Edukacja Szkolenia dla studentów - po co, z czego?

Szkolenia dla studentów – po co, z czego?

-

Jednym z rodzajów szkoleń przewidzianych dla studentów są warsztaty aktywnego poszukiwania pracy, współfinansowane z środków europejskich. Podczas tych zajęć słuchacze zdobywają umiejętności pisania listów motywacyjnych, CV czy właściwej prezentacji podczas rozmowy kwalifikacyjnej. Szkolenia organizowane są przez uczelnie wyższe, które powołują komórki (np. akademickie inkubatory przedsiębiorczości), zaś ich celem jest przygotowywanie słuchaczy do przyszłej pracy zawodowej. Nie brakuje także zajęć, podczas których można popracować nad umiejętnościami miękkimi. Udział w szkoleniach o podobnej tematyce proponują firmy szkoleniowe czy stowarzyszenia.

Wspomniane wyżej instytucje starają się zachęcać studentów do zaangażowania się w przedsiębiorczość. Po raz kolejny na przeciw tym potrzebom wychodzi Unia Europejska. Państwa członkowie zgodziły się na przekazanie część środków na szkolenia (Program Operacyjny Kapitał Ludzki), przygotowujące do prowadzenia własnej działalności gospodarczej. Charakterystycznymi rysami tych warsztatów są kompleksowe spojrzenie na owo zagadnienie oraz zatrudnianie jako trenerów osób, które już założyły firmy. Uczestnik zajęć zdobywa wiedzę i przyswaja umiejętności, będącą adekwatnym odniesieniem do realiów polskiej przedsiębiorczości. W tym miejscu warto również wspomnieć o Studenckim Forum Business Centre Club, czyli fundacji działającej przy BBB. Jest ona organizatorem wielu ciekawych inicjatyw, m. in. festiwalu przedsiębiorczości BOSS Festiwal Przedsiębiorczości BOSS (Bardzo Odpowiedzialny Start w Samodzielność). Odbywa się on aż w 21 ośrodkach akademickich w Polsce.

Uwaga!

Do studentów adresowane są również tematyczne szkolenia z tzw. twardej wiedzy. Istnieje możliwość zdobycia certyfikatu ECDL, czyli potwierdzającego umiejętności obsługi programów komputerowych na określonym poziomie. Finansowy koszt uzyskania owego informatycznego prawa jazdy pokrywany jest z środków unijnych. W podobny sposób można stać się posiadaczem certyfikatu z języka obcego lub prawa jazdy na samochód.

Czy sądzicie, że kursy dla studentów to dobry pomysł? Nie za wcześnie na to? Podzielcie się opiniami!

Małgorzata Łyczak

Małgorzata Łyczak - absolwentka politologii Uniwersytetu Opolskiego. Interesuje się dobrą literaturą (szczególnie reportażem), turystyką, polityką, teorią interpretacjonizmu, zarządzaniem projektami oraz zagadnieniami, związanymi z funkcjonowaniem Unii Europejskiej.


Nasz specjalista pisze o sobie:

Jestem osobą, która lubi się uczyć i poszerzać swoją wiedzę o otaczającej rzeczywistości. W dobie XXI wieku pojawiło się wiele nowych możliwości oraz narzędzi, dzięki którym z powodzeniem można się uczyć. Wydaje mi się, że niezwykle ważne jest to, w jaki sposób przekazuje się wiedzę. Powinno się to robić w sposób ciekawy, jasny i przejrzysty, z wykorzystywaniem aktywnych metod.

Cieszę się każdą chwilą mojego życia, ponieważ z każdą nową informacją wzrasta we mnie poczucie jego wyjątkowości oraz niepowtarzalności.

Lubię poznawać nowych ludzi, piękne miejsce i ... klasztory cysterskie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak dobrać fryzurę do kształtu twarzy?

Bogactwo trendów w stylizacji fryzur jest ogromne jednak wybierając fryzurę dla siebie, musimy być świadome mankamentów własnej urody. Nie w każdej fryzurze, choćby wymarzonej i podpatrzonej w telewizji czy gazecie – będzie nam dobrze. Czym się kierować przy wyborze odpowiedniej dla nas fryzury?

Prawo unijne a prawo polskie

Polaków de facto obowiązują trzy rodzaje aktów prawnych, patrząc ze względu na miejsce ich tworzenia. Pierwszym jest prawo unijne, drugim prawo powszechne stosowane na terenie Rzeczypospolitej, a trzecim prawo miejscowe. Każde z nich tworzą inne osoby, ale ich decyzje mogą dotyczyć każdego z nas.

Zobacz też

Rodzina zastępcza a rodzice biologiczni

Rodzina zastępcza nie oznacza rodziny adopcyjnej. Rodzina zastępcza, do której trafia dziecko na skutek – najczęściej – orzeczenia sądu rodzinnego o umieszczeniu dziecka w takiej rodzinie, nie przysposabia (adoptuje) w ten sposób małoletniego.

Wybieramy blender ręczny — czym się kierować?

W domowej kuchni wykorzystuje się na co dzień liczne sprzęty, które w znacznym stopniu ułatwiają przygotowywanie poszczególnych potraw. Doskonałym...

Pierwsza pomoc przy oparzeniach. Podstawowe zasady

Oparzenie to uraz, na który narażone są osoby w każdym wieku. Wszyscy pacjenci wymagają tak samo pilnej pomocy medycznej....

Może Cię zainteresuje: