej przekroczeniu, zgodnie z prawem Allegro poinformuje nas o konieczności założenia działalności, dla dalszego prowadzenia sprzedaży.

Studniówkowe zwyczaje i przesądy

Ze studniówką wiąże się wiele przesądów. Większość dotyczy dziewczyn. Wszystkie mają zapewnić maturzystom powodzenie na egzaminie dojrzałości. Traktowane z humorem i w zgodzie z dobrym wychowaniem, będą ciekawym urozmaiceniem przygotowań do balu na sto dni przed maturą.

Zobacz też

Fundusze papierów dłużnych

Fundusze papierów dłużnych (wierzycielskich), jak sama nazwa wskazuje, stanowią formę funduszy inwestycyjnych, które są ukierunkowane przede wszystkim na zakup papierów wartościowych takich jak obligacje. Portfel instrumentów inwestycyjny funduszu mogą również uzupełniać bony skarbowe. Z uwagi na swoje cechy (wysoki stopień bezpieczeństwa oraz umiarkowana stopa zwrotu) są one przeznaczone dla konserwatywnych inwestorów. Fundusze papierów dłużnych podobnie jak pozostałe tego typu instytucje posiadają odrębny kapitał oraz osobowość prawną.

Ginekomastia – gdzie szukać pomocy

Zaburzenia hormonalne pojawiają się w populacji dość często. Niektóre z nich mogą być bardzo poważne dla naszego zdrowia, inne...

Czym jest work-life balance i jak go osiągnąć?

Wielu osobom wydaje się, że udane życie zawodowe oraz prywatne jednocześnie nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego, a dowodem...

Może Cię zainteresuje: