Gry God of War - poradnik

God of War – poradnik

-

Na początek warto zapoznać się z notacją, jaką będziemy używać poniżej przy kombinacji ciosów (wspólna dla Playstation 2 i Playstation 3). W nawiasie skróty używane przy combie:

Lewa gałka analogowa – sterowanie Kratosem
Prawa gałka analogowa – unik (w stronę zależną od wychylenia gałki)
X – skok
Kółko (O) – złapanie przeciwnika
Kwadrat (K) – słaby atak
Trójkąt (T) – mocny atak
L1 – blok
R1 – Shoulder Rush (specjalny atak dostępny w dalszej części gry po odblokowaniu)
R2 – zmiana oręża

Kombinacje ciosów:

K,K,K,K,K,K – maksymalnie 6 uderzeń w trakcie jednego comba – podstawowa kombinacja, im bardziej rozwinięta postać, tym więcej K możemy dorzucić
T (przytrzymaj) – wybicie przeciwnika w powietrze, po czym można kontynuować: X, K,K,K,K,K,K
T (przytrzymaj) – wybicie przeciwnika w powietrze, po czym można kontynuować: X, K,K,K, T
T (przytrzymaj) – wybicie przeciwnika w powietrze, po czym można kontynuować: X, R1 + K,K,K,K,K,K
T,T,T – wolniejsza, lecz silniejsza technika w stosunku do K,K,K,K,K,K
K,K,T
T,T,K
L1 + T (przytrzymać aż do zadania ciosu)
O (złapanie przeciwnika) po czym T (rozerwanie na pół przeciwnika)
O (złapanie przeciwnika) po czym K (rzut przeciwnikiem) – skuteczne, jeśli obok jest przepaść
O (złapanie przeciwnika) po czym O (naciskać kilkukrotnie) – przeciwnik zostaje kilkukrotnie ciśnięty o podłoże (można uzyskać, dzięki temu dodatkową energię lub magię)
T (przytrzymać), następnie X, po czym L1+ K (jednocześnie)
L1 + X (w powietrzu) – należy trzymać cały czas L1 i jednocześnie naciskać X

Graliście kiedyś w God of War? Uważacie, że to tytuł godny polecenia? Czekam na wasze opinie w komentarzach.

Łukasz Bernacki

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak zorganizować Ostatki?

Ostatki zamykają czas hucznego karnawału. Jeśli nie miałeś okazji poimprezować wcześniej, odbij to sobie w tym ostatnim tygodniu. Wszystkie kluby i puby przechodzą wtedy prawdziwe oblężenie.

Pumpernikiel – przepis

Pumpernikiel pochodzi z Niemiec, nazwa oznaczała zakalec. Jest ciężki, ciemny (pieczony jest z mąki razowej żytniej) i słodki (do ciasta dodaje się miód, melasę, cukier). Ma bardzo długi termin przydatności do spożycia.

Zobacz też

Jak robić zdjęcia Zenitem?

Fotografowanie Zenitem jest znacznie trudniejsze niż współczesną cyfrową lustrzanką. Przede wszystkim nie mamy wyświetlacza LCD, który w znaczący sposób ułatwia pracę, pozwalając ocenić ekspozycję czy kadr zaraz po zrobieniu zdjęcia.

Czy warto zainwestować w deskorolkę elektryczną?

Nowoczesne rozwiązania sprzętowe z roku na rok zyskują na popularności. Coraz chętniej wykorzystujemy je do codziennego użytku i posługujemy...

Pokarmy stałe w diecie niemowlęcia. ABC rozszerzania diety

Rozszerzanie diety to niezwykle ważny etap w życiu każdego niemowlęcia. Wprowadzanie pokarmów stałych pozwala bowiem nie tylko poznawać nowe...

Może Cię zainteresuje: