Fitness Zakwasy - jak sobie z nimi radzić?

Zakwasy – jak sobie z nimi radzić?

-

Jeśli uprawiamy daną aktywność sportową i często czujemy zakwasy mięśni to znak, że cały czas stają się one mocniejsze i większe. Jak sobie jednak radzić z bólem towarzyszącym rozbudowie mięśnia? Czy są sposoby na zażegnanie nieprzyjemnego uczucia?

Typowa dolegliwość związana z zakwasami mięśni to ból mięśnia, który był szczególnie aktywny podczas wysiłku, może być związany z jego chwilowym osłabieniem. Nie ogranicza jednak ruchu, choć podczas jego wykonywania będziesz odczuwać większy lub mniejszy ból, w zależności od intensywności ćwiczeń oraz uszkodzenia mięśnia. Mięsień może być także napięty.

Remedium na zakwasy mięśniowe to delikatne rozciąganie tychże mięśni, tak, by pozbyć się napięcia oraz, aby polepszyć krążenie krwi w bolesnej części ciała, co pozwoli pozbyć się z mięśnia kwasu mlekowego, którego stężenie wzrasta wraz z intensywnością wysiłku, co również potęguje ból. Zobaczysz, że po kilku rozciągających ćwiczeniach ból się zmniejszy.

Spróbuj kąpieli na przemian zimną i gorącą wodę. Ma uśmierzać ból mięśni.

Pomocny w tego typu dolegliwościach jest też masaż. Rozluźnia on bowiem napięcie mięśnia, którego zakwasy stają się mniejsze.

Możesz zażyć lek przeciwbólowy o działaniu antyzapalnym, jakkolwiek nie usunie on problemu, jedynie uśmierzy ból tymczasowo.

Aby zapobiec powstawaniu zakwasów, pamiętaj o dokładnej rozgrzewce przed przystąpieniem do uprawiania aktywności, która może spowodować ich pojawienie się. Podobnie po zakończeniu wysiłku wykonaj kilka delikatnych ćwiczeń rozciągających. Wykonuj wszelkiego rodzaju ćwiczenia oraz uprawiaj sporty z głęboką świadomością swojego ciała i jego granic. Nie staraj się za wszelką cenę osiągnąć najlepszych wyników. Znajomość własnych ograniczeń pozwoli ci cieszyć się ruchem i uniknąć przykrych dolegliwości.

Jeśli ból mięśnia ogranicza jego ruch, może to oznaczać, że mięsień jest naderwany lub wystąpiło poważniejsze jego uszkodzenie. Wtedy zrezygnuj z rozciągania i pozwól mięśniowi odpocząć. Jeśli ból jest większy niż zazwyczaj w przypadku zakwasów lub nie przechodzi po paru dniach, skonsultuj się z lekarzem.

Znacie inne sposoby na radzenie sobie z zakwasami? Opowiedzcie o nich w komentarzach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Obliczanie podatku od zysków z funduszy

Okazuje się, że zryczałtowany podatek od zysków kapitałowych na dobre zagościł w rodzimym systemie finansowym. Wszelkie deklaracje dotyczące zmniejszenia jego stawki funkcjonują zwykle jako element kolejnych kampanii wyborczych. Omawiana konstrukcja podatkowa pojawiła się w 2001 roku, kiedy bardzo intensywnie poszukiwano źródła dochodów mogącego pobudzić krajową konsumpcję i zasilić budżet w czasach dekoniunktury.

Jak ściągnąć muzykę z youtube?

Serwis internetowy YouTube to prawdziwa kopalnia teledysków i ciekawych utworów, które w szybki i łatwy sposób mogą się znaleźć również na dysku Twojego komputera. Współczesne programy i serwisy internetowe umożliwiają nie tylko pobieranie filmików z YouTube, ale i ściąganie wyłącznie ścieżki dźwiękowej, gotowej do odtworzenia np. na przenośnym odtwarzaczu mp3 czy też iPodzie. Co ważne, najprostszy sposób na ściąganie muzyki z YouTube nie wymaga instalacji dodatkowych aplikacji.

Zobacz też

Jak się starać o dotacje unijne dla firmy?

Bardzo wiele instytucji finansowych daje możliwość zaciągnięcia kredytu na rozpoczęcie działalności finansowej. Mały i średni przedsiębiorca prowadzący już działalność też z okienka bankowego nie odejdzie z kwitkiem. Gama produktów skierowanych do osób prowadzących różnorakie formy działalności gospodarczej jest ogromna. Jednak taki kredyt obrotowy, kartę kredytową, czy kredyt na rozpoczęcie działalności trzeba będzie spłacić i to z odsetkami. Coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na poszukanie alternatywnej opcji finansowania, a dotacje unijne są doskonałym rozwiązaniem. Dotacje z założenia są to środki, które zostaną nam przekazane bez konieczności zwrotu. Ale jak dostać pieniądze tak bez niczego, i to jeszcze bezzwrotnie? Trzeba będzie się postarać.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: