Poruszanie:

Chodzenie do przodu – W lub strzałka w górę

Cofanie – S lub strzałka w dół

Skręcenie w lewo – strzałka w lewo

Skręcenie w prawo – strzałka w prawo

Chodzenie w lewo (strafe w lewo) – A

Chodzenie w prawo (strafe w prawo) – D

Chodzenie – Shift

Kucanie – Ctrl

Skakanie – Spacja

Pływanie do góry – ,

Pływanie w dół – /

Patrzenie w górę – Pg Up

Patrzenie w dół – Pg Dn

Zresetowanie widoku – End

Walka:

Strzelanie – Mouse 1 lub Enter

Specjalne tryby broni – Mouse 2

Przeładowanie broni – R

Zmiana na poprzednią broń – MwheelUp lub [

Zmiana na następną broń – MwhellDown lub ]

Broń ostatnio używana – Q

Włączanie/Wyłączanie noktowizora – N

Upuszczenie obecnie trzymanej broni – G

Komunikacja:

Użycie komunikatora głosowego – K

Pojedyncze wiadomości – Z

Drużynowe wiadomości – X

Raportowanie – C

Aktywacja GUI w grze – H

Chat – Y

Chat drużynowy – U

Menu:

Wybór dryżyny – M

Kupowanie – B

Kupowanie priorytetowej amunicji – ,

Kupowaznie podrzędnej amunicji – .

Kupowanie ekwipunku – O

Przedmiot – 0

Przedmiot 1 – 1

Przedmiot 2 – 2

Przedmiot 3 – 3

Przedmiot 4 – 4

Przedmiot 5 – 5

Przedmiot 6 – 6

Przedmiot 7 – 7

Przedmiot 8 – 8

Przedmiot 9 – 9

Statystyki – Tab

Pozostałe:

Używanie przedmiotów/przycisków etc. – E

Latarka – F

Malowanie logo – T

Zrzuta ekranu – F5

Pocieszanie – J

Aby skutecznie grać w Counter Strike Source, potrzeba wielu godzin intensywnego treningu. Tak naprawdę nie ma jasno określonej reguły, jak grać, gdyż wszystko tak naprawdę zależy od naszych umiejętności, samozaparcia do gry i przede wszystkim celności. Poniżej przedstawiamy jednak kilka porad, które mogą pomóc początkującym w stawianiu pierwszych kroków.

CS Source to gra drużynowa. W przeciwieństwie do Quake 3 czy Unreal Tournament wymaga kooperacji z drużyną. Kontaktuj się zatem często z kolegami z drużyny (najlepiej poprzez komunikator głosowy) i najważniejsze – osłaniaj kolegów, trzymając się w ich pobliżu. Jeśli odejdziesz zbyt daleko, to możesz liczyć na pewną śmierć.

Staraj się regularnie zaopatrywać w uzbrojenie i ekwipunek. W przypadku broni wszystko tak naprawdę zależy od naszych preferencji, gdyż nie ma jednej najlepszej – każdemu może spodobać się inna. Pamiętaj jednak, aby stale zaopatrywać się w Kevlar i Helmet – dzięki czemu obrażenia zadane przez przeciwników będą znacznie mniejsze.

Nigdy nie wychodź na otwartą przestrzeń, kluczem do sukcesu jest ostrożne czajenie się na wroga w wąskich przesmykach oraz bezustanne trzymanie się ścian.

Z racji tego, że jest to gra taktyczna, nie strzelaj od razu z całej serii. O wiele skuteczniejszym sposobem na eksterminację przeciwnika jest używanie krótkich serii.

W momencie kiedy zginiemy, możemy przejść do podglądu przeciwnika. Warto korzystać z tej opcji do czasu odrodzenia, dzięki czemu możemy poznać lepiej strategię wroga.

Uwaga!

Jeśli weźmiecie sobie do siebie powyższe uwagi to początek rozgrywki powinien być lżejszy. Najważniejszą sprawą jest dobre poznanie mapy, ostrożność, nastawienie na taktykę i dobra celność, ale to wyrobić możecie tylko po długich godzinach zabawy.

Zobacz, jak grać w Counter Strike – YouTube:

W co obecnie gracie, poza CS? Jakieś rekomendacje? Dajcie znać!

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułCzy Tarot mówi prawdę, czy kłamie?
Następny artykułTeksty na podryw dziewczyny

Łukasz Bernacki – z wykształcenia politolog specjalizujący się w Dziennikarstwie i Public Relations. Pracował jako Redaktor w serwisach Gery.pl oraz Team Leader w spółce Redefine, należącej do Grupy Polsat. Zajmował się przede wszystkim pisaniem różnego rodzaju artykułów, recenzji, zapowiedzi i newsów dotyczących branży elektronicznej rozrywki, nowych technologii oraz świata kina. Współpracuje również z Wydawnictwem Internetowym CATALIST oraz bierze czynny udział w rozwoju sceny e-gamingowej największego polskiego serwisu o tej tematyce Honmaru.pl.

Nasz specjalista pisze o sobie:

Od najmłodszych lat interesowałem się branżą elektronicznej rozrywki, kinematografią oraz nowymi technologiami. Z wiekiem postanowiłem połączyć swoją pasję z przelewaniem myśli na papier, co zaowocowało pracą w ogólnopolskich redakcjach poświęconych wymienionym tematykom.

Hobbystycznie jestem również związany z rozwojem e-gamingu w naszym kraju za pośrednictwem strony Honmaru.pl – organizuję liczne turnieje oraz rankingi w rozmaite gry, a od niedawna również biorę aktywny udział w organizacji turniejów offline w popularne bijatyki (Tekken 6, Mortal Kombat).

W wolnej chwili lubię sięgnąć również po dobrą książkę. Nie stronię przy tym od regularnego uprawiania sportu z naciskiem na rower i koszykówkę. Regularnie ćwiczę także taniec towarzyski w każdej postaci oraz uwielbiam podróże na niezbadane jeszcze przeze mnie lądy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here