Edukacja Gospodarstwa agroturystyczne - szkolenia, warsztaty

Gospodarstwa agroturystyczne – szkolenia, warsztaty

-

Wbrew pozorom gospodarstwa agroturystyczne są bardzo atrakcyjnym miejscem na spędzenie wolnego czasu. Używając określeń „szkolenia i warsztaty organizowane przez właścicieli agroturystyki” należy mieć na myśli bardzo elastycznie postrzegane formy edukacji.

Z jednej strony mogą one mieć sformalizowaną formą np. warsztatów ekologicznych, zaś z drugiej mieć charakter spontanicznego pomysłu kursu gotowania dla letniczki. Nie zmienia to faktu, że warto takich ofert szukać i korzystać z nich. Dotyczy to szczególnie atrakcyjnych rejonów Polski, gdzie duże nagromadzenie na relatywnie niewielkim terenie omawianych podmiotów sprawia, że zaczynają walczyć o klienta. Zakres tematyczny proponowanych zajęć jest duży. Począwszy od kursu pieczenia chleba czy przygotowywana przetworów, a skończywszy na nauce tańca brzucha i jodze.

Na tle tych propozycji ciekawie prezentuje się oferta artystyczna gospodarstw agroturystycznych. Mogą to być warsztaty tańca, rzeźbienia, lepienia ceramiki czy gry na instrumentach. Tam można uczyć się sztuk walki czy doskonalić umiejętności fotograficzne. Warto również wspomnieć o ofercie gospodarstw agroturystycznych, skierowanych do uczniów szkół. Proponowane są, m. in. zajęcia z edukacji ekologicznej, przyrodniczej czy plastyczne, które prowadzone są przez osoby posiadające przygotowanie pedagogiczne.

Coraz częściej się zdarza, że firmy szkoleniowe, stowarzyszenia czy instytucje zajmujące się organizacją szkoleń, korzystają z gospodarstw agroturystycznych. Wynika to z kilku powodów. Po pierwsze, poprawiło się zaplecze logistyczne infrastruktury agroturystycznej. Po drugie, wybór na przeprowadzenie zajęć pięknego miejsca ułatwia przyswojenie wiedzy, ponieważ uczestnik nabiera dystansu do swojego życiu. Umożliwia ta fakt bycia w większej odległości od domu czy miejsca pracy. Wydaje się, że standardem stało się już organizowanie warsztatów, które związane są z szeroko rozumianym rozwojem duchowym czy osobistym poza dużymi miastami.

Co myślicie o takiego rodzaju szkoleniach? Warto w nie zainwestować? Podzielcie się doświadczeniami.

Małgorzata Łyczak

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Żółtaczka u noworodka – przyczyny, jak długo trwa, leczenie

Żółtaczka jest dość częstą dolegliwością u noworodków. Zażółcenie skóry w pierwszej kolejności pojawia się na twarzy, a gdy stężenie bilirubiny rośnie - obejmuje tułów, ramiona i nóżki. Żółtaczka nie powinna trwać długo, po kilku dniach zazwyczaj ustępuje sama. Jeśli tak się nie dzieje, podejmowane jest leczenie.

Jak ulepszyć gliniastą glebę?

Podłoże gliniaste, które jest ciężkie, zimne i nieprzepuszczalne, jest niezwykle uciążliwe w uprawie. Jednak, jeżeli zastosujemy odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, liczne gatunki roślin będą na niej dobrze rosły.

Zobacz też

Jaka trawa ozdobna do ogrodu?

Najnowsze ogrodowe trendy wskazują na popularyzację traw ozdobnych w naszych ogrodach. Wprowadzamy je na rabaty obok bylin, krzewów, także wrzosów i innych roślin zadarniających. Trawy dostarczają wielu emocji, wprowadzają ruch. Wyglądają bardzo efektownie o każdej porze roku. Oszronione zimą przykuwają wzrok widza.

Co przedsiębiorca powinien wiedzieć o podatkach?

Nikt nie lubi podatków, jednak każdy przedsiębiorca powinien stale poszerzać wiedzę na ich temat. Opanowanie szczegółowych przepisów pozwoli Ci...

Idealne kremy pod makijaż letni – sprawdź, na co zwrócić uwagę przy ich wyborze!

Czy wiesz, czym powinnaś się kierować, poszukując kremu pod makijaż na lato? Jakie wymagania powinien spełnić i o czym...

Może Cię zainteresuje: