Ciąża Przeziębienie w ciąży - jak leczyć?

Przeziębienie w ciąży – jak leczyć?

-

W przypadku jakiejkolwiek dolegliwości, nawet jeśli jest to zwykły kaszel, nie sięgaj po żadne leki bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem. Nie wiesz bowiem, jaki mogą mieć wpływ na rozwój dziecka. Całkowicie zabronione jest używanie leków, których wcześniej nie stosowałaś, będąc w ciąży. Nie wiesz przecież, czy nie masz na nie alergii. Możesz bardzo zaszkodzić sobie i dziecku.
W przypadku zwykłego przeziębienia, którego symptomy są łagodne, możesz spróbować domowej kuracji. Jeśli jednak nie przyniesie ona rezultatów lub objawy się nasilą, koniecznie udaj się z wizytą do lekarza.

Zastosuj świetnie znany naszym babciom syrop z cebuli i jedz dużo czosnku. Działanie obu szybko odczujesz. Złagodzą one objawy przeziębienia, szczególnie kataru i bólu gardła oraz poprawią odporność twojego organizmu.

Na przeziębienie świetna jest też herbatka z tartego imbiru i cytryny. Imbir rozgrzeje twój organizm i złagodzi objawy przeziębienia, natomiast cytryna dostarczy ci niezbędnej teraz witaminy C. Pij herbatkę kilka razy dziennie.

Jeśli przeziębieniu towarzyszy ból gardła, rób sobie płukanki. Płucz gardło ciepłą wodą z kurkumą i solą. Odczujesz natychmiastowa ulgę, gdyż kurkuma działa niczym naturalny antybiotyk.

Ubieraj się ciepło i spraw sobie termofor. Przede wszystkim dbaj o to, by twoje stopy i głowa nie marzły. Dbaj o to, aby twój organizm nie ulegał wyziębieniu.

Jeśli jesteś przeziębiona zostań kilka dni w domu. Dużo odpoczywaj. Poświęć kilka dni na regenerację. Zaufaj ziołom, tylko jeśli przeziębienie ma łagodne objawy.

Pij dużo rumianku i szałwii. Wzmocnią twój układ immunologiczny i również złagodzą efekty przeziębienia. Możesz też zrobić sobie inhalację wykorzystującą jedno z tych ziół. Na pewno poczujesz ulgę.

Pamiętaj jednak, aby udać się do lekarza, jeśli zauważysz symptomy poważniejszej infekcji. Nie lekceważ przede wszystkim bólu gardła, który może być objawem anginy, a nieleczona angina może mieć groźne następstwa dla ciebie i dziecka.

Czy informacje zawarte w tekście okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Ciekawe miejsca w Krakowie

Nie tylko Wawel i Sukiennice, nie tylko Planty i Błonia. Kraków ma do zaoferowania mnóstwo miejsc, o których wielu turystów wciąż nie wie. Dowiedz się, dlaczego warto je odwiedzić!

Jak dobrać włóczkę do szydełka lub drutów?

Schematy robótkowe w Internecie czy czasopismach przeważnie każą stosować włóczki niedostępne w Polsce albo też bardzo drogie. Można zastąpić je innymi, jednak należy pamiętać o paru zasadach.

Zobacz też

Jaka kara za jazdę na oleju opałowym?

Za jazdę na oleju opałowym zatrzyma nas nie tylko policja, ale i Służba Celna.

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: