Rozmiary Czy Tarot mówi prawdę, czy kłamie?

Czy Tarot mówi prawdę, czy kłamie?

-

Światopogląd. Wiara w Tarota jest kwestią światopoglądu. W gruncie rzeczy chodzi tu bowiem nie tylko o wiarę w samego Tarota, ale w astrologię w ogóle. Wielu ludziom udaje się łączyć racjonalne podejście do rzeczywistości z przekonaniem o prawdziwości wróżb. Zwykle nasza postawa wynika po prostu z osobistych doświadczeń. Jeśli komuś sprawdziła się wróżba Tarota, będzie przekonywał o jego prawdziwości. Jeśli z kolei rzeczywistość zupełnie rozminęła się z wróżbą, Tarot zostanie uznany za zwykłą zabawę.

Doświadczenie wróżącego. Tarot uważany jest za sztukę trudną, która wymaga etapowego wtajemniczenia, dlatego dla niektórych osób wiara w prawdziwość wróżby wiąże się z umiejętnościami wróżbity. Wśród ludzi zajmujących się magią istnieje nawet pogląd, że ktoś, kto nie potrafi wróżyć z Tarota, w ogóle nie powinien z nim eksperymentować, ponieważ może ściągnąć na siebie nieszczęście. Podobno również Tarot musi być przechowywany w ściśle określonych warunkach i odpowiednio szanowany.

Sposób na refleksję i medytację. Nie wszyscy widzą w Tarocie metodę wróżenia. Wielu ludzi traktuje ten rodzaj kart jako okazję do pogłębionej refleksji nad własnym życiem. Pogląd ten wynika między innymi z tego, że odczytywanie znaczenia Tarota opiera się na indywidualnej intuicji. Nie ma tu jednej słusznej interpretacji, a jedynie symbole, które mają do nas przemówić. Karty Tarota nawiązują do pierwotnych obrazów zbiorowej podświadomości, czyli archetypów. Stanowią mozaikę obrazów i znaczeń, które mogą sugerować wszystko albo nic, w zależności od tego, kto na nie patrzy. Podobnie zatem jak w przypadku psychoanalitycznej interpretacji snów, Tarot nie musi wcale mówić o przyszłości, ale dawać nam informacje dotyczące naszego stanu duchowego.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie o prawdę Tarota. Dla jednych będzie on bowiem stanowił klucz do odkrycia tego, co nas czeka. W innych natomiast nie będzie wzbudzał większego zainteresowania. Decyzja należy zatem do nas samych.

Co myślicie o Tarocie? Mieliście kiedyś kładzione karty? Czy któraś z przepowiedni się sprawdziła? Pozdzielcie się swoimi doświadczeniami.

Agnieszka Czarkowska

Agnieszka Czarkowska - absolwentka Polonistyki UJ, doktorantka na tym samym wydziale. Publikowała w pracach zbiorowych, książkach i czasopismach literackich. Interesuje się literatura współczesną, filmem oraz problematyką psychologii związków partnerskich.

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

W literaturze, sztuce i życiu fascynuje mnie głównie jedno – fenomen ludzkiego życia we wszystkich jego przejawach, szczególnie manifestujący się w miłości. Już Freud odkrył, że eros jest główną siłą twórczą napędzającą nasze działania. Miłość erotyczna w swoich różnorodnych odcieniach: od nieśmiałego zauroczenia po namiętny seks stanowi nie tylko naturalną dyspozycję człowieka, ale również doskonały materiał diagnostyczny, na podstawie którego można wiele powiedzieć o innych dziedzinach naszego życia: kondycji duchowej, a także zdrowiu fizycznym. Dlatego myślę, że warto to zjawisko zgłębiać wciąż na nowo i odkrywać w nim własne coraz to inne oblicze.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Co to jest kredyt konsolidacyjny?

Celem kredytu konsolidacyjnego jest zmniejszenie kredytobiorcy płatności miesięcznej. Polega na zamianie kilku kredytów na jeden. Reklamy mówią, że tańszy, ale żeby tak było trzeba dobrze rozważyć ten wybór.

Oznaczenia w aparacie cyfrowym

Za pomocą menu, możemy sterować praktycznie wszystkimi ustawieniami aparatu cyfrowego. Zazwyczaj menu dzieli się na kilka folderów. Pierwszy to Menu Odtwarzania, w którym możemy usunąć dane zdjęcie, ustawić pokaz slajdów czy przygotować zdjęcie do wydruku. Najczęściej wszystkie opcje są podane w języku polskim i software aparatu nie korzysta tutaj ze skrótów czy symboli.

Zobacz też

Kredyt pod zastaw samochodu

Samochód jest doskonałą formą zabezpieczenia kredytu, zarówno dla klienta jak i dla banku. Formalności ustanowienia zabezpieczenia nie są zbyt skomplikowane i niewiele kosztują, a jego wartość zwykle pozwala na zaciągnięcie całkiem sporego kredytu. Niekiedy zdarzają się takie sytuacje, że na potrzeby zakupu samochodu klienci zapożyczają się u rodziny, bo tak jest najtaniej, albo nie mogą skorzystać z kredytu bankowego z różnych powodów, na przykład bo za krótko pracuje.

Jak umeblować niewielki przedpokój?

W ciasnych przedpokojach niejednokrotnie trzeba pójść na aranżacyjne kompromisy. W wielu sytuacjach wystarczy jednak dobry plan, by już od...

Dlaczego modele do sklejania to idealne hobby dla dorosłych?

Modele do sklejania to nie tylko zabawa dla dzieci, ale również dla dorosłych. To fascynujące hobby, które pozwala na...

Może Cię zainteresuje: