Dziecko Jak wyleczyć katar u małego dziecka?

Jak wyleczyć katar u małego dziecka?

-

We wczesnym etapie przeziębienia już sam katar ma negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie dziecka. Pojawiają się również problemy z odżywianiem czy oddychaniem.

Małe dziecko ma bardzo delikatną śluzówkę nosa, dlatego nie należy stosować przyrządów mających pomóc go oczyścić. Sztyfty czy gruszki można stosować w przypadku starszych dzieci, natomiast tym najmniejszym może pomóc regulacja temperatury w pokoju, w którym przebywają. Rodzice powinni dbać o to, by nie było zbyt ciepło lub zbyt zimno; pomieszczenie powinno być odpowiednio nawilżone. Dzięki temu dziecku będzie się lepiej oddychało.

Inhalacje są świetnym sposobem radzenia sobie z katarem i w ogóle z przeziębieniem. Można użyć w tym celu naparów z szałwii, rumianku czy róży. Zioła możesz też podawać dziecku w formie herbatek. Takie napoje rozgrzeją malucha i pomogą w walce z przeziębieniem oraz uodpornią organizm.

Nie zapominajmy o witaminach w celu zażegnania przeziębienia i wzmocnienia organizmu malucha. Oprócz herbatek ziołowych możemy też podawać dziecku soki i przeciery, szczególnie te zawierające witaminę C. W przypadku kataru nie należy wychodzić z dzieckiem na spacer. Dbajmy o to, by pozostawało w ciepłym pomieszczeniu oraz nie miało styczności z innymi dziećmi.

Dobrym sposobem do walki z katarem malucha są kropelki, które pozwolą w delikatny sposób zaradzić problemowi. Wystarczy wpuścić jedynie kilka kropel soli fizjologicznej do nosa i maluch poczuje się lepiej.

Jeśli katar nie przechodzi lub pojawiają się inne objawy przeziębienia, koniecznie zgłoś się do pediatry. W przypadku małego dziecka nawet niepozorne objawy mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Najlepiej wszelkie objawy skonsultować z lekarzem, który doradzi nam, jak postępować z maluchem.

Jak radzicie sobie z katarem u dzieci? Wypowiadajcie się w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zmienić OFE?

Wybór Otwartego Funduszu Emerytalnego to poważna decyzja. Jednak nie zawsze podejmuje się ją z pełną znajomością oferty. Może się okazać, że dany Fundusz zyskuje mało na tle konkurencji, a dodatkowo jesteśmy zmuszeni do płacenia wysokich prowizji. Zdarza się również, że przez brak informacji lub przegapienia terminu, w którym powinno się wybrać Fundusz, zostajemy "rozlosowani".

Jak zrobić czerwone kolczyki z koralików?

Jeśli tylko ktoś lubi biżuterię w kolorze czerwonym, to te kolczyki są dla niego. Są zrobione z kamienia półszlachetnego, są skromne, nierzucające się zbytnio w oczy, a przy tym banalne w konstrukcji, więc na pewno pozyskają sobie mnóstwo zwolenniczek chętnych własnoręcznego wykonania takiej biżuterii. Nie potrzebne są do tego ani skomplikowane akcesoria ani duże umiejętności. Każda z nas może stać się ich właścicielką poświęcając na to nie cały kwadrans.

Zobacz też

Warunki uzyskania kredytu dla stowarzyszenia

Na początku warto zaznaczyć, że większość organizacji (szczególnie małych stowarzyszeń) ma problemy z uzyskaniem kredytu. Po pierwsze, wynika to z faktu, że niewiele banków dysponuje ciekawymi propozycjami kredytowymi dla trzeciego sektora. Po drugie, większość organizacji pozarządowych nie posiada odpowiedniej zdolności kredytowej lub możliwości zabezpieczenia pożyczki majątkiem.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: