Dieta Mąka migdałowa - jakie są jej właściwości i do...

Mąka migdałowa – jakie są jej właściwości i do czego jej używać?

-

We współczesnej kuchni dużo się eksperymentuje i używa różnych alternatywnych produktów. Powstałe w ten sposób potrawy są bardziej oryginalne i mają ciekawy smak. Nierzadko są też zdrowsze i mają inne wartości odżywcze. Do pieczenia ciast często używa się mąki migdałowej lub kokosowej zamiast tradycyjnej mąki pszennej. Z kolei białka jaj często są zastępowane siemieniem lnianym, a zwykły biały cukier ksylitolem. W poniższym artykule skupimy się na mące migdałowej. Powiemy jakie ma właściwości i do czego można jej używać.

Jakie są właściwości mąki migdałowej?

Mąka migdałowa powstaje ze zmielonych migdałów. Zawdzięcza temu swój śnieżnobiały kolor i cenne właściwości zdrowotne. Migdały są źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych i antyoksydantów. Dzięki temu wpływają korzystnie na profil lipidowy, zapobiegają powstawaniu wolnych rodników i rozwojowi procesów zapalnych. Może to nas uchronić przed rozwojem miażdżycy. Migdały są też bogate w mikroelementy, takie jak magnez, żelazo wapń, które są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania mięśni, metabolizmu kości oraz w procesie powstawania krwinek czerwonych i innych elementów morfotycznych krwi.

Dla kogo w szczególności nadaje się mąka migdałowa?

Ze względu na korzystny wpływ na układ krążenia, z pewnością korzyści z jej stosowania odniosą osoby chorujące na miażdżycę, niewydolność naczyń tętniczych, chorobę niedokrwienną serca oraz inne choroby układu sercowo-naczyniowego. Zauważmy jednak, że jest też doskonałą alternatywą dla osób chorujących celiakię i dla wszystkich tych, którzy z innych powodów nie mogą jeść zwykłej mąki, ze względu na zawartość glutenu. Mąka migdałowa jest często składnikiem wielu mieszanek mąk bezglutenowych. Można też z powodzeniem używać czystej mąki bezglutenowej, ponieważ świetnie nadje się do przyrządzania wielu ciast i wypieków. Kolejną ważną grupą, dla której w szczególności nadaje się mąka migdałowa są osoby na diecie ketogenicznej. Mąka migdałowa zawiera bardzo niedużą ilość węglowodanów, a znacznie więcej tłuszczów. Jest więc dla tych osób idealnym zamiennikiem zwykłej, pszennej mąki.

Do czego używać mąkę migdałową?

Mąka migdałowa ze sklepu https://naturalniezdrowe.pl/55-maka-migdalowa jest doskonałym zamiennikiem zwykłej mąki pszennej. Możemy jej użyć do każdego ciasta. Świetnie smakują naleśniki, gofry, babeczki, kruche ciasteczka, ciasta czekoladowe i inne słodkie wypieki, do których przygotowania użyto mąkę migdałową. Nadaje się nawet do pizzy i do zagęszczania zup. Jedynym ograniczeniem jej zastosowania jest praktycznie tylko nasza wyobraźnia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Wieczorne wyjścia nastolatków

W życiu nastolatków przychodzi czas, kiedy pragną przebywać poza domem do późnych godzin nocnych. Imprezy, dyskoteki, wieczorne seanse kinowe kończą się sporo „po dobranocce”. Ograniczenia ze strony dorosłych coraz bardziej zaczynają denerwować i krępować młodzieżową swobodę. W domach często dochodzi do sprzeczek.

Jak wypracować kompromis w związku?

Wszyscy świetnie zdajemy sobie sprawę, że dobry związek zawsze opiera się na sztuce kompromisu. Rodzi się jednak pytanie, czy potrafimy tę wiedzę wykorzystać w praktyce i czy wiemy, co tak naprawdę mieści się w sławnym słowie kompromis. Sprawa ta nie jest tak prosta, jak może się z pozoru wydawać, ostatnio bowiem w słowniku psychologów prawdziwą karierę zrobiło nieco inne słowo, a mianowicie – asertywność.

Zobacz też

Masaż mauri – co to jest, na czym polega, opis

Masaż Mauri pochodzi z Polinezji, znany był też w Nowej Zelandii. Ze względu na to, że w Polinezji i Nowej Zelandii był nieco inaczej praktykowany, powstały dwie odmiany: masaż Ma-uri w Zelandii i masaż Lomi-lomi - Hawajski.

Nauka masażu. Jak wygląda i czemu warto się na nią zdecydować?

Masażysta to coraz bardziej pożądany zawód. Coraz więcej czasu spędzamy w pozycji siedzącej, pracując przed komputerem lub za kierownicą...

Podniebienie gotyckie – charakterystyka i leczenie

Każda nieprawidłowość w obrębie budowy jamy ustnej może być powodem trudności z mową, jedzeniem i oddychaniem. Do szczególnego rodzaju...

Może Cię zainteresuje: