Imiona Imię dla dziecka

Imię dla dziecka

-

Wybierając imię dla naszego dziecka powinniśmy zwrócić uwagę na kilka czynników. Kierując się modą, własnymi upodobaniami lub siląc się na oryginalność możemy unieszczęśliwić nasze dziecko. Jeśli wybierzemy imię, które nasuwa zabawne skojarzenia, wiąże się z postacią, która ośmiesza lub w dosłownym tłumaczeniu ma zabawne lub niekorzystne znaczenie narazimy dziecko na śmieszność zarówno w szkole, jak i w dorosłym życiu.

Imiona na fali
Jeśli w danym czasie popularne jest jakieś imię, nie wybieraj go. Nie jest przyjemnie być w klasie trzecim dzieckiem o tym samym imieniu. Lubimy się wyróżniać i cenimy swoją indywidualność, dlatego upewnij się, że nadawane przez Ciebie imię nie skaże twojego dziecka na anonimowość. Nie wybieraj też imion, które wybrało dla swoich dzieci twoje rodzeństwo, lub rodzina, z którą często kontaktujesz się.

Oryginalność w granicach przyzwoitości
Wybierając imię warto zastanowić się nad bardziej unikalnymi, które w sposób pozytywny wyróżnią nasze dziecko. Nadawanie dziecku imion zagranicznych, bez spolszczenia, jest źle widziane i może narazić dziecko na nieprzyjemności, kiedy będzie musiało po raz setny tłumaczyć, czy powinno się pisać przez jedno „l” , czy przez dwa. Oryginalne, lecz nie dziwaczne imię, może zrobić wiele dobrego.

Grunt to tradycja
Dobrym zwyczajem jest nadawanie imion po przodkach. Tutaj jednak trzeba bardzo uważać. O ile Aleksander jest dobrym pomysłem, o tyle Anatol brzmi już przestarzale i może nie spodobać się twojemu dziecku. Ważne jest także dopasowanie brzemienia wybranego imienia do brzmienia nazwiska. Powinniśmy dobrać takie imię, które będzie łatwo wymówić z imieniem i nie będzie budziło zabawnych lub kompromitujących skojarzeń.

Jakie są Wasze ulubione imiona? Wolicie jak ktoś ma oryginalne imię czy jednak bardziej tradycyjne? Czekam na Wasze komentarze.

Poprzedni artykułJak wychować dziecko bez ojca?
Następny artykułZabawki dla niemowlaka
Katarzyna Matczuk

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Jak uniknąć „Zemsty Faraona”?

Zdarza się, że wakacje w Egipcie zakłócone zostaną przez nieprzyjemne dolegliwości żołądkowe, których Europejczycy doświadczają z powodu zmiany flory bakteryjnej. Zamiast spędzać czas na poznawaniu nowych miejsc, nurkowaniu i zażywaniu kąpieli słonecznych, wielu turystów męczą bóle brzucha, biegunka a nawet gorączka i wymioty. Niestety, problem ten nie należy do rzadkości - dotyczy on około 20-50% podróżujących do krajów o gorącym klimacie jak np. Egipt. Co więc możemy zrobić, aby uniknąć tzw. Zemsty Faraona?

Dodatki pracownicze

W większości przypadków wynagrodzenie za pracę składa się z kilu elementów: płacy zasadniczej i różnego rodzaju dodatków, które mogą mieć charakter obligatoryjny lub fakultatywny. Oto przegląd dodatków do pensji które mogą przysługiwać pracownikowi.

Zobacz też

Jak zrobić kolczyki z drewnianych koralików?

Oprócz mnóstwa koralików ceramicznych, szklanych czy z kamieni naturalnych istnieją też piękne paciorki wykonane z drewna. Mają one rozmaite kształty i kolory, więc warto je wykorzystać do stworzenia ciekawej biżuterii. Na pewno tego typu ozdoby będą niezastąpione do etnicznych stylizacji i są wprost idealne na lato. Pokochają je z pewnością miłośniczki wszystkiego, co naturalne.

Czy wywoływanie zdjęć przez internet jest bezpieczne? Wyjaśniamy

Wiele słyszy się o próbach wyłudzenia danych czy pieniędzy w internecie. Dziennikarze, eksperci, a nawet influencerzy przestrzegają przed publikowaniem...

Jak nosić pierścionki? Krótki poradnik

Styl biżuterii i sposób jej noszenia ciągle się zmieniają wraz ze zmieniającymi się trendami. Obecnie bardzo popularne stały się...

Może Cię zainteresuje: