Dziecko Jak wyleczyć katar u małego dziecka?

Jak wyleczyć katar u małego dziecka?

-

We wczesnym etapie przeziębienia już sam katar ma negatywny wpływ na zdrowie i samopoczucie dziecka. Pojawiają się również problemy z odżywianiem czy oddychaniem.

Małe dziecko ma bardzo delikatną śluzówkę nosa, dlatego nie należy stosować przyrządów mających pomóc go oczyścić. Sztyfty czy gruszki można stosować w przypadku starszych dzieci, natomiast tym najmniejszym może pomóc regulacja temperatury w pokoju, w którym przebywają. Rodzice powinni dbać o to, by nie było zbyt ciepło lub zbyt zimno; pomieszczenie powinno być odpowiednio nawilżone. Dzięki temu dziecku będzie się lepiej oddychało.

Inhalacje są świetnym sposobem radzenia sobie z katarem i w ogóle z przeziębieniem. Można użyć w tym celu naparów z szałwii, rumianku czy róży. Zioła możesz też podawać dziecku w formie herbatek. Takie napoje rozgrzeją malucha i pomogą w walce z przeziębieniem oraz uodpornią organizm.

Nie zapominajmy o witaminach w celu zażegnania przeziębienia i wzmocnienia organizmu malucha. Oprócz herbatek ziołowych możemy też podawać dziecku soki i przeciery, szczególnie te zawierające witaminę C. W przypadku kataru nie należy wychodzić z dzieckiem na spacer. Dbajmy o to, by pozostawało w ciepłym pomieszczeniu oraz nie miało styczności z innymi dziećmi.

Dobrym sposobem do walki z katarem malucha są kropelki, które pozwolą w delikatny sposób zaradzić problemowi. Wystarczy wpuścić jedynie kilka kropel soli fizjologicznej do nosa i maluch poczuje się lepiej.

Jeśli katar nie przechodzi lub pojawiają się inne objawy przeziębienia, koniecznie zgłoś się do pediatry. W przypadku małego dziecka nawet niepozorne objawy mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia. Najlepiej wszelkie objawy skonsultować z lekarzem, który doradzi nam, jak postępować z maluchem.

Jak radzicie sobie z katarem u dzieci? Wypowiadajcie się w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak dobrać biżuterię?

Dobór odpowiedniej biżuterii do stroju i wyglądu ogólnego to dla każdej dbającej o siebie kobiety nie lada wyzwanie. Warto więc poznać kilka podstawowych zasad i cennych porad, które mogą pomóc w dokonaniu właściwego wyboru.

Kanarek – hodowla

Kupując kanarka rozważmy przede wszystkim nasze oczekiwania wobec posiadania tego ptaka: czy będziemy spędzać z nim wiele czasu, dążąc do tego, by stał się naszym małym oswojonym przyjacielem, czy może bardziej pociąga nas możliwość obserwacji zachowań ptaków. Musimy sobie odpowiedzieć na te pytania zanim zdecydujemy ile ptaków i jakiej płci będziemy hodować.

Zobacz też

Mrówki w domu – jak się ich pozbyć?

Mimo nazwy „mrówki faraona” nie mają one wiele wspólnego z Egiptem, gdyż pochodzą z Indii. Najpierw, wraz z towarami na statkach trafiły do Afryki a potem do Europy. Pierwszą wzmiankę o mrówkach faraona znajdujemy w książce wydanej w 1892 roku. Wtedy domy były budowane z drewna, a więc stanowiły ciepłe schronienie dla szkodników, które przestają być aktywne w temperaturze 14 C (jest wtedy dla nich zbyt zimno).

Ginekomastia – gdzie szukać pomocy

Zaburzenia hormonalne pojawiają się w populacji dość często. Niektóre z nich mogą być bardzo poważne dla naszego zdrowia, inne...

Czym jest work-life balance i jak go osiągnąć?

Wielu osobom wydaje się, że udane życie zawodowe oraz prywatne jednocześnie nie jest możliwe. Nic bardziej mylnego, a dowodem...

Może Cię zainteresuje: