Edukacja Jak zwiększyć efektywność nauki języka?

Jak zwiększyć efektywność nauki języka?

-

1. Zacznij od słuchania anglojęzycznych piosenek. Wyszukuj znaczenia tekstów swoich ulubionych utworów oraz śpiewaj wraz z wykonawcą!

2. Kiedy oglądasz film, zrezygnuj z opcji „lektor”, jak i „napisy”. Na początku zrozumienie filmu może okazać się trudnością, ale z czasem (szybciej niż myślisz) przywykniesz do tego, co przyniesie Ci wiele satysfakcji. Na początek możesz wybrać filmy, które znasz lub uprzednio oglądałeś/aś, ułatwi Ci to zrozumienie dialogów.

3. Dobrym sposobem jest też zmiana języka w telefonie, z polskiego na angielski. Nic Cię to nie kosztuje, a zasób Twojego słownictwa się wzbogaci!

4. Czytaj lub ucz się tego, co Cię interesuje. Czytanki bądź teksty podręcznika okazują się dla Ciebie nudne? Interesuje Cię polityka, sport bądź podróże? W sieci znajdziesz masę materiałów, które spełnią Twoje oczekiwania.

5. Jesteś fanem J.K. Rowling bądź Stephena Kinga i przeczytałeś/aś wszystkie książki, które napisali? Nie trać czasu, i zdobądź ich anglojęzyczne oryginały! Pamiętaj, że każdy przekład książki to już lepsza bądź gorsza interpretacja tłumacza.

6. Naucz się myśleć w języku angielskim. Jak się okazuje jest to świetna metoda na poprawę wszystkich Twoich umiejętności językowych. Musisz zaplanować, kiedy zamierzasz wypróbować tę strategię – może to być w drodze do pracy, biorąc prysznic bądź myjąc zęby – ważne, aby robić to codziennie! Myślenie po angielsku polega na mówieniu do siebie bądź opowiadaniu sobie różnych historii, żartów, sytuacji itd. Na początku myślenie po angielsku może okazać się nie lada trudnością (trzeba zwalczać wciąż napływające polskie myśli) z czasem jednak stanie się przyjemnością i da Ci szansę na określenie obszaru do dalszej pracy.

7. Ucząc się słówek nie patrz biernie na gotową listę w repetytorium bądź podręczniku, ale aktywnie przepisuj, robiąc własne listy słówek w swoim notatniku. Następnie, możesz spróbować zrobić mapy myśli opierające się na skojarzeniach. Z przepisanymi słówkami układaj zdania o sobie lub Twoich bliskich – ważne aby zdania były zabawne – szybciej zapamiętasz słowa w nich użyte.

8. Skutecznie się motywuj! Powtarzaj sobie w myślach (może być po angielsku), że uczysz się jednego z najpopularniejszych języków na świecie lub że zdobędziesz wymarzoną posadę dzięki Twojemu wysiłkowi. Znajdź powody lub cele, które nadadzą Twojej nauce sens!

Jakie są Wasze metody na efektywną naukę języka? Dajcie znać w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Gadżety do firmy transportowej

Prowadzenie przedsiębiorstwa transportowego to ogromne wyzwanie i odpowiedzialność spoczywająca...

Jak czyścić akwarium?

Czyszczenie i sprzątanie może okazać się trudne dla tych, którzy nie wiedzą, w jaki sposób należy to zrobić i od czego zacząć. Wystarczy więc poznać parę zasad i wszystko może okazać się łatwiejsze niż myślisz!

Zobacz też

Paznokcie porcelanowe – krok po kroku

Znane sposoby przedłużania to metoda akrylowa, wykorzystująca żel, a nawet jedwab. Jest jednak jeszcze jeden sposób rzadziej obecnie stosowany, zwany porcelanowym, który wykorzystuje żel UV o bardzo płynnej konsystencji. Nie można z niego tworzyć paznokci, gdyż jest nietrwały. Dopiero przy połączeniu z proszkiem porcelanowym uzyskujemy efekt mocnych i pięknych paznokci.

Paczki do Anglii – tania wysyłka kurierem

Anglia jest popularnym kierunkiem wysyłek paczek zagranicznych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się ze...

Jaka karma dla psiego alergika?

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a...

Może Cię zainteresuje: