Fitness Dziennik treningowy, dlaczego warto go prowadzić?

Dziennik treningowy, dlaczego warto go prowadzić?

-

Wiele osób, które ćwiczą chcą znać swoje postępy, a także kontrolować redukcję tkanki tłuszczowej oraz pomiary obwodów. W tym celu przyda się im dziennik treningowy, który warto prowadzić regularnie. W jakiej postaci powinien być dziennik treningowy i jak go prowadzić? Sprawdź!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/dziennik-treningowy-czy-warto-go-prowadzic/

Dziennik treningowy

To dziennik, w którym notuje się swoje treningi, datę ich wykonania, zestawy ćwiczeń, ilość powtórzeń oraz serii. W takim dzienniku również odnotowuje się swoje postępy oraz prowadzi pomiary ciała i kontrolę wagi.

W dzienniczku również można wpisywać swoje posiłki, a także ich makro czyli skład wraz z podziałem na makroskładniki, takie jak węglowodany, tłuszcze, białko oraz kaloryczność.

Dziennik treningowy pozwala nam na dokładnie śledzenie swoich postępów, a także kontrolowanie progresu lub regresu. Dziennik treningowy również przydaje się do notowania różnych innych obserwacji, które mogą się przełożyć na regularną kontrolę naszego zdrowia, a także unikania różnych błędów, zarówno sportowych, jak i żywieniowych.

Co notować w dzienniku treningowym?

Przede wszystkim powinniśmy w nim zapisywać swoje treningi! Dokładniej czas ich trwania, dzień, w którym został on wykonany, z czego się składał, a więc jakie ćwiczenia zostały wykonane, ile było serii oraz ich powtórzeń. Warto również notować dodawane ciężary, które towarzyszyły nam przy różnych treningach albo puls, kilometry lub inne czynniki, które mają znaczenie w naszym treningu.

Taki dziennik treningowy można prowadzić analogowo, w zwykłym zeszycie lub dedykowanym dzienniku treningowym, który można kupić w księgarniach internetowych. Można również prowadzić go internetowo na różnych platformach treningowych lub za pomocą aplikacji.

Aplikacje umożliwiają również zsynchronizowanie różnych urządzeń, które wspomagają nasz trening, np.: smartband, z którego zaczytują informacje i dokładne pomiary. Dziennik treningowy umożliwia śledzenie naszych treningów, a także notowanie różnych innych czynników, które wpływają na ich jakość.

Przeczytaj też: http://minimki.pl/trening-aerobowy-jaki-wybrac/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Samodzielne badanie piersi

Regularne badanie piersi zmniejsza ryzyko zachorowania na raka piersi. W wielu krajach, takich jak Irlandia, jest ono refundowane. Badanie można również wykonać w gabinecie ginekologicznym bądź samemu. Samodzielne badanie nie zajmuje dużo czasu i bez problemu można przeprowadzić je w warunkach domowych. Wymaga jednak praktyki. Jeżeli będziesz często badać swój biust, z czasem nabierzesz wprawy. Jeśli jednak masz wątpliwości, czy wykonujesz badanie we właściwy sposób, zwróć się po pomoc do specjalisty.

Jak nauczyć dziecko asertywności?

Asertywność jest pojęciem określającym umiejętność mówienia „nie” z jednoczesnym poszanowaniem uczuć drugiej osoby. To zdolność stawiania granic i nieuleganie innym. Odpowiednio wypracowana asertywność chroni przed manipulacjami i umożliwia obronę własnego zdania w akceptowalny sposób.

Zobacz też

Jak ulepszyć gliniastą glebę?

Podłoże gliniaste, które jest ciężkie, zimne i nieprzepuszczalne, jest niezwykle uciążliwe w uprawie. Jednak, jeżeli zastosujemy odpowiednie zabiegi pielęgnacyjne, liczne gatunki roślin będą na niej dobrze rosły.

Paczki do Anglii – tania wysyłka kurierem

Anglia jest popularnym kierunkiem wysyłek paczek zagranicznych. Warto dowiedzieć się na ten temat nieco więcej oraz zapoznać się ze...

Jaka karma dla psiego alergika?

Mały alergik w domu to wyzwanie. Należy zadbać o odpowiednie jedzenie dopasowane do potrzeb, dobrać kosmetyki do pielęgnacji, a...

Może Cię zainteresuje: