Fitness Ćwiczenia na uda

Ćwiczenia na uda

-

1.Przysiady.
Najprostszym ćwiczeniem na uda są przysiady. Stań wyprostowana, opuść luźno ręce. Wciągnij brzuch i ugnij lekko nogi. Ugnij nogi w kolanach i opuść pośladki ku ziemi. Zginaj się do momentu, aż kolana i pośladki utworzą kąt prosty. Pamiętaj, że kolana nie powinny wyjść poza linię palców u stóp.

2.Połóż się na plecach, ręce wyprostuj wzdłuż ciała. Unieś nogi lekko do góry, utrzymując je przez chwilę nad ziemią. Opuść nogi z powrotem. Serię powtórz 20-30 razy.

3.Usiądź w rozkroku i wyprostuj nogi. Rozstaw je jak najszerzej, aż poczujesz opór. Mięśnie nie mogą być za bardzo naciągnięte. Nachyl się w kierunku prawej nogi, złap palcami koniuszki palców i wykonaj skłon w kierunku prawej nogi. Wytrzymaj dłuższą chwilę w zgiętej pozycji. Wyprostuj się i podnieś ręce do góry. To samo ćwiczenie wykonaj w kierunku przeciwnym. Serię powtórz 5-10 razy.

4.Połóż lewą, wyprostowaną nogę na ziemi i oprzyj lewe przedramię na podłożu. Drugą, ugiętą nogę, przełóż nad lewą nogą w ten sposób, żeby krzyżowała się z nią i częściowo ją unieruchamiała. Stopę prawej nogi oprzyj na ziemi. Zacznij unosić lewą nogę do góry i opuszczać z powrotem. Po dziesięciu razach zmień stronę i ćwiczenie wykonaj drugą nogą. Serię powtórz 3-4 razy.

5.Usiądź na ziemi, zegnij nogi w kolanach tak, aby stopy stykały się ze sobą, łydki spoczywały na ziemi, a uda znajdowały się jak najbliżej podłoża. Staraj się docisnąć uda do ziemi. Najlepiej, jeżeli będziesz wykonywać to ćwiczenie z drugą osobą. Niech dociśnie ona Twoje uda do ziemi, aż poczujesz opór. Wytrzymaj chwilę w tej pozycji, gdy pomagier zmniejszy nacisk, rozluźnij mięśnie ud. Czynność powtórzcie 5-10 razy.

Znacie inne dobre ćwiczenia na uda? Podzielcie się nimi w komentarzach.

Poprzedni artykułĆwiczenia na mięśnie brzucha
Następny artykułĆwiczenia na pośladki
Arnika Mazur

Żyję w przekonaniu, że podstawą dobrego samopoczucia jest zdrowie – zarówno fizyczne, psychiczne, jak i społeczne. Popieram akcje i kampanie społeczne, które służą budowaniu świadomości obywatelskiej.

Jestem zwolenniczką zdrowego odżywiania, opartego zwłaszcza na diecie wegetariańskiej i kuchni pięciu przemian. Angażuje się w działalność sektora pozarządowego. Szczególnie jest jej bliska ochrona środowiska. Wyznaje zasady świadomej konsumpcji i racjonalnego zużycia zasobów.

Preferuję zdrowy tryb życia, oparty na rozwoju wewnętrznym i dbaniu o kondycję fizyczną. Z zainteresowaniem śledzę nowinki z lifestyle. Dostrzegam duży potencjał w alternatywnych metodach leczenia, fitoterapii i medycynie niekonwencjonalnej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Sałatka Tabbouleh – przepis

Tabbouleh to orientalna sałata, którą bardzo prosto można przygotować i u nas. Będziemy potrzebować mięty, cytryny i - oczywiście - kuskusu. Zapraszam!

Drinki molekularne – przepisy

Drinki molekularne są częścią coraz bardziej popularnego trendu, jakim ostatnio stała się kuchnia molekularna. Drink, bądź nie-drink – zależnie od tego, co przyjmujemy za wyznacznik – molekularny funkcjonuje w nieco inny w formie. Przybiera bowiem postać galaretki, a nawet małych kulek, które mogą kojarzyć się z kawiorem.

Zobacz też

Brak płynności finansowej przedsiębiorstwa – co zrobić?

Brak płynności finansowej w przedsiębiorstwie stanowi bardzo często początek znaczących kłopotów finansowych w przedsiębiorstwie, których efektem może być bankructwo i upadłość firmy. Małe przedsiębiorstwa często bankrutują z powodu słabej kondycji finansowej oraz braku środków pieniężnych. W związku z tym powstaje pytanie: co zrobić, gdy firmie brakuje płynności finansowej?

Na czym polega organizacja dużego eventu?

Oglądając widowiskowe eventy, nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jak wielki był ogrom pracy i jak różnorodne zadania mieli do...

Lampy LED – dlaczego warto wybrać to rozwiązanie?

50 000 godzin! Tyle wynosi średni czas pracy żarówki LED. Oznacza to, że jedna żarówka ledowa, może pracować nieprzerwanie...

Może Cię zainteresuje: