Ruchliwy kilkulatek nie potrafi usiedzieć w miejscu dłużej niż parę minut i nie jest w stanie długo się skupić. Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze fakt, że przecież niewiele wyniesie z tego co go uczymy, bo mało zrozumiało lub zapamiętało. I chociaż jest to wszystko prawda, musisz wiedzieć, że korzyści z wczesnego rozpoczęcia nauki języka angielskiego są ogromne.

Mózg dziecka w pierwszych latach życia (do 6 roku życia) jest niezwykle chłonny. Nawet jeśli nie jesteś w stanie zobaczyć jakichś spektakularnych efektów w nauce swojego malca, nie zrażaj się tym! Aby dojrzeć skutki, musisz poczekać, aż dziecko zacznie szkołę. Zapewne będzie radziło sobie z językiem angielskim znacznie lepiej niż jego rówieśnicy.

Im wcześniej zaczniesz naukę języka angielskiego ze swoim dzieckiem, tym lepiej. Wczesne rozpoczęcie nauki języka angielskiego niesie ze sobą mnóstwo zalet.

Po pierwsze, młodsze dzieci są bardziej otwarte i chętne do rozmowy w języku angielskim, gdyż nie przejmują się błędami, jakie popełniają. Im starsze dzieci, tym bardziej stają się zawstydzone i zamknięte w sobie, szczególnie jeżeli chodzi o używanie języka angielskiego przy rówieśnikach.

Po drugie, po zapoznaniu się z językiem młodsze dzieci chcą natychmiast spróbować go użyć, co prowadzi do wydłużenia styczności z językiem. Lubią też chwalić się tym, czego się nauczyły.

Następna zaleta wczesnej nauki języka angielskiego wiąże się z nadmiarem wolnego czasu, którym dysponuje maluch. Nie ma jeszcze testów, sprawdzianów, zadań domowych z wielu masy przedmiotów.

Kolejna zaleta odnosi się do bardzo dobrej wymowy, którą dziecko będzie się mogło pochwalić w późniejszych latach. Co więcej, nabywając język w tak wczesnych latach dziecko nie będzie miało problemów z nauczeniem się trzeciego czy nawet czwartego języka.

Kolejną zaletą wczesnej nauki języka angielskiego jest ogromna potrzeba dzieci do komunikowania się z innymi. Jest to główny powód, dlaczego młodsze dzieci radzą sobie z językiem angielskim znacznie lepiej niż dorośli. Dzieci chcą wypróbować język angielski w praktyce, pochwalić się tym, czego zdążyły się nauczyć.

Uwaga!

Pamiętaj, że wczesna nauka Twojego dziecka nie powinna opierać się na „wkuwaniu” czy poważnej godzinnej lekcji, na której malec będzie musiał się nauczyć określonej liczby słówek czy struktur gramatycznych. Zajęcia w tak wczesnym wieku mają obejmować śpiewanie zabawnych piosenek (najlepiej połączone z wykonywaniem jakichś prostych czynności, np. „Head & Shoulders”) wspólnym recytowaniu anglojęzycznych wierszyków czy rymowanek, stosowaniu różnych gier i zabaw w języku angielskim i tym podobnych zajęć.

Kiedy Wasze dziecko zaczęło się uczyć języka? Dajcie znać w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here