Finanse osobiste Jak zaoszczędzić na wakacje?

Jak zaoszczędzić na wakacje?

-

Po pierwsze – dokładne zaplanowanie wydatków

Przed urlopem należy precyzyjnie określić, jaką kwotę zamierzamy przeznaczyć na wyjazd wakacyjny. Kwotę tę można ustalić, podając maksymalną wysokość wydatków, jaką zamierzamy przeznaczyć na wyjazd lub określając przedział, w którym ma zmieścić się cena urlopu. Określenie wydatków związanych z urlopem pozwoli zorientować się w ofertach biur podróży i ułatwi planowanie wydatków tak, by nie przekroczyć założonego pułapu. Ponadto w razie stwierdzenia, że posiadane środki pieniężne są niewystarczające, można rozplanować w czasie formalności związane z zaciągnięciem kredytu lub pożyczki na ten cel.

Po drugie – wygospodarowanie pieniędzy

Wiedząc już, ile gotówki zamierzamy przeznaczyć na wakacyjne wojaże, możemy podjąć się jej zdobywania. Oszczędzanie na wakacje może odbywać się poprzez wrzucanie co miesiąc odpowiedniej sumy do skarbonki. W tym przypadku zachętą do odkładania na wakacje może być fotografia miejsca, do którego planujemy wyjechać, ustawiona obok skarbonki lub zwykła karteczka z napisem „Moje wymarzone wakacje”. Dobrym pomysłem jest także założenie osobnego konta oszczędnościowego, na którym będą gromadzone pieniądze.

Krok trzeci – skąd wziąć na wakacje?

Aby wygospodarować odpowiednią sumę pieniędzy, należy też zastanowić się, z jakich „przyjemności” trzeba będzie zrezygnować, aby odłożyć niezbędną kwotę. Może to być np. rezygnacja z niedzielnego wypadu na lody, wypożyczenie filmu na dvd zamiast wyjścia do kina lub ograniczenie jedzenia w barach na rzecz przykładowo… własnoręcznie przygotowanych kanapek. Bądźmy pewni – wakacyjny odpoczynek wynagrodzi nam „niedogodności” związane z ograniczeniem codziennych wydatków.

A jak wy oszczędzacie by pojechać na wakacje? Podzielcie się swoimi sposobami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak rozliczyć podatek z Google AdSense?

Niebywała popularność internetu spowodowała w ciągu ostatnich kilku lat bardzo szybki wzrost zarówno liczby internautów, jak również stron WWW, tworzonych przez użytkowników sieci. Informacja jest bowiem głównym produktem XX i XXI wieku - uniwersalnym surowcem, z którego buduje się wiarygodność, zaufanie, reputację - najważniejsze wartości współczesnej gospodarki.

Ogórki z curry – przepis

Ogórki z curry są formą pikli, które przygotowujemy na zimę. Są ciekawe, łatwe do zrobienia, mniej banalne od kiszonych lub marynowanych ogórków, które znamy od lat. Czasami nawet najbardziej lubiane i pewne przepisy można zmieniać i uatrakcyjniać. Tak jest z ogórkami.

Zobacz też

Zapalenie płuc – objawy, przebieg

Wśród zapaleń płuc wyróżnia się zapalenia pozaszpitalne i szpitalne. Taki podział uwzględnia warunki sprzyjające zakażeniu oraz rozwojowi choroby. Pozaszpitalne zapalenie płuc jest zwykle efektem zakażenia bakteriami. Często wywołują je: dwoinka zapalenia płuc, Haemophilus influenzae i Mycoplasma pneumoniae, nieco rzadziej gronkowce, Legionella czy bakterie beztlenowe.

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: