Łatka, stempel i pędzel korygujący działają na podobnej zasadzie. Łatką zaznaczamy obszar, którego chcemy się pozbyć, a następnie przenosimy go na miejsce, którym chcemy go zastąpić. W przypadku stempla najpierw definiujemy obszar, z którego piksele mamy przestemplować, przytrzymując klawisz alt i wciskając przycisk myszki. Następnie najeżdżamy kółkiem na obszar, którego chcemy się pozbyć i wciskamy przycisk myszki. Pędzel korygujący jest nieco bardziej subtelny i służy głównie go wygładzania twarzy.

Skraplanie to zupełnie coś innego. Wywołujemy je klikając na Filtr w pasku menu u góry, a następnie na Skraplanie. Otworzy nam się osobny moduł, w którym dokonamy koniecznej korekty. Mamy tu szereg narzędzi takich jak: Wypaczenie, za pomocą którego wyszczuplimy kształt twarzy czy zmniejszymy uszy. Wystarczy z wciśniętym przyciskiem myszki przejechać po obszarze, który chcemy zmodyfikować; Pucker (Marszczenie) to narzędzie do zmniejszania, na przykład, nosa. Wybieramy, między innymi dostępnymi opcjami, wielkość i nacisk pędzla; Bloat (wybrzuszenie) to przeciwieństwo marszczenia. Za pomocą wybrzuszenia możemy powiększyć oczy czy usta. Podobnie jak przy marszczeniu, tak i tutaj wybieramy wielkość pędzla i nacisk oraz tryb rekonstrukcji.

Najeżdżamy na obszar, który chcemy powiększyć i wciskamy przycisk myszki. Trzymamy go tak długo, aż część ciała zostanie powiększona do odpowiadających nam rozmiarów. Jeśli zagalopujemy się i przesadzimy z którymś z narzędzi skraplania, zawsze możemy wrócić do miejsca wyjściowego za pomocą narzędzia Rekonstrukcja.

Używacie narzędzi do retuszu twarzy? Z których najczęściej korzystacie? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułSzybka fryzura z kręconych włosów – Videoporada
Następny artykułBalans bieli – co to, jak ustawiać?

Dawid Markiewicz – fotograf i dziennikarz. Specjalizuje się przede wszystkich w fotografii ślubnej oraz fotografii mody. Właściciel firmy fotograficznej „Wonderland”

 

Nasz specjalista pisze o sobie:

Tajna jednostka do zadań specjalnych. Autor fotograficznych świadectw obecności. W swoich fotograficznych poszukiwaniach obiektyw kieruję głównie na ludzi.

Wykonuję sesje modowe, reklamowe, profesjonalne portfolia dla modelek i modeli oraz fotoreportaże i plenery ślubne. Należę do prestiżowych, międzynarodowych organizacji, zrzeszających najlepszych fotografów i fotoreporterów ślubnych na świecie: The Wedding Photojournalist Association (WPJA) oraz The Artistic Guild of the Wedding Photojournalist Asociation ([AG]WPJA).

Zainteresowanych zapraszam do współpracy przy tworzeniu fotograficznych opowieści, zarówno ze świata mody, jak i wszystkich, którzy planują zmienić stan cywilny - www.dawidmarkiewicz.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here