Edukacja Jak poprawiać błędy dziecka w nauce języka?

Jak poprawiać błędy dziecka w nauce języka?

-

Poznając język, natychmiast chcą spróbować go użyć, popełniając przy tym masę błędów. I DOBRZE! Nie przejmuj się tym i nie przykładaj większej uwagi do tych początkowych niepowodzeń. Czy to znaczy, że kiedy moje dziecko popełnia błąd ja mam w ogóle nie zareagować?

Oczywiście, że nie. Pamiętaj tylko, aby nie poprawiać każdego błędu jakie dziecko zrobi, przerywając mu tym samym wypowiedź. W ten sposób możesz zniechęcić dziecko do dalszej nauki języka. Więc co mam robić, kiedy moje dziecko robi błędy w języku obcym?

Musisz to zrobić w sposób nienachlany, aby nie demotywować małego ucznia. W przypadku młodszych dzieci, nie wypominaj, że zrobiły błąd. Wypominanie błędów nie odniesie zamierzonego skutku. Najlepiej będzie, jeśli powtórzysz to, co dziecko powiedziało, ale w poprawnej formie.

Np. jeśli dziecko powie „She is at school yesterday” możesz powiedzieć: „Yes, you are right – She WAS at school yesterday!

Powtarzając po dziecku poprawne zdanie, tym samym otaczasz go poprawnym użyciem języka i z czasem samo będzie korygowało swoje błędy.

W przypadku starszych dzieci, ta metoda może się nie sprawdzić, ponieważ wypowiedzi będą dłuższe. Nie przerywajmy więc wypowiedzi naszego dziecka, ale miejmy ze sobą coś do pisania i notujmy poważniejsze błędy. Możemy później zadawać pytanie w języku angielskim, naprowadzając dziecko na poprawną formę, czas itp., a potem omówić z nim, gdzie popełnił błąd.

Uwaga!

Pamiętaj, nie ma sensu poprawiać każdego błędu, jakie dziecko popełni! Otaczając się poprawnym użyciem języka, dziecko samo zacznie korygować to, co powiedziało źle, to tylko kwestia czasu.

Jak Wy poprawialiście błędy swoich dzieci, aby nie zniechęcić ich do nauki? Dajcie znać w komentarzu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Executive coaching – definicja, na czym polega?

Executive coaching to odmiana coachingu dedykowanego najwyższej kadrze menedżerskiej. Polega na pracy z osobami, które osiągnęły już znaczący sukces w zarządzaniu i są profesjonalistami. Stanowi alternatywę dla szkoleń, które poruszając bardziej ogólne problemy dotyczące szerszych grup pracowników, nie są już w stanie wiele zaoferować przedstawicielom top managementu. Specyfika executive coachingu opiera się na jego indywidualnym podejściu do każdego klienta, pełnym „szyciu na miarę” zgodnie z jego potrzebami.

Bezdech senny – przyczyny, objawy

Problem bezdechu sennego jest bardzo powszechny w społeczeństwie. Najczęściej dotyka on mężczyzn między 40 a 70 rokiem życia. Głównym czynnikiem, który zwiększa ryzyko jego rozwoju, jest nadwaga lub wręcz otyłość pacjentów. Warto zaznaczyć, że mowa tu o tzw. obturacyjnym bezdechu sennym.

Zobacz też

Co kupić dziewczynie na Gwiazdkę?

Wszystkie kobiety kochają brylanty, jeżeli jednak znajdą pod choinką inne drobiazgi, na pewno będą zadowolone. Prezenty gwiazdkowe spędzają sen z powiek prawie każdemu. Nie pomaga nawet fakt, że sklepowe półki uginają się pod wszelkiego rodzaju towarami. Trafić z prezentem nie jest łatwo, ale czasem wystarczy posłuchać, o czym dziewczyna mówi najczęściej i przynajmniej część problemu zniknie.

Konsultant telefoniczny – łatwa i przyjemna praca?

Znalezienie pracy konsultanta telefonicznego nie jest trudne, nawet jeśli jesteś początkującym i nie masz doświadczenia. Możesz zaoferować elastyczne godziny...

Jak zabezpieczyć auto przed kradzieżą?

Każdego roku policja w Polsce odnotowuje około 10 000 kradzieży aut. Wraz z rozwojem technologii zabezpieczających takich przestępstw jest...

Może Cię zainteresuje: