Firma Jak szukać partnerów do projektów OPP?

Jak szukać partnerów do projektów OPP?

-

Dobrą praktyką jest wcześniejsze przygotowanie pakietu, dotyczącego realizowanego projektu, który możemy wysłać czy zaprezentować potencjalnym partnerom. Dzięki takiemu opracowaniu proces wyboru i weryfikacji będzie łatwiejszy i czytelny. Pakiet ten powinien zawierać krótki i przejrzysty opis projektu (1-2 strony) oraz dane osób do kontaktu. Oprócz tego należy tam umieścić informacje, dotyczące tego, co projekt oferuje partnerom. W pakiecie umieszcza się także zapisy o oczekiwana ich wobec partnerów, czyli kraju pochodzenia, doświadczeniu, typie instytucji i innych warunków, które muszą być spełnione. Gdy szukamy partnera za granicą, to taki pakiet powinien posiadać anglojęzyczną wersję.

Gdy szukamy partnerów do projektu, to w pierwszej kolejności warto wykorzystać istniejące już kontakty. Dobrą praktyką jest kontaktowanie się z instytucjami, które zajmują się wspieraniem działalności organizacji pozarządowych na danym ternie. Najczęściej dysponują one aktualną bazą danych. Przykładem może być Opolskie Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych czy Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku. Spis działających stowarzyszeń i fundacji znajdują się także w starostwach powiatowych lub urzędach miejskich. Dla organizacji pozarządowych wymienione wyżej instytucje są organami kontrolnymi.

Jednym z najbardziej popularnych sposobów pozyskiwania partnerów do szkoleń jest Internet. Można umieszczać informacje na różnych stronach internetowych (www.ngo.pl), portalach społecznościowych czy forach. Oprócz tego można przeszukiwać istniejące bazy danych (np. Stowarzyszenie Klon/Jawor). Umieszczanie informacji na różnych stronach internetowych, portalach społecznościowych czy forach nie od razu zakończy się sukcesem. Niewątpliwie, zwiększa się prawdopodobieństwo jego odniesienia.

Innym sposobem poszukiwania partnera do projektu jest poinformowanie o tym fakcie mediów prasowych, radiowych czy telewizyjnych. Warto uczestniczyć w równego rodzaju imprezach, gdzie można nawiązać wiele cennych kontaktów. Nie zaszkodzi wówczas mieć przy sobie klika dodatkowych wizytówek czy informacji o naszym projekcie.

Szukaliście już kiedyś partnera do projektu? Z jakim skutkim? Dopisalibyście coś do powyższych propozycji?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Naturalne metody pobudzania laktacji

Karmienie piersią jest wpisane w kobiecą fizjologię, jednak nie...

Jak przygotować dziecko do wizyty u lekarza?

Wizyt u lekarza nie można się ustrzec. Nawet jeśli dziecko nie choruje, czekają go szczepienia. Zadaniem osób dorosłych jest przygotowanie maluchów do wizyt w przychodni tak, aby przebiegały one możliwie jak najmniej boleśnie.

Zobacz też

Gdzie założyć rachunek maklerski?

Wybierając odpowiedni rachunek maklerski musimy sobie zadać kilka pytań. Będziemy dokonywać transakcji sami w Internecie czy poprzez wizyty w biurze, wolimy większą liczbę placówek w zamian za wyższe prowizję lub mało oddziałów, a w zamian za poniższe stawki prowizyjne. Czy koniecznie musi to być biuro maklerskie działające przy jednym z dostępnych na rynku banków czy nie?

Zmywarki na sferis.pl – sprzęt wysokiej jakości dla każdego

Zmywarki to coraz chętniej kupowane urządzenia w Polsce. Każdy, kto planuje kupić zmywarkę, powinien sobie odpowiedzieć na kilka istotnych...

Czym zajmuje się E100?

Firma E100 jest międzynarodowym dostawcą usług dla firm transportowych. Od ponad 20 lat pomagamy firmom uprościć procesy związane z...

Może Cię zainteresuje: