Fitness Aqua aerobic - ćwiczenia

Aqua aerobic – ćwiczenia

-

Zajęcia aqua aerobiku przeznaczone są dla każdego, niezależnie od wieku czy stopnia sprawności fizycznej. Ponieważ stanowią swego rodzaju gimnastykę korekcyjną w wodzie, może udać się na nie każdy, także w celach rehabilitacyjnych.

Twórcy zajęć z aqua aerobiku wychodzą z założenia, iż aktywność w wodzie działa szczególnie korzystnie na nasze ciało. W wodzie odciążone są wszystkie stawy oraz kręgosłup, zagrożenie wystąpienia kontuzji jest minimalne w porównaniu z innymi formami fitness. Mięśnie zostają wzmocnione, ponieważ ćwiczenia w wodzie wzmacniają wszystkie grupy mięśniowe. Przebywając w wodzie, dzięki sile wyporu, stajemy się lżejsi, przez to wykonywanie wielu ćwiczeń jest łatwiejsze i często przyjemniejsze. Aqua aerobik przynosi wiele korzyści zdrowotnych tym, którzy się decydują na zajęcia. Jest nieoceniony w walce z osteoporozą, chorobami stawów i kręgosłupa czy układu krążenia.

Aqua aerobik może też przyczynić się nie tylko do poprawy naszego stanu zdrowia, ale i urody. Podczas przebywania w wodzie nasze ciało jest chłodzone, a przez to przyspieszona zostaje przemiana materii (dlatego po wyjściu z wody zazwyczaj wzrasta nasz apetyt). Z tego powodu gimnastyka w wodzie polecana jest też osobom o skłonności do nadwagi, otyłym czy chcącym zrzucić parę kilogramów. Może stanowić element kuracji odchudzającej. Poza tym, aqua aerobik ujędrnia skórę. Woda masuje nasze ciało, co stanowi o elastyczności skóry. Chodząc regularnie na zajęcia aqua aerobiku mamy też szansę na pozbycie się cellulitu.

Poza właściwościami rehabilitacyjnymi, upiększającymi, aqua aerobik dobrze działa też na umysł. Uspokaja, poprawia samopoczucie, działa antystresowo. Daje nam poczucie dobrze spędzonego czasu.

Ćwiczenia wykonywane podczas aqua aerobiku nie są skomplikowane i stanowią dobrą zabawę, między innymi dzięki muzyce, która im towarzyszy. Często stosuje się różnego rodzaju pomoce, wykonane z plastiku lub pianki, mające na celu zwiększenie oporu wody, co podnosi poziom atrakcyjności zajęć.

Uwaga!

Ich zaletą jest na pewno to, że mają charakter dynamiczny, co odpowiada osobom, które szybko ulegają znużeniu ćwiczeniami odbywającymi się w sali gimnastycznej. Aqua aerobic polecany jest wszystkim – i tym lubiącym ruch i dobrą zabawę – oraz tym , którzy potrzebując wodnej terapii ze względów zdrowotnych. Warto spróbować i ocenić, czy nam się podoba ta forma ćwiczeń.

Uprawialiście kiedyś aqua aerobic? Jakie były Wasze pierwsze wrażenia po tego typu ćwiczeniach?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Anemia – informacje

Anemia, czyli niedokrwistość, przejawia się obniżeniem zawartości czerwonych krwinek i hemoglobiny we krwi. Jest ona rezultatem zaburzeń układu krwionośnego bądź utraty krwi.

Telefon stacjonarny po kablu czy w komórce – który wybrać?

Co będzie dla mnie bardziej odpowiednie? Telefon stacjonarny po kablu czy w komórce? Którą ofertę korzystniej wybrać?

Zobacz też

Książki dla dzieci – jakie wybierać?

Dziecko wyrabia w sobie chęć czytania w ścisłej zależności od postawy rodziców. Dorośli powinni nie tylko czytać dzieciom, ale też sami czytać książki. Nie oczekujmy, że dziecko, nieobserwujące czytających rodziców, bądź u którego w domu nie ma książek na półkach, wyrobi w sobie miłość do czytania (choć w niektórych przypadkach może się tak zdarzyć).

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: