Fitness Ćwiczenia na łydki

Ćwiczenia na łydki

-

Zestaw ćwiczeń na łydki:

1. Stoimy prosto, nogi złączone razem, ręce na biodrach. Zaczynamy robić półprzysiady, w trakcie których ciężar ciała utrzymuje się na nodze, która pozostaje z tyłu. Seria 10 powtórzeń.
2. Będąc w półprzysiadzie – pulsujemy trzykrotnie kolanem w dół. Powtarzamy 10 razy i zmieniamy nogę.
3. Stoimy przy krześle – ręce mamy na nim oparte – stoimy na jednej nodze, a drugą unosimy do góry (noga prosta, palce obciągnięte). Wykonujemy to 10 razy i zmieniamy nogę, którą unosimy do góry.
4. Zachowujemy tę pozycję tylko zmieniamy je na cykl pulsacyjny – 3 razy – unosząc nogę do góry i ją opuszczając.
5. Kładziemy się na lewym boku a prawą stopę opieramy na podłożu. Lewą nogę (wyprostowaną)u nosimy 15 razy. Powtarzamy ćwiczenie na prawym boku.
6. Leżymy na lewym boku, ręka lewa jest wyprostowana (za głowa) a prawą podpieramy się z przodu. W takiej pozycji prostujemy i zginamy prawa nogę 15 razy. Ćwiczenie powtarzamy na drugim boku.
7. Stoimy bokiem przy krześle i jedną ręką się go trzymamy, drugą chwytamy za udo lewej nogi, która na przemian prostujemy i zginamy, w serii 15 powtórzeń. Potem zmieniamy podnoszoną nogę na prawą.
8. Dalej stoimy bokiem przy krześle, uginamy obie nogi w kolanach a potem prostujemy prawą nogę i unosimy ja do góry bokiem. Robimy to ćwiczenie 15 razy i zmieniamy, unoszoną nogę, na lewą.
9. Stoimy teraz przodem do krzesła i wykonujemy podwójne ćwiczenie. W pierwszej jego części robimy klasyczne to „pieski” czyli podnosimy zgięta nogę w bok. Potem wracamy do pozycji stojącej, aby w drugiej części wypchnąć ugiętą nogę do tyłu.
10. Stoimy dalej przodem do krzesła. Zaczynamy od podnoszenia lewej nogi, do góry, z tyłu a potem ją uginamy tak, aby stopa dotykała pośladka – powtarzamy 15 razy a potem zmieniamy nogę na prawą.

Znacie inne dobre ćwiczenia na łydki? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Poprzedni artykułĆwiczenia na cellulit
Następny artykułĆwiczenia na zgrabne uda
Joanna Rayzacher

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jakie są koszty lokaty bankowej?

Depozyty to jedno najważniejszych aktywów banku i gwarancja ich płynności finansowej. W związku z tym klienci nie muszą obawiać się, że zakładając lokatę zostaną obciążeni wysokimi kosztami (jak w przypadku kredytu). Takie rozwiązanie byłoby zupełnie nieopłacalne dla banku i przyczyniłoby się do zwiększenia popytu na depozyty oferowane przez konkurencję.

Bóle brzucha – jak im zapobiegać?

Bóle brzucha mogą być symptomem poważnych chorób. Na początku odczuwania dolegliwości nie zawsze wiemy, czy należy udać się po poradę lekarską, czy też dolegliwość sama przejdzie. Jeśli jednak ból nie ustępuje, należy zgłosić się do lekarza.

Zobacz też

Czy, do kiedy spać z dzieckiem w jednym łóżku?

Spanie dziecka z rodzicami w jednym łóżku ma zarówno swoich zwolenników jak i przeciwników. Często bierze się pod uwagę przede wszystkim wiek dziecka. O ile łatwiej jest zrozumieć spanie z maleństwem, o tyle z trzylatkiem czy starszym szkrabem już niekoniecznie. Zresztą im maluch śpi dłużej z rodzicami, tym przejście do jego własnego łóżka będzie utrudnione.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: