Idealne są dla:

1. Pań nieco starszych – krótkie lub półdługie włosy odmładzają.
2. Kobiet niskich – długie i proste włosy przytłaczają oraz dodają powagi.
3. Tych z okrągłą buzią – w przypadku krótkiej fryzury z lekko uniesioną grzywka nad czołem wyszczuplą twarz.

Modelowanie krótkich fryzur:

1. Należy, dobierając taką fryzurę, uwzględnić nie tylko kształt twarzy, ale i głowy. Jeśli mamy ją z tyłu płaską lepiej zrezygnować z bardzo krótkiego strzyżenia. Sprawdzają się kosmyki o długości 10 cm, które należy podkręcać z tyłu w trakcie suszenia, za pomocą okrągłej szczotki.

2. Naprawdę krótkie fryzury są idealne dla pań o równie idealnym kształcie głowy, z wyrazistym rysami (np. ładna oprawa oczy). Ostre rysy lub odstające uszy lepiej zasłonić nieco dłuższymi, potarganymi kosmykami. Twarz nabierze łagodniejszych rysów.

3. Mając takie włosy nie bójmy się eksperymentować i np. zaczesać je gładko do tyłu (efekt murowany, szczególnie przy wieczorowym, mocny makijażu), można zostawić przedziałek na boku, uczesać się z grzywką, tak żeby opadała na oko i zasłaniała twarz albo wręcz przeciwnie – zaczesać ją za ucho.

Przykładowe fryzury:

Chłopczyca – Włosy muszą być dobrze wycieniowane oraz wysoko skrócone na karku. W umyte wcieramy krem modelujący, a potem suszymy, podkręcają je za pomocą półokrągłej szczotki kierując pasma z czubka głowy do przodu. Na koniec, używając żelu, układamy pazurki wokół twarzy, a baczki wywijamy na zewnątrz.

Rockowy look– Włosy znad czoła zaczesujemy do góry, tyłu lub na bok. Wcieramy piankę we włosy i suszymy głowę pochyloną w dół, pasmo po paśmie, kierując w inną stronę. Potem za pomocą wosku wichrzymy włosy. Jest to idealna fryzura szczególnie da kobiet z cienkimi włosami – dodaje im objętości. Osoby z niskim czołem niech lepiej zaczeszą włosy do góry, a te z wysokim – na bok.

Miałyście kiedyś krótką fryzurę? Jak ją modelowałyście? Zapraszam do wypowiadania się w komentarzach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułFryzury z grzywką na bok – jak je zrobić?
Następny artykułPrzedłużanie włosów

Joanna Rayzacher - skończyła studia socjologiczne i dziennikarskie. Pracowała w portalach zajmujących się tematyką kobiecą, związaną z pielęgnacją ciała i wizażem (m.in.: kobiety.pl), czasopismach (m.in.: "Moda&Styl", "Dzieciaki") oraz w radiu. Od 2009 roku współpracuje z magazynem "Pro-KREACJA" i zajmuje się projektami społecznymi w fundacji "Dbam o Zdrowie".

Nasz specjalista pisze o sobie:

Zawsze lubiłam obserwować ludzi, interesowało mnie co mówią i myślą, także co mogą zrobić, aby czuć się lepiej.

Praktyki dziennikarskie odbyłam w portalu Rossnet.pl, zajmującym się tematyką dotyczącą urody oraz zdrowia. W przeszłości współpracowałam (przez kilka lat) z pismem „Moda&Styl”, gdzie pisałam artykuły dotyczące tematyki lifestylowej (na przykład artykuł o subkulturze lolit), jak również przeprowadzałam wywiady, m.in.: rozmowę z projektantem mody - Wojtkiem Dziedzicem oraz twórcą nowatorskich projektów designerskich - Tomkiem Rygalikiem.

W piśmie „Dzieciaki” byłam autorką artykułów dotyczących diagnoz problemów społecznych oraz sposobów ich rozwiązania (przemoc w rodzinie, tolerancja), jak również problemami zdrowotnymi (ciąża, wcześniaki, anomalie). W portalu Kobiety.pl. pisałam m.in.: reportaże o popularności lumpeksów, eseje o atrakcyjności fizycznej, kulturze masowej, dandyzmie oraz felietony.

Obecnie współpracuję z magazynem „Pro-KREACJA”. Zawodowo jestem związana z Fundacją „Dbam o Zdrowie”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here